Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 750d czy nikon d5300
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

I dobrze, gratulacje. To dobry wybór. Udanych kadrów życzę.
Co do K-S2, to właśnie testuję go z 18-50mm. Zły nie jest, czy lepszy(?), też nie bardzo. Od, byłby to tak samo dobry wybór. Każda konstrukcja ma jakieś mankamenty, nie masz czego żałować.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Również życzę udanych zdjęć. :cool:

[ Dodano: Nie 02 Lip, 2017 11:37 ]
Wojmistrz napisał/a:
K-S2, to właśnie testuję go z 18-50mm. Zły nie jest

Pewnie , ciekaw jestem jak ci się sprawdza ten składany obiektyw. Bardzo mi się podoba ten zestaw i zastanawiałem się nad wyborem "podróżnym" i jako backup z K-1.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Udanych kadrów życzę.

I filmów :wink:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Każda konstrukcja ma jakieś mankamenty

No właśnie - jak tam HSS? :wink:
Fajnie synchronizować lampę na 1/6000s ? :cool:
Myłeś już aparat pod kranem? :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Znacznie więcej, np drenaż akumulatora przez permanentnie uruchomiony ekran. Nawet dziś wpadłem do dealera Pentaxa bo mi załatwił K-1 za £1799 i go pytam czy jest opcja wyłączenia, w instrukcji też nie znalazłem, ale mogłem przeoczyć bo na szybko czytałem. Stwierdził, że nie zna opcji wyłączenia wyświetlania danych na ekranie, tak by był włączany tylko do podglądu. Chyba już muszę z tym żyć. Pytałeś o obiektyw. Jest całkiem fajny, niestety odrobinę paruje wewnątrz przy nawet niezbyt mocnej zmianie temperatury (klima w aucie), jeśli go rozkładasz, to nie wystarczy dojechać do 18mm, trzeba aż kliknie, czyli ponad 35mm no i co mnie dobija to brak kontroli nad ostrością. Te szkło ma rozwiązanie jak w niektórych kompaktach z pierścieniem, że jest elektroniczne i nie ma ograniczenia. Normalnie to jak znasz swoje szkło, to bez patrzenia może ustawić ostrość, od jakiejś skrajnej, tak zdarza mi się przy filmowaniu oraz kiedy nie mogę mierzyć np w szkole, żeby się dzieciaczki nie peszyły. Ustawiam przewidywalną ilość metrów, podnoszę do oka klik i chowam aparat, max 2 sekundy i po sprawie. Tu nie ma ograniczenia, pełny luz na 360°. Strasznie niewygodne i małe kółka, po Canonie nieźle się z nimi męczę. Brak narysowanych punktów AF na matówce, całe szczęście że chociaż świecą ale też jest to irytujące, bo nie świeci punkt jako kropeczka, a raczej taka flara, czy kometka - kropeczka z rozmyciem od dołu. Oczywiście są też plusy, sam pentapryzm jak na taki sprzęt jest OK, wreszcie odchylany ekran itd. Do wszystkiego można się przyzwyczaić... z czasem :) Na razie rzucam monetą czy brać tego K-1 czy jednak zostać w Canonie i kupić 6D MkII.

Pod kran nie brałem, tak odważny nie jestem. Nie wygląda mi aż tak solidnie :) ale deszcz już na niego kapał i to specjalnie wyszedłem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
drenaż akumulatora przez permanentnie uruchomiony ekran

To się wyłącza naciskając dwa razy "info" - tak jest we wszystkich modelach - zamiana danych widocznych w oknie na poziomicę / kompas/wyłaczony... Kompas tylko gdy jest podłączony GPS. :cool:
Wyświetlanie po zdjęciu też można wyłączyć albo ustawić czas na jaki się właczy.

Wojmistrz napisał/a:
Normalnie to jak znasz swoje szkło, to bez patrzenia może ustawić ostrość, od jakiejś skrajnej, tak zdarza mi się przy filmowaniu oraz kiedy nie mogę mierzyć np w szkole, żeby się dzieciaczki nie peszyły.

Zawsze możesz kita zmienić na np 16-50 albo 16-45 czy 17-70... Albo dać po prostu sigmę 17-50/2,8 czy 18-35Art...

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2017 12:48 ]
Wojmistrz napisał/a:
Stwierdził, że nie zna opcji wyłączenia wyświetlania danych na ekranie, tak by był włączany tylko do podglądu.

No to nie mam słów... dealer co nie zna sprzętu... :lol:
Wojmistrz napisał/a:
Jest całkiem fajny, niestety odrobinę paruje wewnątrz przy nawet niezbyt mocnej zmianie temperatury (klima w aucie)

To chyba każdy zaparuje...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Nie działa ten double click na info, już próbowałem. Wyłącza się jak go zamkniesz ekranem do wewnątrz.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Wyłącza się jak go zamkniesz ekranem do wewnątrz.

Aha, zapomniałem że gibany może mieć inaczej. :D

Wojmistrz napisał/a:
rzucam monetą czy brać tego K-1 czy jednak zostać w Canonie i kupić 6D MkII.

Właśnie byłem na pokazie w jednym ze sklepów - szału nie ma - punkty af co prawda gęściej niż w K-1 ale zwykłe krzyżowe (nie te faliste jak w 1DX), środkowy od -3EV , reszta od -0,5 EV jak deklarował przedstawiciel . Przypiąłem 135/2 i trochę poostrzyłem nim i K-1 z zapiętym DA200/2,8 - praktycznie bez różnicy w prędkości . Niestety - egzemplarz przedprodukcyjny nie pozwalał na robienie zdjęć (to znaczy pozwalał jeśli się podpisało papier o niepublikowaniu, ale że nie ma jeszcze dekodowania RAW-ów z puszki więc robienie JPG-ów sobie darowałem). Na publikację zdjęć modelki też zgody nie było - więc odpuściłem temat. Były jeszcze jakaś nowa kamera i minilustrzanki 200d. Co do aparatu preprodukcyjnego - zgrabny dość. Niestety dalej z jednym slotem SD. Decyzja - dla wielu będzie trudna - moim zdaniem o wiele za drogi.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Mnie ciągnie cena 1799, ale najpierw 6DmkII musze mieć w rękach.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

No to jeszcze chwilkę zejdzie... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15