Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

wojtekj napisał/a:
Jak myślicie czy jest na rynku coś co jest w stanie go zastąpić i posiadać szerszy obiektyw z zoomem?
Koszt to ok. 1500 zł.
A może nie ma sensu go wymieniać?

Oczywiście że nie ma sensu. kupujesz WCL X100 i (jeśli potrzebujesz TCL X100) i masz sprawę wymiennej optyki/zooma załatwioną.
Kisl napisał/a:
Możecie polecić też jakieś inne modle do rozważenia?

Używka Fuji XA-1. Bo: 1. Matryca "lustrzankowa" APSC świetnej jakości 2. Znakomity obiektyw 16-50 .
Jeśli nie potrzebujesz takiej jakości - kup smartfona.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Patryk-102 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Witam, potrzebuję dobrego kompaktu mieszczącego się w kieszeni. Szukam czegoś z matrycą min. 1 cal i jasnym obiektywem żeby wychodziły porządne, ostre zdjęcia. Fotografuję amatorsko - głównie na jakichś wyjazdach, wiecie góry, rzeki, lasy itd. Zdjęcia robię szybko, z ręki więc dobrze żeby posiadał dobrą redukcję drgań czy coś podobnego + żeby był dobry do kręcenia filmów.
Cena do 1500 zł razem z używkami, nie potrzebuję tony pixeli, dużego zoomu czy wizjera (aczkolwiek jeżeli by coś było z tego to też nie przeszkadza). Na początku maiłem kupić panasonica lx7 za 1000 zł ale moze znajdzie się coś o klasę lepszego. Piszcie propozycję :)
 
 
marc_in 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   Aparat do 1500 zł dla średnio doświadczonego amatora.

Witam. Aparat ma być prezentem dla mojego ojca, który z tego co się orientuję to fachowcem nie jest ale do laików też nie należy. Aparat ma być przede wszystkim nie za duży ponieważ będzie go nosił bardzo często ze sobą. Z racji tego, że w temacie takich sprzętów jestem kompletnie zielony zwracam sie z prośbą o pomoc do Was. Z tego co z nim rozmawiałem to fotografuje wszystko i wszędzie ale najbardziej mi utkwiło coś o długim czasie naświetlania migawki czy coś takiego więc aparat powinien mieć taką funkcję.
Cenowo ma być w okolicach 1000-1500zł.
Mi rzucił się w oczy Sony RX100,który jest już trochę leciwi i trochę nowszy Canon eos m10. A może macie inne propozycje?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

marc_in, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku zbiorczego. Masz już trochę porad w tym zakresie cenowym.
 
 
esiu229 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

Witam
Planuję kupić aparat do 1300 zł. W tym zakresie cenowym znalazłem 4 aparaty. Jestem amatorem i nie wiem który wybrać. Może pomożecie coś wybrać?? :wink: Niżej podrzucę te cztery aparaty:

Sony DSC-HX60
Canon PowerShot SX620 HS Wi-Fi
Canon PowerShot SX720 HS
Canon PowerShot SX710 HS
Może macie jakieś inne ciekawe propozycje?
Pozdrawiam
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

Też jestem amatorem, ale zamiast tych superzoomów wolałbym aparaty z mniejszym zoomem a większą matrycą, np. Lumix LX7 lub Sony RX100. Nie ma uniwersalnych aparatów, które zadowolą każdego :)
 
 
walus58 
Nowy
walus58


Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

Niestety już nie ma nowych Canon PowerShot S120. Super aparat dla amatora (z doświadczeniem)
 
 
bjossa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Cześć! Poszukuję jakiegoś (dobrego oczywiście) kompaktu z dużym zoomem (najlepiej x30). Przekopuję tony internetów i na czele są sony cyber-shot dsc-hx60 i panasonic lumix tz60. Tylko, że w testach przewijają się opinie, że aparaty te robią brzydkie zdjęcia. W sensie słabe odwzorowanie detali i szumy. Może coś innego polecicie? Zależy mi także na filmach dobrej jakości. Chyba, że nie ma co szukać w kompaktach i trzeba przejrzeć bezlusterkowce? Aparat ma być na wycieczki przyrodnicze, foty bedą strzelane głównie na automacie.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Bezlusterkowiec z zoomem x30? Nie wiem czy znajdziesz cos więcej niż ekwiwalent 500mm, ale będzie cię to kosztowało majątek :mrgreen:
 
 
bjossa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Nie musi byc bezlusterkowiec ;) wole kompakta. Sa rozne na rynku superzoomy ale jam laik i sie nie znam ;) co bys polecil w takim razie z wiekszym zoomem w tej cenie?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Nic. Jeśli powyżej wymienione cię nie zadowalają jeśli chodzi o jakość zdjęcia, to w tej cenie z dużym zoomem nic lepszego nie znajdziesz. Generalnie: albo duży zoom albo dobra jakość :mrgreen:
Polecić to mogę np. Canon PowerShot G3 X, ale to inna półka cnowa...
 
 
bjossa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

A kosztem nieco mniejszego zoomu (min x20)?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

Nie ma. Np. Panas FZ1000 ma x16 i cena powyżej 2000.
W swoich rozważaniach w zakładanym budżecie możesz jeszcze poczytać o Panasonic FZ200, ma dobry obiektyw.
 
 
mars28 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Witam

Poszukuję aparatu, który zastąpi mi dotychczasowego Canona A610. Celuję w aparat z dużym zoomem, w cenie ok. 1200-1300 PLN. Zależy mi na stabilizacji obrazu i nagrywaniu filmów min. 720p, natomiast nie zależy mi na takich wodotryskach jak obsługa chmury, wi-fi, gps, jakieś facebooki itp. No i nie musi mieścić się do kieszeni. Aparat ma robić przyzwoite zdjęcia, filmy i w miarę szybko łapać ostrość. Wspomniany wyżej Panasonic FZ200 wygląda nawet ciekawie, spełnia moje podstawowe wymagania. No i ma odchylany i obrotowy LCD, z czego często korzystałem w Canonie. Nie jestem tylko pewny, czy ma wskaźnik baterii, tego bardzo mi brakowało w Canonie.

Czy to, że miał swoją premierę kilka lat temu, jest tu jakimś minusem, czy raczej nie ma się tym co przejmować? Nie wiem, jak jest z aparatami, ale np w smartfonach 5 lat to już jest przepaść.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

W aparatach kompaktowych jest inaczej, przepaść jest, ale to przepaść technologiczno-finansowa. W cenie < 1500 z małą matrycą nic lepszego niż FZ200 nie znajdziesz, ale... za > 2500 kupisz aparaty z matrycą calową, co przełoży się na wyraźnie lepszą jakość zdjęć, np. FZ1000.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14