Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 26 Cze, 2017
Jaki obiektyw do SONY ALPHA 77 II
Autor Wiadomość
juuk 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   Jaki obiektyw do SONY ALPHA 77 II

Witam, posiadam aparat taki jak wspomniałem w temacie i poszukuję obiektywu który by był dobry do robienia sesji motoryzacyjnej oraz w plenerze.
Zadowalały by mnie tego typu zdjęcia:
http://www.fotoorpel.pl/b...a-Piotrek-1.jpg

http://michalborowski.com...mowe-audi-1.jpg

Dzięki za odpowiedź i proszę bez krytyki, jestem nowy. Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

A jakiś budżet podasz? Zdjęcia, które podałeś jako przykładowe mogą być zrobione różnym sprzętem, co najmniej jedno z nich zrobione było pełnoklatkowym aparatem (to ślubne), zobacz jakie masz dostępne w systemie Sony A (i w jakiej cenie) obiektywy stałoogniskowe 50mm f/1.8 lub f/1.4, do zdjęć samochodowych nada się też manualny Samyang 85/1.4, a na zupełnie przeciwnym końcu skali cenowej np. Sony Carl Zeiss Sonnar T* 135 mm f/1.8, albo obiektywy typu 70-200 f/2.8.
 
 
juuk 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Powiem tak koszt to do 2000zł
Mam dwa obiektywy:
Pierwszy to 3.5-5.6/18-55mm SAM
Ten obiektyw ma dobry zoom lecz jakość zdjęcia jest fatalna różnie próbowałem nic nie daje radę tym zrobić.
Drugi to DT 4.5-5.6/55-300 SAM
Obiektyw robi już fajniejsze zdjęcia da radę zrobić fajne lecz ma on zbyt dużego zooma i nie ma możliwości zrobić zdjęć np w jakimś małym pomieszczeniu...
Ja chciałbym aby obiektyw miał zooma jak ten pierwszy a robił zdjęcia jak ten drugi.
Sorki ale ja jestem naprawdę amator a chciałbym mieć coś lepszego i się podszkolić ;)

https://images83.fotosik.pl/616/b1ab4ffaeeb6441e.jpg
To zdjęcie jest zrobione z drugiego obiektywu, fajne lecz brakło mi miejsca i nie mogłem całego pojazdu objąć.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Sony DT 16-50mm f/2.8 SSM jest za drogi (ok. 2500zł) więc Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM:
https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/1114462
 
 
juuk 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

A duża jest różnica pomiędzy nimi, jak coś to zastanowię się nad Sony.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Moim zdaniem nie warto. Przewaga Sony to szeroki kąt zaczynający się od 16mm. Optycznie to chyba Sigma ciut lepsza.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

juuk napisał/a:
Obiektyw robi już fajniejsze zdjęcia da radę zrobić fajne lecz ma on zbyt dużego zooma i nie ma możliwości zrobić zdjęć np w jakimś małym pomieszczeniu...

Chciałbyś mieć ciasto i zjeść ciastko. :) Zdjęcia z dużej ogniskowej pewnie podobają Ci się ze względu na rozmyte tło i dobrą perspektywę samochodu, a tego nie da się uzyskać mniejszą ogniskową i z bliska, bo zmieni się zarówno perspektywa, jak i sposób rozmycia (nawet jak będziesz fotografował jasną stałką).

Przydałoby się trochę wiedzy, żebyś wiedział czemu zdjęcia wychodzą jak wychodzą, ale na początek proponowałbym zakup stałoogniskowej pięćdziesiątki, w systemie Sony jest ich parę, w różnym zakresie cenowym:
http://www.optyczne.pl/po...d2=497&add3=208
Może użytkownicy Sony coś jeszcze polecą. Ewentualnie manualny Samyang 85/1.4, on da Ci podobny charakter zdjęć jak z długiej ogniskowej Twojego zooma 55-300, ale będziesz miał lepszą jakość i większą możliwość rozmycia tła.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

W długich ogniskowych może być trudno znaleźć coś, co da jakiś przełom.
Klasyczne Minolty 70210f/4, 100200f/4.5, ale z lepszą jasnością pewnie wejdzie problem z wolniejszym AF, jakością obrazka itp.
Może coś w typie używanego MAF 80200 f/2.8?
1855 można zastąpić 1650f/2.8, ale do zasuwających aut - nie będzie to uniwersalne szkło.
 
 
juuk 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Okej, tak czuję że będę się zastanawiał nad tą sigmą (Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM)

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2017 16:49 ]
Tym czasem bardzo wam dziękuje za pomoc. :)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

juuk napisał/a:
...
Pierwszy to 3.5-5.6/18-55mm SAM
Ten obiektyw ma dobry zoom lecz jakość zdjęcia jest fatalna różnie próbowałem nic nie daje radę tym zrobić...
Może wrzuć kilka przykładów zdjęć z tego obiektywu. Chcę zobaczyć na czym polega ta fatalna jakość zdjęć. Na pewno Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM jest obiektywem lepszym (i droższym) ale obiektywem 3.5-5.6/18-55mm SAM też zdjęcia aut powinny być ok. W przypadku zdjęć ślubnych przewaga Sigmy będzie bardziej widoczna.
 
 
juuk 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

https://images83.fotosik.pl/620/ecc3ba9d227e0417.jpg
Tutaj mam jedno, ostrość jest ustawiona prawidłowo a zdjęcie wygląda...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

To kwestia ustawień. Jak zdjęcie ma być ostre, to jest samochód ostry, zarówno przód jak i tył auta to zamiast przysłony f/3,5 należało ustawić f/8. Wówczas czas naświetlania byłby nie 1/160s a 1/50s. Przy ogniskowej 18mm i formacie APS-C można robić zdjęcia z ręki bez stabilizacji nawet dla czasu 1/30s, za stabilizacją czas może być dłuższy. Przy szerokim kącie będzie perspektywa jak widać na zdjęciu. Może to dać ciekawe efekty gdy fotografujemy auto z niskiej pozycji tzw. żabiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16