Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon? Pentax? A może Nikon?
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   Canon? Pentax? A może Nikon?

Przyznam, że trochę zgłupiałem. Chcę by ten temat był trochę wojną systemów, bo czasem z takich gruzów może powstać coś dobrego. Ale wrócę do historyjki od której zamierzałem zacząć.
Jak wielu z Was wie, fotografuję od lat Canonem i miewam epizody innosystemowe. Od dłuższego czasu mam Canona 6D i kilka razy już myślałem o zmianie systemu. Teraz, jak wielu czekałem na 6D Mark II i specyfikacja strasznie mnie zawiodła. Ze względu na cenę £1999 rozważałem zmianę systemu na K-1 w tej samej cenie, ale już tu okazała się zmiana, bo mogę go mieć za £1799, a il jak bym się bardziej postarał, to jeszcze bym zszedł z tej ceny o jakąś stówkę. Przeglądając specyfikację 6DII coś mnie tknęło porównać go z Nikonem i tu znowu ciekawostka - D750, sprawdzam cenę... i mogę go dziś mieć poniżej £1200 :) Chciałem kupić obiektyw 28-300, aby nie zmieniać szkła tam gdzie czasem bywam i nie ma do tego warunków i pozbyć się też APS-C i doszedłem do wniosku, że chyba jednak muszę biegać z dwoma aparatami, ale FF. Generalnie chcę skompletować drugie FF z podpiętym 24-70/2.8. Najtaniej wyjdzie mi Nikon D750 z Nikon 24-70mm AF-S F2.8G ED, niespełna £1700. Może jednak dołożyć do Pentaxa K-1?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Trochę mało danych – chcesz sprzedać 6D i kupić dwa nowe korpusy, czy dokupić coś do 6D i biegać z korpusami dwóch różnych systemów? Skoro jesteś zadowolony z 6D (a rozumiem że jesteś), to czemu nie dokupić drugi taki sam? Albo używane 5DIII? Co zawiodło Cię w specyfikacji 6DII i czy K-1 lub D750 to mają? Pewnie matryca, bo brak 4K dotyczy też K-1 i D750.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

komor, 6D zostanie z 70-200/2.8. To ma być druga puszka z podpiętym 24-70/2.8. Co do specyfikacji, to zrób sobie porównanie 6DII z D750, tylko Nikon wypuścił tę puszkę już dość dawno temu.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Ale prezentuje poziom https://www.dpreview.com/...739705468530148
https://www.dpreview.com/...027194926473972
https://www.dpreview.com/...294382444721299
-pewien poziom.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

PDamian, w tej stawce brakuje K-1. Jak widać normalnie D750 wygląda świetnie, za to K-1 z pixel shift jest mega rewelacyjne. Zastanawia mnie czy dpreview dostało w pełni funkcjonalny model 6D MkII, bo jest znacznie słabszy od pierwszej wersji.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

D5 w tej kategorii też jest słabszy od poprzednika i od D750, co wyszło dpreview i optycznym także.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

6DII jeszcze nie ma na rynku, dlatego nie jest to jeszcze do sprawdzenia.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Wojmistrz, dpreview nie dostało egzemplarzu przedprodukcyjnego do testów.
[Oni mają poczytność nieporównywalnie większą od optyczne.]


http://www.canon-board.in...tml#post1353188 -siódmego lipca też było wielu niewierzących.

http://www.canon-board.in...tml#post1353867






"EOS 6D Mark II posiada nową matrycę CMOS o rozdzielczości 26,2 megapikseli, która oferuje użytkownikom bezkonkurencyjną jakość obrazu i wydajność pracy. Dzięki wysokiemu zakresowi dynamicznemu..." http://www.optyczne.pl/11...6D_Mark_II.html
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

A mi doszedł kolejny konkurent, tj D800 za £950 i jestem już w totalnej ...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Zastanawia mnie czy dpreview dostało w pełni funkcjonalny model 6D MkII, bo jest znacznie słabszy od pierwszej wersji.

Jeśli mieli to przedprodukcyjny - porównywałem AF z K-1 i rewelacji nie ma.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Richard Butler [DPReview Administrator] Posted on Jul 21, 2017 at 17:47 UTC : "Well, two independently conducted tests (ours and Bill Claffs, based on different methodologies and processes) and real-world shooting of two production bodies by a series of reviewers.

That, significantly, give results that are wholly consistent with older Canon sensor designs."
https://www.dpreview.com/members/richard/comments
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

PDamian napisał/a:
kręcenia dwóch ciał produkcyjnych przez szereg recenzentów.

No to się sprężyli, jeszcze dwa tygodnie temu było kilkanaście przedprodukcyjnych (jeden w Polsce) i mogliśmy go "podziwiać" jednak bez prawa wywołania RAW-ów i publikacji zdjęć. Swoją drogą odpowiedzi na pytania do których dałeś link - nie widzę samego testu ani specki. Jestem jej bardzo ciekaw , bo na prezentacji przedstawiciel mówił o czujnikach -0,5EV a na optycznych jest -2,5EV - więc "troszkę" różnie... niby lepiej niż w 6D ale niewiele. Jak by było -2,5EV - to już bliżej 5DmkIV i Pentax K-1 ...
Ale ten test jest bardzo zabawny... https://www.dpreview.com/...739705468530148 kurczę , to już K-70 i KP wypadają lepiej... :lol: :lol: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14