Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Monarch HG
Autor Wiadomość
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Czy ktoś z Was miał w rękach obydwa MHG, t.j. ósemkę i dziesiątkę? Ciekawi mnie czy ósemka ma podobną AC czy może trochę mniejszą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

A czy można pokusic sie o krotkie porównanie, wrazenie, refleksje przy trzech Nikonach, monarch 7 8x30, monarch hg 10x42 {?} i eII 8x30?Jak wypadły wedle siebie oraz wedle odpowiedników.Mam nikona 8x30 eII i czy dużo traci w porównaniu do np. monarcha hg 8x42 itp?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Wg mnie.
AC w MHG i M7 na tym samym poziomie, w zal. od warunków jest i w centrum i pogarsza się w podobnym tempie.
Rozdzielczość i kontrast odrobinę lepszy w MHG.
Odblaski pod boczne światło, po ciemku - porównywalne i obecne.
Ostrość na brzegu pola lepiej trzyma MHG, ale z powodu ogólnie mniejszego pola, czytelność brzegowa obiektów, jako całość lepsza w M7.
Dystosja, latarnie 2x ładniej zgina M7, ale to nie znaczy, że MHG tego nie potrafi, też sobie radzi.

Odnośnie 8x30 EII, nie robiłem szczegółowego porównania, wystarczyło mi, że po przyłożeniu go do oczu, nie chciało mi się tracić czasu na porównania. Jedyne co zauważyłem to utratę ostrości w kierunku brzegów, ale i tak wystarczyło mi to co widzę w centrum.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Andrzejek, moim zdaniem nie bardzo. Mnie na przykład zaskoczyło, że lornetki z tej pułki cenowej mają całkiem widoczną AC. Z tym porównaniem jest tylko taki problem, że EII jest ciemniejszą ósemką a MHG dziesiątką. Bardzo bym chciał popatrzeć przez MHG 8x42 ale chyba nigdzie w mojej okolicy jej nie mają na stanie... Jak by nie miała takiej AC i jeszcze trochę staniała... :)

Co do MHG - chyba wszyscy we czworo zgodziliśmy się, że optycznie wypada gorzej od Conquesta. Różnimy się tym jak bardzo. We mnie akurat MHG wzbudził dużą sympatię bo genialnie dopasował się do mojej twarzy. Mogłem ją mocno docisnąć, więc obraz był bardzo stabilny. Oczy też same trafiały w osie okularów. I tu niestety świetny optycznie Zeiss do mojej twarzy po prostu nie pasował. Pewnie to czysty przypadek. U Ciebie może być dokładnie odwrotnie.

Jak mi m-day da jeszcze popatrzeć to może coś jeszcze dopiszę o porównaiu monarchów z EII. Wczoraj było trochę za mało czasu na dokładniejsze oględziny.
 
 
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Dzięki chłopaki za kawał dobrej roboty, to przyda sie kazdemu i dzis i za rok, jak bedzie szukał informacji o wymienionych lornetkach.Ja osobiscie jestem już albo jeszcze na tym etapie, ze przekladam ergonomie i dopasowanie do oczu, nad własnosci optyczne, oczywiscie w pewnym zakresie.Co mi po swietnym optycznie instrumencie jak mam mroczki albo musze odsuwac lornetke od oczu itp.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

andrzejek napisał/a:
Co mi po swietnym optycznie instrumencie jak mam mroczki albo musze odsuwac lornetke od oczu itp.

Z mojego punktu widzenia to kompletnie nieistotne, zawsze znajdę w końcu położenie w miarę wygodne, a gębę każdy ma inną, liczy się tylko optyka.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Andrzejek, spotkaliśmy się jeszcze raz z m-day, więc, jak obiecałem, jeszcze kilka słów ode mnie. Porównywaliśmy trzy Nikony: M7 8x30, EII 8x30 i MHG 10x42 oraz Vanguarda Endeavora EDII 10x42. Tym razem warunki obserwacji inne – ciemny, pochmurny dzień, powietrze dość przejrzyste. Z punktu widzenia moich oczu wygląda to tak:
M7 vs EII: Obie lornetki bardzo fajne ale EII daje trochę bardziej kontrastowy obraz, ma mniejszą utratę ostrości na brzegach i różni się „efektem 3D”. Przy obecnej relacji cen M7 wypada jednak moim zdaniem bardzo dobrze (świetna „lornetka w góry”! :wink: ).
MHG vs EII: Trudno porównywać ze względu na rónice parametrów ale na pewno nie ma między nimi przepaści. MHG ma bardzo dobry środek ale ostrość traci od połowy promienia (po co w takim razie „field flattener”?). Mnie ten spadek ostrości na brzegach aż tak nie przeszkadza ale wiem, że wiele osób tego nie lubi. AC większa w MHG.
MHG vs Endeavor EDII: Nikon wypada dużo lepiej. Przy dzisiejszej pogodzie był wyraźnie jaśniejszy. Jakość obrazu w centrum lepsza. Mechanicznie również plus dla Nikona.

MHGvsEDII.jpg
Plik ściągnięto 4236 raz(y) 216,23 KB

3xNikon.jpg
Plik ściągnięto 4239 raz(y) 222,16 KB

 
 
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Bardzo ciekawy wątek i ciekawi rozmówcy.Wielka szkoda, że zbanowano Marluta,przeczytałem cały watek jeszcze raz i nie dostrzegłem w jego wypowiedziach nic zdrożnego, co by zasługiwało na "bana".Piszę to jako osoba postronna, stojaca z boku, czesto tym z lawki lepiej widać, niż innym bezposrednio zaangażowanym na boisku, tam biorą górę emocje i reakcje czesto sa niewspółmierne.Mogę sie tylko dołączyć do osób, ktore proszą admina o "anulowanie" albo "skrócenie" terminu bana dla Marluta, 270 dni to nadmierna jest pokuta.Generalnie ten portal, to forum jest grzeczne i uprzejme w czym zasluga i administracji i użytkowników i oby takim pozostało.Pozdrowienia.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Błędnie zakładacie, że Marult dostał swoje wszystkie ostrzeżenia za aktywność w tym wątku. . Poza tym, część postów, za które dostał ostrzeżenie została skasowana.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Jestem za podtrzymaniem bana dla Marluta.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Wróćmy do tematu watku. To nie jest sprawa, która podlega głosowaniu.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

Wracając do tematu - Panowie (i Panie), potwierdza się że EII to doskonały sprzęt i nawet teraz gdy kosztuje 2000pln to jest to lornetka warta tych pieniędzy. I ten retro klasyczny wygląd... Mniam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Arek Pon 10 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

A czy ktoś miał okazję porównać MHG z Kowa Genesis w wersjach 8-8,5 x.? Coraz bardziej myślę o Kowie G.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

leniwiec napisał/a:
Czy ktoś z Was miał w rękach obydwa MHG, t.j. ósemkę i dziesiątkę? Ciekawi mnie czy ósemka ma podobną AC czy może trochę mniejszą.


Oglądałem obie ale nie równocześnie tylko z przedziałem czasowym około miesiąca, na dodatek było to ponad pół roku temu. Z tego co pamiętam (choć w tym momencie dość mgliście) to ósemka AC miała mniejszą, mam na myśli centrum.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Mam już KOWĘ Genesis 8,5x44...muszę się jej nauczyć, właściwie to nie muszę, a ogarniam. Jeśli jest ktoś zainteresowany w Krakowie polukaniem, to zapraszam. W ciągu kliku dni podejmę decyzję co z nią będzie. Jest już ktoś w posiadaniu MHG 8x42?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 19