Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lumix FZ300 czy Nikon D3300 + 18-105
Autor Wiadomość
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   Lumix FZ300 czy Nikon D3300 + 18-105

Przymierzam się do kupna aparatu do kwoty 2200 zł (max). Po przejrzeniu ofert w oko wpadły mi dwa modele: Lumix FZ300 i Nikon D3300 + 18-105. Głupie porównanie kompakt do lustra?! Nie jestem profesjonalistą. Aparat będzie służył również filmów takich jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=lxUwApJuWBo nagrany Nikonem D3300 + 18-105 ;) Dla porównania pokaże film nagrany FZ300: https://www.youtube.com/w...J3GSrP5pg&t=40s Który z nich lepiej się sprawdzi przy fotach i nagrywaniu? Czasami sprzęt będzie narażony na kurz ;) Z jednej strony przemawia za mną FZ300 ze względu na 4K i pyło oraz wodo-szczelność. Fotki też mnie zadowalają. Ale z drugiej jest ten nikon, który też robi niezłe zdjęcia :) Poradzicie który będzie dla mnie lepszym wyborem? ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Za bardzo nie ma co porównywać. To aparaty skierowane do zupełnie innych odbiorców. Nikon jest dla poczatkujących fotografów (ale nie za bardzo dla filmowców), Lumix jest dla ludzi, którzy fotografią zajmują się przy okazji innych, raczej ciekawszych dla nich zajęć.
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Czyli do innych zajęć masz na myśli filmy? :P
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Nie. Mam na myśli to, że dla posiadacza tego lumixa o matrycy wielkości paznokcia, zdjęcia nie są czymś ważnym, ani priorytetowym. Po prostu zdjęcia nie są najwyższej jakości, jednak są ludzie, którym takie zdjęcia wystarczają. Aparat ma wilki zoom, co może wydać się fajne, ale to znowu kosztem jakości. To nie jest aparat dla fotografa, tylko dla turysty, rowerzysty, młodego człowieka, który lubi porobić sobie czasem jakieś foty z kumplami...
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

A ten nikon nadał by się do filmowania?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Piotreq85 napisał/a:
A ten nikon nadał by się do filmowania?
Z tego co wiem, a raczej słyszałem, Nikony są słabsze do filmowania. Słyszałem też, ze do filmowania nadaje się Panasonic Lumix G7. Matryca wielkości m4/3 i filmowanie w 4K. Do filmowania polecana jest tez firma Sony. W budżecie zmieści się Sony A5000, matryca wielkości APS-C, filmowanie Full HD.. Widzę, że A6000 też w zasadzie w budżecie.

Dodam tylko, ze słabszy w filmowaniu Nikon, nie oznacza, że nie nadaje się do filmowania. Po prostu, jeśli głównym celem jest filmowanie, to lepiej kupić coś innego.

Przyznaję, że nie filmuję i nie znam się na sprzęcie do filmowania.
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Niestety na G7 mnie nie stać :/ Bo z 14-42 raczej nie wypada go brać ;) A co do tego A5000 to jakoś mi nie podchodzi ;) A co powiesz na taki zestaw? http://www.e-fotojoker.pl...ue#.WPzGjDvhCUk
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

W Nikonie nastawianie ostrości -to manualnie (a nie posiada np. focus peaking).

Do takich spowolnień przydałoby się co najmniej 60p (FHD?) -więc w tym budżecie bezlusterkowce i lustrzanki Canona odpadają.
...
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

A do tego Lumixa g6 wyżej co podałem co sądzicie? Czy brak uchylnego ekranu w nikonie jest bardzo uciążliwy?

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 16:56 ]
Patrzcie co znalazłem https://www.eglobalcentra...hAuQaAlHb8P8HAQ Mega okazja. Tylko menu po angielsku. Da się to jakoś zmienić?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Piotreq85 napisał/a:
A co powiesz na taki zestaw? http://www.e-fotojoker.pl...ue#.WPzGjDvhCUk
Matryca OK, dwa obiektywy w zestawie... Na przykładowych zdjęciach na 800 ISO, całkiem przyjemny obrazek. Mógłbym go wziąć :)

Tu masz test aparatu.. O filmowaniu wolę się nie wypowiadać, bo się nie znam. Mogę jedynie domniemywać, że skoro G7 jest polecany do filmowania, to G6 tez się będzie nadawał.

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 17:00 ]
Piotreq85 napisał/a:
Tylko menu po angielsku. Da się to jakoś zmienić?
Menu często ma kilka wersji językowych. Zapytaj sprzedawcę, czy ma język polski.

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 17:09 ]
Piotreq85 napisał/a:
Czy brak uchylnego ekranu w nikonie jest bardzo uciążliwy?
Ja tam lubię na łonie przyrody położyć się na trawie. W mieście z kolei celowanie na "ślepo" z aparatem trzymanym na poziomie gruntu, może dać zaskakujące rezultaty :) Nigdy mi nie brakowało uchylnego ekranu i prawdę mówiąc wolę go nie mieć.


 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Jakoś mnie ten Nikon D3300 urzekł ;)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

To bierz Nikona. Duża matryca. Ostry uniwersalny obiektyw. Odrobina talentu i można się bawić w prawdziwą fotografię :)
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

I filmowanie też wyjdzie ^^
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Piotreq85 napisał/a:
Niestety na G7 mnie nie stać :/ Bo z 14-42 raczej nie wypada go brać ;) A ) A co powiesz na taki zestaw? http://www.e-fotojoker.pl...ue#.WPzGjDvhCUk


To już lepiej to - lepiej sobie radzi z wyższym ISO

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 19:35 ]
Piotreq85 napisał/a:
A do tego Lumixa g6 wyżej co podałem co sądzicie? Czy brak uchylnego ekranu w nikonie jest bardzo uciążliwy?

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 16:56 ]
Patrzcie co znalazłem https://www.eglobalcentra...hAuQaAlHb8P8HAQ Mega okazja. Tylko menu po angielsku. Da się to jakoś zmienić?


Warto poczytać
 
 
Piotreq85 
Uczestnik


Posty: 65
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Mam pytanie, czy w tym zestawie dają jakieś wyposażenie? https://foto-szop.pl/aparat-nikon-d3300-af-s-dx-nikkor-18-105mm-f35-56g-ed-vr-nikon-polska-2-lata-gwarancji-p-15678.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15