optyczne.pl forum.optyczne.pl

•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

Ogłoszenie 

Zapraszamy na X Zlot Czytelników Optyczne.pl

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej imprezie organizowanej przez naszą redakcję.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
FOTOGRAFIA PORTRETOWA 2017
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 15:29   

lunislava,
http://www.fotodays.pl/in...ie-dziewczynie2
Pozycja nr 21. i będzie super.
Ciuszek dożo niżej, a buzi sporo więcej. Teraz jest trochę portret, trochę nagość zakryta, dziewczyny coś chciały, ale się bały :smile: Jest potencjał, ale idźcie na całość.
Wprawdzie tam jest napisane, że czasem wystarczą tylko lekko odkryte ramiona, ale ja bym zaakcentował słowo "czasem" i patrzył na to, co widać.

Reklama

lunislava 
Początkujący

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 18:02   

T.B. Twoja propozycja jest bardzo ciekawa - zapewne zdjęcie by sporo zyskało i trzeba będzie coś takiego zrealizować - dzięki za podpowiedź :)

Ale w tym akurat przypadku taki był zamysł :) sesja zaplanowana była w ciuszkach (w innych z resztą ;) ) więc dziewczyna miała na sobie stanik, nie znamy się jeszcze na tyle i nie ustalałyśmy nagości zakrytej więc nie wyskakiwałam podczas sesji ze ściąganiem bielizny ;) (poza tym odciski by zostały)

Tutejszyn 
Optyczny

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 18:36   

lunislava, Portret OK, ale mam uwagę dotyczącą obróbki. Czegoś brakuje, nie do końca potrafię powiedzieć czego, ale obraz wygląda jakby był "suchy". Prawdopodobnie zbyt mocno jest zredukowana jest czerń i światła, albo oświetlenie modelki było za słabe...

lunislava 
Początkujący

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 18:48   

Tutejszyn napisał/a:
lunislava, Portret OK, ale mam uwagę dotyczącą obróbki. Czegoś brakuje, nie do końca potrafię powiedzieć czego, ale obraz wygląda jakby był "suchy". Prawdopodobnie zbyt mocno jest zredukowana jest czerń i światła, albo oświetlenie modelki było za słabe...

Z oświetleniem możesz mieć rację :) to moje pierwsze próby z błyskaniem, raz było za mocno raz za słabo - uczę się metodą prób i błędów :)
Co do suchości obrazu, hmm... istotnie zredukowałam czernie, szczerzę mówiąc chciałam uzyskać efekt "matowego" zdjęcia, no ale obróbka moja mocna stroną nie jest.

Tutejszyn 
Optyczny

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 19:01   

lunislava, i koniecznie musisz zwracać uwagę, przy robieniu tego typu portretów, na takie detale jak włosy. Tutaj są w nieładzie i nie jest to nieład artystyczny, a bałagan. Zwłaszcza na ramiona mogłyby spływać w ciekawszy sposób :)

90s 
Optyczny
}{

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017 19:53   

17.
Femme Fatale Dominika 3 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

18.
Time for tea 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

19.
Femme Fatale Dominika 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

20.
Femme Fatale Dominika by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

21.
Vocalist by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

22.
Queen of forest 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

Arkowal 
Entuzjasta

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017 21:48   

Ładna seria 90s Sesja out of door jest rewelacyjna.Na 17 i 20 lekko Ci retusz na czole nie poszedł choć zdaje sobie sprawę, że miejsce wyjątkowo ciężkie.

23
Z głębokiej szuflady.

[ Dodano: Pią 28 Kwi, 2017 22:44 ]
24.

FotoVideo 
Rozmowny
Sylwester

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 19:53   

25.Oliwka

DSC00792.jpg
Plik ściągnięto 572 raz(y) 311,51 KB

muzyk 
Temu Panu już podziękujemy

Wysłany: Czw 11 Maj, 2017 01:39   

14 - fajnie uchwycony

T.B. 
Optyczny
Bez tutułu

Wysłany: Czw 11 Maj, 2017 16:04   

Miło mi.

Wirkek 
Nowy

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017 11:01   

23. Super

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2017 13:44 ]
26 Natalia. Jeden z moich pierwszych

natalia-1113x828-834x620.png
Natalia
Plik ściągnięto 234 raz(y) 671,89 KB

90s 
Optyczny
}{

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017 20:03   

27.
Portrait with cigar by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

Arkowal 
Entuzjasta

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017 20:30   

27 Fajne. Próbowałem kiedyś podobnego, mam gdzieś w archiwum. Na moim mniej dymu gorszy kolor,kadr i w ogóle to dawno temu było.Rozumiem,że to kółeczko miało wylecieć :wink: byłoby jeszcze bardziej na kozaku :cool:

90s 
Optyczny
}{

Wysłany: Sro 17 Maj, 2017 15:02   

Arkowal, W sumie kółeczko byłoby dobrym pomysłem. Dzięki za radę, może następnym razem uda się to zrealizować.

maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową

Wysłany: Sro 17 Maj, 2017 15:47   

Mnie przeszkadza, że dym dość dokładnie pasuje do kształtu ust i je całkowicie zasłania poprzez co zdjęcie nieco wygląda na photobombing. Myślę, że usta są tak ważne w twarzy, że lepiej ich w portrecie nie przesłaniać. Ogólnie oczywiście zdjęcie jak dla mnie plasuje się w górnych stanach rejonów niedostępnych :) .

Odpowiedz do tematu