Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 20 Kwi, 2017
Sony A6000 czy cos innego ?
Autor Wiadomość
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

A nie prościej napisać, że obiektyw z ogniskową 50 mm da taki sam kąt widzenia (a więc zbliżone zdjęcie) na aps-c jak obiektyw z ogniskową 75 mm (1.5 raza większą) na FF.

Jest to zgodnie z regułą że ogniskowe są przypisane do obiektywu, a kąty widzenia zgodnie z definicją jeszcze zależą od formatu.

Jeszcze większą zabawę z przeliczeniem będziesz miał w kompaktach

A o tanią, niezłą jasną stałkę 50 mmm chyba najłatwiej u Canona - duża firma i ma dużo promocji.

Serdecznie pozdrawiam.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Czyli kąty widzenia pełnoklatkowego 50mm są takie samo, jak niepełnoklatkowego 50mm, jeśli podepniemy go do matrycy APS-C.

Prawda.

Zasugerowałem się pytaniem o przelicznik ogniskowej i całkiem przeoczyłem, że chodzi o podpinanie obiektywów o jednakowej ogniskowej do jednego i tego samego aparatu (a nie do "swoich" aparatów). Tak, wtedy kąt widzenia będzie taki sam (bo wszystko inne jest takie samo), choćby nawet obiektyw pochodził z aparatu skrzynkowego z dziewiętnastego wieku, naświetlającego klisze zbliżone do dzisiejszego formatu A4.
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

OK rozumiem że wybierając system APS-C nie mam zwracać uwagi jaki kat widzenia dany obiektyw ma na FF. Każda matryca ma inny kat widzenia. Wszystko ok, rozumiem ale jednak przelicznik jest istotny gdy np czytamy, ogladamy recenzje obiektywu.
Ktos pokazuje zdjęcia z danego szkła i ważne jest aby wiedzieć czy są to zdjęcia robione na ff czy aps no i przeliczyć sobie jeśli mamy inne body.. dlatego pytałem.

Dzięki wszystkim, odpowiedzi ja na wykładach albo książkach a tak daleko nie miałem zamiaru iść :) .

Kupiuje A6000 ale teraz sie zastanawiam na Samyang 50mm vs 85mm bo jednak po spawdzeniu 85mm może być za wąskie w pomieszczeniach.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Matryca to może sama nie ma kąta widzenia, tyle że go określa dla danego obiektywu.

Życzę mnóstwa udanych zdjęć na nowym aparacie.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

50mm też jest za wąskie w pomieszczeniach.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Damian L,
Tak jak piszesz - chodzi o umowny punkt odniesienia i "porozumienie międzysystemowe".
Żeby można było też powiedzieć na przykład "do portretu dobry jest obiektyw ... mm" w domyśle dla FF, a do swojego aparatu każdy sobie przeliczy.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Damian L napisał/a:
Kupiuje A6000 ale teraz sie zastanawiam na Samyang 50mm vs 85mm bo jednak po spawdzeniu 85mm może być za wąskie w pomieszczeniach.


Na początek lepiej coś z tego http://www.optyczne.pl/po...3=1317&add4=999

np. 21mm (do pomieszczeń) i 50mm
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Dzięki wszystkim.

Prawdopodobnie zakupie Samyanga 21 i 50 +kitowy obiektyw.

Jak juz porobię zdjęcia warte pokazania to... pokaże :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Jakbyś chciał szerzej do pomieszczeń, to masz jeszcze to http://www.optyczne.pl/11..._obiektywu.html
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Będziemy myśleć :)


Inne pytanie, szybkie.
Chce kupić filtr szary... czy wszystkie filtry maja ten sam gwint, bagnet, czy jest jakiś standard? Do tych Samyangów są specjalne filtry dedykowane ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Rozmiar filtra 67 mm 58 mm 62 mm 62 mm http://www.optyczne.pl/po...=1372&add3=1317
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Dzięki, juz wszystko wiem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

WojciechW napisał/a:
Z drugiej strony jestem trochę rozczarowany, że nikt z was nie odniósł się do zaproponowanego przeze mnie gadżetu.

Nikt się nie odniósł, ale to dość powszechne rozwiązanie. Natomiast nie widzę powodu stosowania go w przypadku posiadania tylko jednego korpusu Sony i zastosowań amatorskich. Znam osoby, które mając kilka korpusów filmowych (Canon/Panasonic/Sony) mają adaptery Metabones do P i S, po to, żeby wykorzystywać posiadane już obiektywy C, ale jak ktoś kupuje od zera i nie ma budżetu z gumy, to lepiej patrzeć na natywne obiektywy z bagnetem Sony E. Przynajmniej dopóki nie potrzebne jest coś egzotycznego.
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
WojciechW napisał/a:
Z drugiej strony jestem trochę rozczarowany, że nikt z was nie odniósł się do zaproponowanego przeze mnie gadżetu.

Nikt się nie odniósł, ale to dość powszechne rozwiązanie. Natomiast nie widzę powodu stosowania go w przypadku posiadania tylko jednego korpusu Sony i zastosowań amatorskich. Znam osoby, które mając kilka korpusów filmowych (Canon/Panasonic/Sony) mają adaptery Metabones do P i S, po to, żeby wykorzystywać posiadane już obiektywy C, ale jak ktoś kupuje od zera i nie ma budżetu z gumy, to lepiej patrzeć na natywne obiektywy z bagnetem Sony E. Przynajmniej dopóki nie potrzebne jest coś egzotycznego.


Zgadzam się ale też planuje w dalekiej przyszłości (chyba że wygram w lotto to szybciej) kupic lepszy aparat z rodziny Sony Alpha z bagnetem e. Ogólnie planuje trzymać się tej rodziny tym bardzo co pokazali z A9
 
 
asix_001 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   a6000 czy lumix gx800

Podpinam się pod temat.

Do fotografii rodzinnej pan w sklepie doradził mi a6000 ja zastanawiam się jeszcze nad lumix gx800.

Fotografia codzienna, szybie ładne zdjęcia - zdjęcia dzieci w ruchu, do uchwycenia chwili....

Czy może polecacie coś innego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17