Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka w góry!!!
Autor Wiadomość
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Przeczytaj link optyczne

Nie będziesz miał wątpliwości aby wybrać Monarcha 7 8x30. Z kilku moich lornetek tą właśnie wybieram najczęściej. U mnie mieści się do kieszeni każdej kurtki a daje niesamowitą frajdę z obserwacji
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






wloczykij 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Cześć, zarejestrowałem się, żeby podpiąć się pod ten wątek i dodać moje trzy grosze. Bo niedawno miałem podobny dylemat co Marek, ale (trochę przez przypadek) inaczej go rozwiązałem.

Jestem dość aktywnym piechurem, chodzę po lasach i górach (głównie na Dolnym Śląsku, ale Tatry także odwiedzam). Chodzenie z lustrzanką zmęczyło mnie już parę lat temu, zainwestowałem w poręczny aparat Fuji x100t, nauczyłem się żyć z jego ograniczeniami i cieszyć się zaletami.

Jakiś czas temu ojciec kupił okazyjnie lornetkę Olympusa EXWP 10x42 (kto im wymyśla te nazwy?). Popatrzyłem, minęło parę lat i zapragnąłem mieć własną lornetkę. Ten Olympus był w pewnym sensie punktem odniesienia, ale bez przesady. I spontanicznie zdecydowałem się na używanego Monarcha 7 10x42. Pewnie można było szukać dalej, pewnie są lepsze lornetki, pewnie czasem będzie za ciężka. Ale...

Czasem mówi się, że najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie. Mam tę lornetkę i już z niej korzystam. Nie muszę tropić dalej, czytać, pytać. De facto nie mam się do czego przyczepić. Czasem obraz za bardzo lata i może 8x byłoby lepsze, ale nie dbam o to. Ważne są przeżycia, obcowanie z przyrodą (krajobrazy, zwierzęta). Pierwszego dnia po rozpakowaniu zobaczyłem dzięki niej na miejskim podwórku (z kuchennego okna) pełzacza, choć wcześniej widywałem tam tylko sroki i wróble. Strasznie mnie to ucieszyło. To dla takich chwil kupuje się lornetkę, nie dla parametrów technicznych.

Ostatnio zaczepił mnie nad Odrą wędkarz, westchnął że też miał lornetkę, ale musiał sprzedać. Dałem mu popatrzeć przez swoją. Bardzo się ucieszył, opowiedział mi kilka fajnych historyjek, o sarnach przepływających rzekę etc. Jakbym miał bardzo drogą zabawkę pewnie trochę bałbym się tak oddać w cudze ręce. A że nie wydałem kosmicznej kwoty (wiem, to względne) nie miałem kompletnie oporów. To było bardzo fajne, spontaniczne spotkanie. I dla takich chwil się żyje. Najchętniej wykasowałbym z głowy wszystkie techniczne informacje, jakie zgromadziłem podczas kupna :-D

Pozdrawiam serdecznie! Udanych wędrówek po górach ;-)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

wloczykij napisał/a:
To dla takich chwil kupuje się lornetkę, nie dla parametrów technicznych.

To jedno z ważniejszych zdań, jakie padły w tym wątku....
Dzięki, włóczykij!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

We wszystkim trzeba zachować umiar. Akurat Monarch 7 to już dobra klasa lornetki i nie poniosłeś żadnego ryzyka ją kupując. Od pewnego budżetu można sobie na ten komfort pozwolić. Ale jeśli chcemy kupić coś rozsądnego w dobrych pieniążkach, to już poszperać i poczytać warto. Nie można jednak gonić króliczka w nieskończoność, bo życie ucieka.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Witam po dluzszej przerwie. W gorach uzywam raptora vortexa 8,5x32 i jest ok. Teraz potrzebuje dla corki lornetke w gory bo mi ciagle zabiera.Temat juz wczesniej obszernie zglebiony wiec wybor prosty zeby nie bylo gorzej a moze ciut lepiej od raptora.. I krotkie pytanie ,,czy moze ktos bezposrednio ocenial delta optical one 8x32 i nikona prostaffa7 8x30. Z testow troche lepiej nikon ,ale czy warty doplacenia?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

DO One to moim zdaniem szmelc - Nikon znacznie lepszy. Jak wybierasz pomiędzy tymi dwiema to lepiej dopłać do Prostaffa.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

DO One optycznie jest niestety słaba - a szkoda, bo to zgrabna lorneteczka. Prostaff 7s 8x30 optycznie jest dobry ale ma kiepskie pole widzenia.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

A może dla córki lepsze byłoby coś 8x25? Zdecydowanie lżejsze, poręczniejsze i mniejsze. Np. Kova SV lub Olympus WP II.
Chyba, że planujesz upgrage tj. Raptor dla córki a coś lepszego dla Ciebie. Ale w tym przypadku skok Vortex -> Nikon Prostaff jest słaby. Lepiej mierzyć nieco wyżej.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Corka dorosla. Mniejszej lornetki nie chce . Ma byc klasy raptora lub ciut lepiej , wiec te 2 wchodza w gre. Temat juz kiedys przerobilem. Nic innego malego lepszego 400- 700zl nie znajde.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Nikon jest zdecydowanie warty doplacenia, wyraźnie lepszy mechanicznie i optycznie od one. Choć delta w wersji x8 jest do przelkniecia. Ja bym brak prostaffa x10, masz pole i power. Żeby kupić coś wyraźnie lepszego w tych parametrach to trzeba dać 1,5-2 tys. Fajna lornetką dla dziecka może być ten pentax https://www.optyczne.pl/3...AP_8x30_WP.html
Pole na papierze to tylko 7 ale jakiejś dokuczliwej ciasnoty w terenie nie czuć.
Jak koniecznie chcesz prostaffa x8 to też z tym 6,5* bym nie dramamtyzowal.
A może zostaw córce raptora i pomsl o uniwersalnej, dziennej 10x42 np delta chase?
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Ok.Dzieki za info.Musi byc mala 380-450g. W gory waga jest wazna.Ja przypuszczam ze DO one moze juz byc lepsza od raptora ,bo on tez sam w sobie jest slaby ,,,ale jesli prostaff warty doplaty to ok. Dzieki
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Delta raczej gorsza od raptora, nie milem bezpośrednio dwóch ale obraz z raptora bardziej mi sie podobal, ale to porro, w dodatku wcale nie takie malutkie, większe i cięższe od pentaxsa i kowy yf. Tak, zdecydowanie prostaff 7s.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Ok. Czyli DO odpada.Zostaje prostaff choc jest troche waski DO szersza i dlatego o niej myslalem.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Pomyśl jeszcze o tej x10, najlepiej zamów dwie i porównaj.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Raczej nie. Jezeli juz to doplacic wole i kupic Monarcha 7 8x30 lub Kowa BD 8×32 XD Prominar...Ale nie chce tyle doplacac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15