Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

Dual-powery też wyglądają interesująco... Ciekawe, jak takie rozwiązanie spisuje się w praktyce.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Tą lornetkę dedykuję dla ryszardo

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 13:16 ]
kiedyś posłużyła jako przykład w dość zaciekłej dyskusji

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 13:18 ]
a teraz dopiero mam czas ją zaprezentować

COMMODORE (14).jpg
Plik ściągnięto 4750 raz(y) 150,11 KB

COMMODORE (13).jpg
Plik ściągnięto 4750 raz(y) 158,17 KB

COMMODORE (12).jpg
Plik ściągnięto 4750 raz(y) 209,55 KB

COMMODORE (11).jpg
Plik ściągnięto 4750 raz(y) 179,86 KB

COMMODORE (10).jpg
Plik ściągnięto 4749 raz(y) 104,06 KB

COMMODORE (9).jpg
Plik ściągnięto 4755 raz(y) 136,48 KB

COMMODORE (8).jpg
Plik ściągnięto 4755 raz(y) 144,25 KB

COMMODORE (7).jpg
Plik ściągnięto 4755 raz(y) 117,17 KB

COMMODORE (6).jpg
Plik ściągnięto 4755 raz(y) 134,19 KB

COMMODORE (5).jpg
Plik ściągnięto 4755 raz(y) 139,01 KB

COMMODORE (4).jpg
Plik ściągnięto 4763 raz(y) 217,94 KB

COMMODORE (3).jpg
Plik ściągnięto 4763 raz(y) 138,26 KB

COMMODORE (2).jpg
Plik ściągnięto 4763 raz(y) 136,86 KB

COMMODORE (1).jpg
Plik ściągnięto 4763 raz(y) 136,78 KB

COMMODORE.jpg
Plik ściągnięto 4763 raz(y) 122,48 KB

 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Wygląda na solidną,ładny stan.Jak optyka?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Mechanicznie bajka. Pole na stopnie to 6,5 jak w nikonie EX 10x50. Jednak kolory w nikonie ładniejsze. Ostrość porównywalna, tylko w Commodore ciemniej i szarzej. Brak powłok na okularach, choć w nikonie też ich nie widzę. Maly odstęp źrenicy. Piękny zapach.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Taka sama jak moja :smile: ale kupilem ja tylko po to by mostek zabrac do Avoceta De luxe 7x50 bo sie polamal,bo w tej Avocet 7x50 obraz jest bardzo ladny,
no i zaleta tych lornetek to to ze latwo sie je kolimuje majac zalozone okulary :smile:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Popsułeś taką zajefajną lornetkę? Toć to grzech cięzki. To pokaż tego Avoceta, żebyś mógł się zrehabilitować czy warto było :-)

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2017 19:09 ]
A tak w ogóle apel do wszystkich: pokazujcie co tam w szafach trzymacie, przynajmniej będziecie mieli pretekst do odkurzenia waszych perełek :-)
 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

RoboBat może odkurz Celestrona 11x80,uważam że świetnie nadaje się do tego wątku+opis wrażeń z obserwacji pod ciemnym niebem..
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

A to ten Avocet de luxe 7x50 na szybko,zniszczona lornetka ale cenie ja za bardzo ladne obrazy,wada jest jedynia maly odstep zrenicy az odciolem krawedzie muszli ocznych,lecz w wersji 10x ten odstep byj jeszcze mniejszy-tak ze polecam ja ale tylko w wersji 7X :smile:
Mialem ja tez w wersji 10x50 ale to juz inne okulary i juz niedawala takich obrazow wiec sprzedalem,

avocet 4.jpg
Plik ściągnięto 4824 raz(y) 166,79 KB

avocet 3.jpg
Plik ściągnięto 4824 raz(y) 266,42 KB

avocet 2.jpg
Plik ściągnięto 4824 raz(y) 190,54 KB

avocet 1.jpg
Plik ściągnięto 4824 raz(y) 193,91 KB

 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

RoboBat napisał/a:
Mechanicznie bajka. Pole na stopnie to 6,5 jak w nikonie EX 10x50. Jednak kolory w nikonie ładniejsze. Ostrość porównywalna, tylko w Commodore ciemniej i szarzej. Brak powłok na okularach, choć w nikonie też ich nie widzę. Maly odstęp źrenicy. Piękny zapach.


A jak korygowany jest brzeg pola widzenia przy okularach 78-stopniowych. I jak z poziomem nieostrości brzegowej, dystorsją, komą, astygmatyzmem i AC?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Poza szarym obrazem nic niepokojącego w niej nie zauważyłem. Jakoś specjalnie się nad nią nie pastwiłem. Najważniejsze, że nie krzywi obrazu, AC też mi się nie rzuciła mi się w oczy. Pociemnienia brzegowego w stopniu rażącym nie zaobserwowałem. Jedynie kolory jakieś takie wyprane. To rzeczywiście od razu rzucilo mi się w oczy.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

RoboBat napisał/a:
Poza szarym obrazem nic niepokojącego w niej nie zauważyłem.


Dzięki za odpowiedź. Czyli Nikon 12x50SE to to nie jest, ale w cenie jakie uzyskuje na ebay'u chyba warto zapolować na egzemplarz w bdb stanie.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Jutomi , widziałem aukcję podobnego commodora na ebayu za coś koło 1700 zł. Tylko, że tamten ma gumowane muszle oczne i inny kolor napisów po prawej stronie. Optyczne przypuszczam, że to to samo. Gość grubo przesadził. Nim się nie ma co sugerować. Można ją spokojnie wyrwać za coś w okolicach 300 zł.

[ Dodano: Wto 25 Kwi, 2017 15:56 ]
LS400 Celestrona 11x80 opisywałem w innym wątku. A to dlatego, że prosiłem o poradę przed zakupem, a później jak go już kupiłem to go tam opisałem, bo mnie o to forumowicze prosili. Choć mogłem go faktycznie wrzucić tutaj. Można poprosić Arka, żeby go tutal przerzucił. Arku prosimy cię wrzuć link do wątku z celestronem do spisu treści.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

Japońska optyka z lat 60.tych 70.tych i 80.tych jest niedoceniana, a często są to produkty lepsze od np. Carl Zeiss Jena którymi tak dużo ludzi się zaachwyca.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

Widoczek Jeny nie są złe za to sporo droższe, dlatego ja osobiście uważam, że kupując zadbanego japońskiego vintagea, z szerokim polem, znanej marki typu Tasco, Swift czy Chinon, za powiedzmy około 300 zł, fundujemy sobie lornetkę o najlepszym z możliwych stosuku jakości do ceny. Żadna nowa lornetka w tych pieniądzach nie jest w stanie konkurować z solidnością wykonania tych starych lornetek. Może mieć jedynie lepsze powłoki. Jednak same powłoki to nie wszystko. Przyklad Celestron Sky Master'15x70. Niby ma wszystko co powinna mieć nowoczesna lornetka, a obraz z nieo jest bardzo słaby, nie wspominajac o mechanice i plastiku, z którego jest wykonany. Za to te stare lornetki są pięknie skorygowane. Aberracja, koma, astygmatyzm to wady niemalże obce tym lornetkom. Mam już kilkanaście takich starych perełek w swojej kolekcji i co jakiś czas wyciągam sobie jakąś i podchodzę do okna aby się ponapawać ich obrazem, mechaniką czy zapachem. Zresztą co ja się tu będę uzewnętrzniał. Każdy musi sam spróbować żeby się o tym przekonać. Pewnie za ich łączną wartość kupil bym coś topowego z oferty wielkiej trójcy, ale posiadanie tylko jednej drogiej lornetki to już zupełnie inna bajka.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

RoboBat, Też tak uważam, chociaż stosunkowo łatwo wtopić jednak, bo i Swift, Swiftowi nie równy, nawet w dobrym stanie. Nie zapominajmy też o starych Nikonach z lat 60-70 - są super i są tanie. Tylko ten serwis po zakupie, prawie zawsze obowiązkowy boli..

A no i zapomniałem dodać, żeby czasem nie sprawdzać średnicy wejściowej w Swiftach itp. W Saratodze mk1 37 mm zamiast 40. Reszty nie sprawdzam, po co się denerwować ;P
Za to w starych Nikonach, które mam, zgodnie ze specyfikacją, ew. 1 mm urwany..
Że się zareklamuję, zajrzyjcie na koniec wątku Strathspey 7x50 Marine vs. Nikon Marine 7x50 IF WP, bo dodałem tam coś apropos źrenic wejściowych w budżetowcach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 2,17 sekund. Zapytań do SQL: 36