Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do 2000 zł - wycieczki, wakacje, krajobraz
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

T.B. napisał/a:
Eureka!
(Ale na kanapie, nie w wannie.)
Stabilizacja dla pięciu stopni swobody - to jest to :!:
Tylko która fotografa to zrozumie?


Właśnie tak :) Skrótowo można nazwać 5-ruchową lub 5-stopniową (wiem, że stopnie będą kojarzyć się ze stopniami skuteczności w jednostce EV, ale generalnie stopnie kojarzą się też ze stopniami temperatury czy miary kąta, więc można spojrzeć szerzej).

Po co? Tak tylko wspomniałem, żeby zwrócić uwagę na różnicę między tymi stabilizacjami. Ale może faktycznie trzeba przyjąć taki nowomodny język. Tak jak nowe rozwiązania techniczne nazywa się teraz nowymi technologiami, choć technologia to sposób produkcji czegoś, a nie efekt końcowy, czyli urządzenie lub oprogramowanie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mareko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Przekonałem się do Olympusa OM-D E-M10, miałem go w rękach i jestem praktycznie na niego zdecydowany.
Możecie mi pomóc z wyborem wersji (obiektywu)?
Czym różnią się obiektywy z tych dwóch ofert?
- Pierwsza
- Druga
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

Obiektyw 14-42 EZ jest (chyba) mniejszy i na tym kończą się jego zalety.
Optycznie - mówią, że jest gorszy i nie wiem, czemu tak drogo.
14-42 też jest mały, chociaż plackiem nie jest.
Brałbym pierwszy.
(Elektryczny zoom w 14-42 EZ dla mnie nie jest zaletą.)

Ale - w razie czego -wybór należ do Ciebie.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

Też czytałem opinie o marnej jakości 14-42 EZ, ale to tak kątem oka i nie umiem rzetelnie ocenić. Wolałem więc nie pisać.
ALE: pozostaje kwestia elektrycznego napędu zooma. To jest ogromny pożeracz baterii. W aparacie przeznaczonym do turystyki na łonie natury wybór obiektywu z elektrycznym zoomem jest wg. mnie dużą pomyłką. Pamiętam swoją przesiadkę z kompakta na bezlustro -różnica w praktycznej wydajności baterii była kolosalna, nie do wyjaśnienia np. pojemniejszą baterią. Przy zachowaniu tej samej mniej więcej "taktyki" robienia zdjęć, włączania i wyłączania aparatu. Szczególnie te ostatnie czynności są prądożerne w elektrycznych zoomach, bo zawsze towarzyszy im wysuwanie i parkowanie obiektywu.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Lelo 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Znajomi polecają Panasonic Lumix DMC-GF7 , można kupić z obiektywem za 1600 zł, warto ?? Do zdjęć auto na wakacje, oraz poczatku przygody z fotografią.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Zawsze dobrze jest porównać testy, najlepiej pochodzące z tego samego źródła:
http://www.photozone.de/m43/885_olympus1442f3556ez
http://www.photozone.de/m...pus1442f3556iir

Jak można zobaczyć photozone.de dał wyższą ocenę vrII. W szczególności z ich testów wynika lepsza zdolność rozdzielcza vr ii dla krótszych ogniskowych, a z kolei na dłuższym końcu EZ zachowuje się przyzwoiciej.

Kupując obiektywy zwykle opierałem się bardziej na opiniach photozone.de niż tutejszych. Photozone ma testy większej liczby obiektywów i chyba nie trafiają do nich te gorsze egzemplarze.

Pozdrawiam,
WojciechW
 
 
Barnie90 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

Cześć wszystkim,

jestem nowicjuszem chętnym do rozpoczęcia swojej przygody w świecie fotografii, z nadziejami na opanowanie rzemiosła na poziomie ambitnego amatora.

Choć pewnie dobre i ładne zdjęcia można robić choćby tanim smartfonem, chciałbym zacząć od sprzętu z wymienną optyką, możliwością robienia zdjęć w RAW i manualnego ustawiania parametrów ekspozycji.

Pierwszym moim pomysłem była (oczywiście) lustrzanka, ale znajomy siedzący nieco dłużej w temacie zaproponował mi rozejrzeć się także za bezlusterkowcami.

Kieruję zatem pytanie do Was, przyjaciele. Co moglibyście polecić komuś takiemu jak ja, w cenie od 2 do 2,5 tysiąca złotych polskich? Preferowane są zestawy z obiektywem. Dobrze, gdyby aparat miał stabilizację matrycy (lub dobry wybór obiektywów ze stabilizacją) oraz wizjer. Co do zastosowania aparatu, to priorytety wyglądają następująco:

1. Miasto, architektura
2. Krajobraz
3. Portret
4. Nocne niebo
5. Makro

Domyślam się, że aparatu 'do wszystkiego' w tej cenie nie znajdę, dlatego głównie zależy mi na pierwszych trzech. Fajnie, gdyby do aparatu dostępny był szeroki zakres przyzwoitych szkieł w sensownych cenach.

Do tej pory zastanawiałem się nad:
- Olympus OM-D E-m10 (mark II już trochę przekracza budżet z tego co widziałem, a I ciężko znaleźć...)
- Fujifilm X-E2 (niestety bez stabilizacji)
- Sony A6000 (brak wizjera, i ciężko trafić zestaw ze szkłem mieszczący się w budżecie)
- Canon EOS M3 (nie wiem, jak canon stoi w temacie bezlusterkowców?)

a z lustrzanek:
- Pentax K-S2 (niestety z obiektywem trochę ponad budżet)
- Sony alpha a58 lub a68 (pierwsze ciężko dostać; drugie z obiektywem niestety już nieco przekracza budżet)

Chętnie też rozpatrzę modele używane, z małym przebiegiem.

Pozdrowienia serdeczne!
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/8532567

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2016 22:09 ]
http://allegro.pl/aparaty...-3-1018&order=p
 
 
_Silent_ 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Hej!
Szukam aparatu który sprawdziłby się również pod wodą (niskie głębokości). Najbardziej zaciekawiły mnie a5000 i GF7 ale nie jestem pewien czy ich obiektywy są dostatecznie jasne.
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

_Silent_, ten nikon się nada.
Napisali, że wytrzymuje do 15m pod wodą.
 
 
_Silent_ 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

O, dzięki.
Natomiast nie muszę koniecznie mieć szczelnego body. Dobry aparat+jakiś worek dicapac by mi starczył;)
Bardziej pytam o same właściwości robienia zdjęc, czy obiektyw daje rade etc. Szczególnie, że nikon tani nie jest.
 
 
kioiko 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Moze mi ktos powiedziec jaka jest roznica miedzy E-PL6 a E-PL7? Zastanawiam sie czy doplacać. Nie widzę, żadnej różnicy jak porównuje suche liczby. Gdzieś przeczytałem, że E-PL7 ma stabilizacje video (trojosiwą? E-PL6 jej nie ma czy ma gorsza?)

Chciałbym kupić samo body (roznica 300 zl miedzy nimi) i obiektyw 45mm f/1.8 i nie wiem czy warto doplacac.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

klik
EP-L7 ma lepszy AF, lepszy wyświetlacz, Wi-Fi
 
 
nulus 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   Bezlusterkowiec za ok. 2000 zł, uniwersalny.

Dzień dobry! :)

Jestem na etapie poszukiwania bezlusterkowca i nie mam pojęcia co wybrać bo też nie siedzę w fotografii zbyt mocno. Mam budżet ok. 1,5 do 2 tysięcy złotych,

Aparat będzie wykorzystywany przede wszystkim na wyjazdach wakacyjnych więc nie może być zbyt duży. Fajnie by było gdyby była możliwość dokupienia obiektywu w przyszłości.

Drugie zastosowanie aparatu to będzie foografia mniejszych obiektów, powiedzmy produktów.

Co byśie mi polecili?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

nulus, scaliłem Twoje pytanie do zbiorczego wątku na ten temat. Masz już coś do poczytania, może ktoś jeszcze coś doradzi nowszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15