Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test autofokusa
Autor Wiadomość
lgkula
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   Re: Test autofokusa

MartinF napisał/a:
http://www.sebian.pl/foto/download/focus_test.pdf

mi ten link nie działa, a będę potrzebował jakiegoś testu af bo zastanawiam sie nad kupnem sigmy 17-70
Mógłbyś dać jeszcze raz link?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Sprobuj go "skrocic" do tego http://www.sebian.pl/foto/
i wejdz po website
 
 
lgkula
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Allan napisał/a:
wejdz po website

próbowałem już tak wcześniej, ale na stronie nie widze nigdzie odwołąnia do żadnego działu z dowlnoad albo coś podobnego, są tam tylko same galerie, chyba że do okulisty musiał bym się udać :)
 
 
lenny27
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   calibracja sigmy

Proszę skopiowałem artykuł ze strony sigmy :) ))


Precyzja działania systemu Auto Focus:

Z przyjemnością informujemy, iż wszelkiego rodzaju problemy pojawiające się w działaniu systemu AF (dotyczące obiektywów Sigma) są rozwiązywane w serwisie Sigma.

Problem precyzji działania AF pojawił się wraz z nastaniem fotografii cyfrowej i dotyczy precyzji działania AF w aparacie - wszystkie analogowe lustrzanki współpracują z każdym z obiektywów Sigma w 100% precyzyjnie. Każdy obiektyw Sigma jest fabrycznie skalibrowany poprawnie i może wymagać korekty jedynie w przypadku nieprecyzyjnego systemu AF aparatu.

Sigma Corporation wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników lustrzanek cyfrowych wyposażyła polski serwis w sprzęt do kalibracji AF. Kalibracja polega na dostrojeniu elektroniki sterującej pracą obiektywu – bez ingerencji w aparat.

Możliwość prawidłowego skalibrowania obiektywu w punkt istnieje tylko w przypadku fabrycznie regulowanego korpusu danego producenta. W przypadku kalibracji obiektywów do korpusów ustawianych pod inne obiektywy, serwis nie gwarantuje uzyskania zadowalającego efektu regulacji obiektywu. Wynika to z ograniczonego zakresu regulacji.

W przypadku stwierdzenia powtarzającego się ostrzenia poza punktem należy:

1. Umówić mailowo z serwisem termin kalibracji: info@foto-service.pl
2. W umówionym terminie przesłać do serwisu obiektyw wraz użytkowanym aparatem (dany egzemplarz body wykazuje często różne odchylenia niezależnie od modelu)
3. Dla usprawnienia do wysyłki załączyć opis występującego problemu.

Kalibracja wykonywana jest w ramach gwarancji nieodpłatnie.

Serwis zastrzega sobie prawo do obciążenia nadawcy kosztami manipulacyjnymi w przypadkach ewidentnie nieuzasadnionego przesłania obiektywu do kalibracji.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Tu macie PDF i opis co z tym zrobić:

http://focustestchart.com/chart.html

Całość w języku langłydż.
 
 
p-art
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Odgrzebię jeszcze na chwilę ten temat.
Posiadam D80 wraz z Sigmą 17-70 i Nikkorem 50/1,4 i mam problemy z AF. O ile w przypadku Sigmy winę zrzucałem na obiektyw (z wiadomych powodów...), o tyle bardzo poważnie zaniepokoiło mnie zachowanie Nikkora (który podobno jest przecież "sztandarowym" szkłem tego systemu). O ile przy f/1,4 ostrość była ustawiana poprawnie, o tyle dla wyższych przysłon sytuacja wyglądała nieciekawie - pojawiał się backfocus, jak u Sigmy. Ktoś może mi podać jakąś racjonalną przyczynę tego zjawiska? Mnie osobiście wydaje się, że jeśli już coś (obiektyw lub korpus, w tym wypadku chyba raczej korpus) ma backfocus, to ma go dla wszystkich przysłon...

EDIT: Zrobiłem kilka próbnych zdjęć i jestem zdziwiony jeszcze bardziej... Na przysłonach od 1,4 do 2,8 (dalej nie sprawdzałem) pojawił się frontfocus. Podpiąłem Sigmę i tam dla 17 mm i f/2,8 oraz 50 mm i f/4 to samo... Więc być może jest to frontfocus... Chociaż znowu z tego zdjęcia bym wnioskował, że jednak back, bo włosy z tyłu są ostrzejsze niż oko, na które była nastawiana ostrość... Sam już nie wiem...

http://lopionki.pl/~mieciu/1.jpg

Moje pytanie(a) w tym momencie brzmi: czy serwis Nikona w Warszawie przeprowadza kalibrację body? I czy oni jakby sami się domyślą, albo sprawdzą, czy jest to front, czy back i jakiego rzędu? Co muszę wiedzieć/zrobić/przygotować/udowodnić(?) zanim dam body do kalibracji?

[ Dodano: Nie 17 Sie, 2008 23:44 ]
Heh, ale ze mnie blondyn.
Przepraszam, nie przeczytałem regulaminu odnośnie umieszczania tematów. Dodałem tutaj posta, bo wcześniejsze wypowiedzi zahaczały o mój problem.
Jeszcze raz przepraszam, powinienem najpierw przeczytać regulamin, a dopiero potem szukać wątku.
Proszę moderatora o skasowanie poprzedniego posta, albo przeniesienie go do adekwatnego działu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15