Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o kartę pamięci CompactFlash
Autor Wiadomość
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   Pytanie o kartę pamięci CompactFlash

Witajcie.

Na dniach planuję kupić 7d mark 2 (planuję w cyfrowe.pl bo mają fajną promocję Canona), ale niestety w zestawie nie ma karty, a jak rozumiem by w pełni wykorzystać moc tego aparatu - trybu seryjnego i 10 kl/s potrzeba naprawdę szybkiej karty - obecne moje SanDisk Extreme 60 MB/s 32 GB (używane do 50D) raczej odpadają patrząc na tę tabelkę osiągów.. :

http://www.cameramemorysp...rd-comparison/.

Do 50D było chyba aż nadto, a tutaj wyraźnie zaniżałaby taka karta prędkość zdjęć seryjnych.

Wobec tego myślę, że chyba najlepiej (?) kupić taką kartę:

http://www.cyfrowe.pl/apa...-mb-s-64gb.html - Karta pamięci Sandisk CompactFlash Extreme Pro 64GB 160 MB/s - patrzę tylko na karty CF, bo typu SD mają kilkanaście-dziesiąt % wolniejsze transfery niż najszybsze karty CF (?)..

Nie wiem do końca też jak działa zapis naraz na dwóch kartach - jak się wsadzi CF oraz SD w drugi slot, np. czy prędkość spadałaby jakbym np. z 7d mark 2 nagrywał np. równolegle na obu kartach - CF oraz SD zdjęcia w JPEG(?), jakby prędkość wtedy była dzielona i jak b. by spadała (?).. Ale rozumiem, że spadałaby co najmniej do maksymalnego transferu dopuszczalnego dla SD - ok. 75 MB/s (dla CF to jak rozumiem 100 z drobnym hakiem(?))..

Co prawda do tej pory robiłem - i na razie nie chce tego zmieniać - robiłem wyłącznie zdjęcia w JPEG-ach najwyższej jakości, ale z tabeli wynika, że potrzeba kart z prędkością zapisu rzędu 160 MB/s, żeby wycisnąć maksa albo prawie maksa z 7d mark 2.

Niedługo mam wycieczkę za granicę i myślę, że chyba sensowniej kupić 2 x 64 GB kartę niż 1-ą 128 GB, bo jak się jedna spieprzy, co jak rozumiem może się zdarzyć, to zawsze druga będzie w pogotowiu, a zdjęć JPEG jak rozumiem z kartą 64 GB można zrobić pewnie z 8 tys. minimum.

---------

Przy okazji między obrazkiem z 50D a 7d mark 2 jest zauważalna poprawa w jakości zdjęć? Wężyk spustowy, jeśli pasuje mi do 50D to i będzie mi pasował do 7d mark 2? - Canon RS-80N3 wężyk spustowy - http://www.cyfrowe.pl/apa...k-spustowy.html .

--------

Ktoś używał takiej ładowarki zamiast oryginalnej do 7d mark 2 - NEWELL Ładowarka LCD Dual Charger do Canon LP-E6 ( http://infoto.pl/produkt/...r-do-lp-e6.html ) ?? Ładuje ona do pełna i naładuje do pełna wszystkie akumulatory, także jeśli mają one ponad 2000 mAh? - http://infoto.pl/produkt/...r-do-lp-e6.html .

Ktoś używał takich akumulatorów d0 7d mark 2? :

Hahnel HLX-E6N - http://www.cyfrowe.pl/apa...el-hlx-e6n.html - zamierzam dać im szanse, bo podobno (?) są lepsze bardziej wytrzymałe, przeznaczone do ekstremalnych warunków i lepiej trzymają niż te oryginalne.. kosztują gdzieś 2/3 oryginalnych.

Zdaniem niektórych opinii tanie Newelle podobno też całkiem nieźle trzymają(?).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Introverder, przeczytaj dokładnie test aparatu. Myślę, ze nie musisz za bardzo kombinować z kartami, bo zdjecia wpadają najpierw do bufora aparatu, a dopiero potem zpisywane są na karcie. Bufor pozwala na robienie czterosekundowej, nieprzerwanej serii jpg i sekundowej serii raw. Potem prędkość zapisu oczywiscie spada. Nie wiem jakie dlugie serie zamierzasz robić, ale jeśli nie zajmujesz się reporterką, być może prędkość zapisu na karcie, nie będzie aż tak ważna..

Już 8 tysięcy zdjęć z wycieczki wydaje sie liczbą astronimiczną :) Ludzie zwykle już przy ogladaniu trzystu umierają z nudów. Naprawdę masz zamiar przywieźć 16 tysiecy zdjęć?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Nie wiem jakie dlugie serie zamierzasz robić, ale jeśli nie zajmujesz się reporterką, być może prędkość zapisu na karcie, nie będzie aż tak ważna..


Introverder fotografuje dziką przyrodę, oni chyba lubią walić długą serią, żeby złapać dobry moment. Akurat w przypadku tego rodzaju fotografii szybka karta jest przydatna.

Co do akumulatorów to mam zamienniki Phottixa, stosowałem z 7DI, stosuję w 6D. W 7DII chyba jest ten sam rodzaj akumulatorów, więc mogę polecić. Hahnela też używałem wcześniej, do 50D i wcześniejszych.
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   -

No parę tys. zdjęć dla mnie to żadna abstrakcja, bo podczas wyjazdów parę tys. zdjęć macham nierzadko ;) . Oczywiście potem następuje na bieżąco lub potem segregacja, ale i tak dużo zostaje :) , bo jak się gdzieś wyjeżdża, może raz w życiu to nie patrzę ile zdjęć już zrobiłem :) .

A Rafał z Hahnelami żadnych problemów? Ja miałem do 50D Hahnela HL-511 i z jednego jestem b. zadowolony, a drugi dosyć szybko stracił większość pojemności. Z kolei odpowiednik ansmannowski działa po paru latach przyzwoicie (lepiej od oryginału i chyba gorzej przy niskiej temperaturze - ale w odpowiednio b. przyzwoitej cenie 80 zł w stos. do możliwości), nie tak dobrze jak ten Hahnela trzyma, ale i tak dłużej niż oryginał - czyli dobrze, który za swoją cenę był b. rozczarowujący - pamiętam, że jeden aku - nie pamiętam który upuściłem na podłogę, ale to chyba znaczenia nie ma, bo podłoga drewniana i nie wyglądało, żeby był uszkodzony.. No ale ta seria Hahnela to jakaś wypasiona jest i pewnie wyższa jakość, niż zwykły odpowiednik LP-E6, stąd dam mu szansę :) .

Jednocześnie myślę też o plecaku, bo niestety to konieczność dla mnie. Myślę o

http://www.cyfrowe.pl/apa...cak-czarny.html - Plecak Benro Ranger Pro 600N czarny, prawie 500 zł, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu żeby przeszło jako bagaż podróżny, a zresztą aż tak chyba tak rygorystycznie rozmiarów nie sprawdzają czy 3, 5 cm w te czy wewte. To co mi się w tym plecaku nie podoba, to że nie wiem czy jest gdzie np. wsadzić spokojnie termos ew. z herbatą, co się przydaje, żeby rano się ogrzać na szlaku, tu mała recenzja tegoż plecaka:

http://www.benro.com/shownews.aspx?id=114 .

Teraz ta nowa Sigma Sport 150-600 utrudnia sprawę bo będzie się tam musiało mieścić jeszcze:

Canon 70-200 f/2.8 IS 2,
Sigma 150 Macro non-OS,
Canon 17-55 f/2.8 IS,
Sigma 10-20 f/3.5.

No i może wpakuję tam jako rezerwowy korpus 50D - tak na wszelki wypadek. No i wiadomo drobne akcesoria w stylu aku oraz karty pamięci. Rozumiem, że te co zapodałem Extreme Pro będą jak najb. kompatybilne i z 7d2 oraz 50D a z kolei te starsze karty będą pracować z 7d2.

No chyba, że przemyślę jeszcze branie rezerwowego korpusu, bo to zawsze dodatkowy ciężar i ew. z jakiegoś szkła to zabrania zrezygnuję. Dla mnie podstaw. szkłem jak jadę gdzieś i fotografuję reportaż z wycieczki itp. jest Sigma 10-20 f/3.5. Trochę myślę jeszcze czy może nie kupić np. Tamiego 16-300 na taką okazję dodatkowo..

Plecak i tak się chyba przyda, bo nawet z obecnym sprzętem mam b. ciasno, a w górnej przegrodzie wożę Sigmę Sport 150-600 w Fastpacku 350.

[ Dodano: Nie 30 Kwi, 2017 21:02 ]
Czasem żałuję, że tego Canona 100-400 v. 2 nie kupiłem, bo on na wycieczki by się lepiej nadawał, ale to wiadomo koszta niemałe, by teraz dodatkowo dokupić ;) . Bo z kolei tutaj w domu, to wiadomo waga tak samo odpowiednio większa, ale światłosiła i zasięg to jednak lepszy chyba deal z tą Sigmą Sport 150-600, za to zajmuje to cholerstwo więcej i waży swoje, za to jest b. solidnie wykonane - ale jak tydzień będzie objazdówki, to te 3 kilo będzie się odczuwać.

Ale z kolei nie wiem czy ptaki tam jakieś będą ciekawe do focenia.

[ Dodano: Nie 30 Kwi, 2017 23:59 ]
Co sądzicie tak w ogóle o tym plecaku co pokazałem - nada się myślicie? Zauważyłem, że chyba w boczną kieszeń w razie co można wsadzić termos - taki mniejszy - 0,5l chyba - albo ew. do środka wsadzony może być w pokrowiec przeciwdeszczowy, żeby nie brudził środka.

[ Dodano: Pon 01 Maj, 2017 01:11 ]
Jeszcze zresztą zastanawiam się czy plecak kupić, bo mi się chyba i tak może przydać, choć zastanawiam się czy aby na pewno już, 2. to musiałby by być plecak właśnie taki, że całość w środku jest na sprzęt foto a nie dzielona przestrzeń, bo w dzielonej dużo mniej wejdzie sprzętu foto - typu aparat, obiektyw.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

Introverder napisał/a:
A Rafał z Hahnelami żadnych problemów?

Ja nie miałem, ale wiadomo, że trochę to może być loteria. Ogniwa, które są tam pakowane, też mają przecież swoją cenę, jakość i kontrolę jakości…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14