Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

wkargo, największą uniwersalność da ci Lumix, ale trochę słabiej wypadnie w obrazowaniu niż pozostałe. To nie będzie jakaś przepaść jakościowa, ale jak być obok siebie położył fotki w słabszym oświetleniu to zauważyłbyś tą różnicę. Nikon D5500 to dość nowa konstrukcja, nie wiem, czy nie lepiej byłoby kupić D7100. Pentaxa też wybrałbym innego, a mianowicie k-50 chyba że by na k-70 wystarczyło. Fuji są świetne tak jak są, w podejściu - aparat z jednym obiektywem też się spisze, ale to system w którym właśnie warto odkładać na dobre obiektywy, niestety ich jest mało.
Jeśli następny obiektyw masz kupić za np 5 lat, to lepiej kupić kompakt ze względu na uniwersalność. Rynek ciągle się zmienia, co jakiś czas wchodzą nowe modele, aparaty starzeją się moralnie dość szybko, a obiektywy są prawie wieczne. Wybierając lustrzankę wybierasz jakiś system i pod niego budujesz zakup akcesorii i obiektywów, po czym zwykle zmieniasz korpus a obiektywy zostają. Ja dla przykładu używam od wielu lat Canona (mam i jeszcze czasem używam takich na kliszę w systemie EOS) przez co obiektywy nawet z XX wieku (mój ulubiony teleobiektyw miał premierę w marcu 1997r ), ciągle działają i są dobre w moich cyfrowych aparatach tej marki.
Kolejna sprawa piszesz, czy jest sens w kolejnym kompakcie. No wiesz, co innego kompakt z matrycą CCD 1/2.5", a co innego z 1". To jest inny świat. Nawet 1/1.7" to już by był przeskok.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

wkargo napisał/a:
PENTAX K-S2

Po kompakcie to dobry wybór po kompakcie - mimo zdawało by się prostego "amatorskiego" designu - posiada i guzikologię i uszczelnienia jak semi pro. I przy tym dużo mniejszy -bradziej przypomina bezlusterkowce mimo że to pełnoprawna lustrzanka z pełnym pryzmatem i 100% polem widzenia w wizjerze.
wkargo napisał/a:
FUJI X-T10
Bardzo dobry wybór wśród bezlusterkowców , genialne obiektywy, świetne matryce. Jakość obrazka podobna do K-50 i K5IIs. Czyli wszystko co z 16Mpix matrycy APSC można wydobyć.
http://www.optyczne.pl/30...razu_w_RAW.html Tam sobie możesz porównywać wycinki 100% z różnych aparatów. Najlepiej przy ISO 3200 lub 6400. W dobrym świetle nie warto - każdy będzie dobry. Różnice widać gdy go brakuje...
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Pentaksiarze jako indywiduaiści zmienią, jak widzę, religię na Fudzi.
...Niebawem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

PDamian napisał/a:
religię na Fudzi.

Nie tylko, koledzy od canona i nikona też...
Po prostu świetna optyka, dyskretna praca, znakomite matryce i dobry AF... wielu zawodowców sięga po nie ... sam znam od dobrych kilku lat - miałem przyjemność fotografować i X1-PRO i XE-1 wkrótce po premierze i spisywały się nie gorzej od Pentaxa K-5 i dawały ostrzejsze obrazki. Gdyby były FF pewnie bym rozważał zmianę.
 
 
wkargo 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Wojmistrz , Co do Pentaxa K-70 to budzet sie znajdzie. Pytanie teraz jezeli to ma byc moje pierwsze body to ktore: NIKON , PENTAX czy ....

Przynam sie ze nie wiem jak wygląda dostępność i ceny obiektywów w poszczególnych systemach. Wiec tutaj liczę na wsparcie (chodz pewnie w tym temacie dyskusje tez sie ciagna :) jak przy telewizorach kiedyś plazma czy LCD :P ).

D5500 postawiłem na mojej liscie jako 1. jako preferowany wybor. Uzywke na gwarancji mogę kupic za 2.300 (z 18-55) http://allegro.pl/show_item.php?item=6855319363 lub 2550 z 140mm. http://allegro.pl/lustrza...2b-0258773f0422

Caly czas sie miotam po tym co napisałeś odnośnie kompaktow vs lustrzanki ( ich uniwersalności i starzenia sie body). Inwestując teraz w lustro/bez lustro zostanie mi po nim na pewno jakiś obiektyw, przy kompakcie znow bede musial inwestowac w 'calosc' - a ceny tych wszystkich modeli (nowych) oscyluja 2,7-3,4k PLN . Takze powoli sklaniam sie ku body nawet jesli nigdy nie zlapie bakcyla i pozostane z jednym obiektywem - nie wiem na ile te moje przemyslenia maja sens wg Was
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

X-A1, X-E1 (a więc i X-PRO 1) i X-E2 które miałem/mam wcale nie mają dobrego AF.
Od X-T10 jest lepszy, od X-T2 -dobry.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

wkargo, ja nie widzę sensu w kupowaniu dobrej lustrzanki z obiektywem 18-55 jako jedynym na kolejne lata, nawet jeśli te dziś bywają całkiem niezłe optycznie. Można by rzec, że aparat jest tak dobry jak jego obiektyw i to poniekąd się sprawdza. Często spotkasz się z opinią, że tani aparat + dobry obiektyw jest znacznie lepszy niż drogi aparat + słaby obiektyw i ja też się pod tym podpisuję. Na rynku masz aparaty na podobnych, a nawet takich samych matrycach, ale w różnej klasie i cenie. Najbardziej dało się to chyba zauważyć w Canonie, gdzie przez lata katowano ten sam sensor. Lwią część ceny nie stanowi matryca, a ergonomiczna i mechaniczna część aparatu. Ideą lustrzanki jest wymiana obiektywów więc nie mając zamiaru inwestować, w mojej opinii lepiej jest wybrać bardziej dostosowany kompakt.
Dam Ci inny przykład. Na rynku jest sporo bezlusterkowców z matrycami m4/3, które robią głównie Panasonic i Olympus. Panasonic z pewnym momencie wypuścił kompakt LX100 w cenie taniego bezlusterkowca z podstawowym obiektywem. Aparat jest na matrycy m4/3 i ma obiektyw tak dobry, że gdyby wypuścili go na rynek osobno, to kosztował by myślę co najmniej 5000zł. Jak masz chwilę, zobacz sobie jego >> test <<.
 
 
wkargo 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

W takim razie lx100 czy fz1000 ?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

To tylko propozycje i zwrócenie uwagi w konkretnej kwestii.
 
 
wkargo 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Jasne i powaznie biore je sobie do serca i rozwazam czy to nie chwilowe napalenia sie na lustro.
Tego lx100 odrzucilem z kompaktow na rzecz fz1000 bo ma ruchomy wyswietlacz ale widze obiektyw jest ciemniejszy dlatego pytam ktory z nich wg Was i chyba czas przeniesc sie do innej kategorii forum.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Takich kompaktów wartych uwagi jest znacznie więcej więc np Sony RX100 czy RX10, więc sam sprecyzuj jaki rodzaj aparatu chcesz.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

wkargo napisał/a:
Co do Pentaxa K-70 to budzet sie znajdzie

Teraz możesz kupić razem z obiektywem DA50/1,8 (za 1zł).

Mówi się że starzenie technologiczne i ciągłe zmienianie body to konieczność - ale moim zdaniem to przesadzone opinie - w końcu już 7 lat jak wyszła genialna matryca 16Mpix i nadal jest stosowana z powodzeniem , a 24 Mpix jakoś nie może jej wyprzeć, - zwyczajnie nie daje nic więcej poza większymi plikami do obróbki. Więc czy prędko wymiana? Biorąc pod uwagę że do niedawna 12 Mpix zadowalało nawet zawodowców w większości przypadków - a 20 to było aż nadto, dobry korpus DX/APSC (lustrzany czy nie) powinien wystarczyć na bardzo długo. Taa... wiem, kilka lat temu mówiono to samo... ale czy dziś canonierzy wyrzucają sprzęt bo ma słabe matryce? Nie , bo wystarcza im do tego co robią. Co innego "zawodowcy" -ci muszą walczyć z konkurencją posiadającą coraz lepszy sprzęt i nadążać za coraz wyższymi wymaganiami klientów... ale też bez przesady... :cool:
W małych matrycach jest jeszcze pole do popisu, bo im mniejsza tym trudniej zrobić dobre zdjęcie w trudnych warunkach , więc tu postęp pewnie będzie większy - jak w telefonach, ale miałbym kupować kompakt - to równie dobrze kupiłbym dobrego smartfona.
 
 
wkargo 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Obecny aparat wymieniam po 11 latach (DSC-H5) - glowny powod to lampa blyskowa bardzo wolno sie laduje i czasem musze czekac kilka sekund zanim moge zrobic zdjecie. Druga sprawa to rozdzielczosc filmow jest kiepska.

Szukam aparatu ktory w pierwszej kolejnosci robil dobre zdjecia w wiekszosc warunkow - podjaralem sie lustrzankami i od niich zaczelam wybierajac Nikona /pentaxa . Jednak skoro obiektywow nie planuje kupowac ( chyba ) zeszlo na kompakty - wiec szykam teraz w tym szeregu - ale wg Ciebie to smartfona lepiej kupic :)

Namierzyłem tego Panasa FZ-1000 jako kompromis bo jest i Rx10 czy FZ200 , RX10 II ale to juz ceny powyzej 5k i nie wiem cyz jest sens w kompakt za takie pieniadze isc :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

FZ200 to kompakt z małą matrycą (1/2.3")
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

FZ200 ? Po lustrzankach i bezlusterkowcach z matrycami DX? (1/2 matrycy małoobrazkowej)? No to już niżej niż 4/3 bym nie schodził - (rozmiar 1/2 matrycy DX) jakość jeszcze porównywalna z lustrzankową, ale mniejsze? :roll:
To już można zostać przy smartfonach... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14