Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Do Canona 40D + pejzaż przyroda
Autor Wiadomość
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Monastor napisał/a:
Chcę we wrześniu i październiku pochodzic po Tatrach, a ucieczka przed miskiem wychodzi lepiej z mniejszym ekwipunkiem :)


Ja myślę ,że te dwa albo trzy kilogramy większej różnicy Ci nie sprawią :wink: Misio zasuwa bardzo szybko i ucieczka to chyba skok w jakąś przepaść gdzie on nie skoczy :smile: Wtedy bardziej patrzyłbym na wytrzymałość obiektywów więc L-ki jak najbardziej heh.

Polecam tak jak polecił mavierk czyli 24-105 L + 100-400L (możesz też rozważyć 24-70L zamiast 24-105L) Plusem jest też ,że wszystkie obiektywy są pod FF więc w przyszłości serce Ci nie pęknie jak zmienisz body na FF.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

k1caj_ns, to nie ja pisałem :???:
Jak mam uciekac przed miśkiem to wolę miec AF, który pozwoli mi na zrobienie mu zdjęcia.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MC napisał/a:
Troche OT, ale slyszalem, ze Slowacy pomagaja swoim smiglowcem i cos wojsko ma tez uzyczyc.


Na szczęście od jutra będę po słowackiej stronie :grin:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MM jak będziesz dużo chodził po lasach to miej przy sobie choć pare petard . Tam jest wysyp niedźwiedzi i szkoda by było takiego forumowicza. Misiu nawet bardzo agresywny jak odpalisz petarde ucieknie. To sposób moich słowackich znajomych i mój już też. A tak poza tym nosze gwizdek w który co chwila sobie dmucham. Misiu odejdzie nawet Cię nie widząc. Może to i głupie, ale skuteczne. Widziałem już dwie ofiary misia. Strach patrzeć. Kalectwo okrutne (misie nie jedzą ludzi).
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Szkoda, że jadę tam będąc formalnie na urlopie. Niestety nie będę miał przy sobie służbowej zabawki przy której to misiu by zwiewał z wdziękiem o ile by jeszcze miał na to siłę :lol:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MM napisał/a:
służbowej zabawki

D300+70-200? :mrgreen:
A tak na powaznie, to lepiej zwiewac w dol niz pod gore, bo misie nie lubia biegac w dol - za krotkie przednie lapki. Ja juz raz misia widzialem, z pewnej odleglosci, ale cisnienie troche skoczylo.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Misie są pod ochroną, ale postraszyć go niestety czasem trzeba. Najgorsze jest jednak to że to my jesteśmy intruzami w misiowym świecie. Ale takie sa niestety czasy. Jamisia też widziałem, ale był daleko i dlatego mało fotogeniczny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Jeżeli jakiś miś ma ochotę coś mi urwać to przestaje być w tym momencie przed ochroną i za nic mam późniejsze wycie w mediach obrońców zwierząt. Oczywiście nie mam zamiaru ich karmić czy wabić. Wątpię bym cokolwiek nawet zobaczył. Po słowackiej stronie chodzi się po szlakach, schodzenie jest zakazane a misie takie miejsca znają i raczej omijają.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Jeszcze troche nie w temacie. I tu mylisz się kolego. Misie nie znają pojęcia szlaku i potrafią zbliżać się do miejsc, gdzie ludzie się pojawiają. A niektóre sprytniejsze to potrafią nawet żerować na ludziskach podbierając im co się da z obozowisk. Widziałem auto na słowackich blachach potarmoszone przez misia który dostał się do żarcia pozostawionego w nim.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Szlaków oczywiście nie znają, ale są to stałe miejsca w których chodzą ludzie, jak ludzie to i hałas i dlatego raczej unikają. A żerują i owszem, szczególnie przy schroniskach. Po polskiej stronie to przychodziły do jednego schronika jak po swoje. Ale my lubimy dokarmiać, nasi rodacy to czasami równa się zero wyobraźni.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

piszę zazwyczaj ostatnimi czasy po 14 godzinach ciężkiej roboty, nie dziwcie się, że czasem dziwnie piszę xD

moim zdaniem, jak ktoś ma zamiar robić landszafty tylko, to taka sigma jest perfekcyjna :)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Monastor napisał/a:
Jak mam uciekac przed miśkiem to wolę miec AF, który pozwoli mi na zrobienie mu zdjęcia.


Myślę ,że jakby Cię gonił to zamiast robić mu zdjęcia to aparatem byś w niego i obiektywami rzucał nawet :mrgreen:

MC napisał/a:
A tak na powaznie, to lepiej zwiewac w dol niz pod gore, bo misie nie lubia biegac w dol - za krotkie przednie lapki.


No dlatego właśnie pisałem ,że rzucałbym się w jakąś przepaść chyba :wink:

Odnośnie tych szlaków to ostatnio wróciłem z wyprawy. Szliśmy dwa dni szlakami około 110 km górami z Nowego Sącza do zakopanego i nawet sarny nie widziałem :shock: Pomijam już fakt ,że taszczyłem ze sobą 7 kg sprzętu foto i nic z tego bo byłem pewny ,że coś zobaczę. Nie wiem może to taki mój fart ,a może faktycznie MM ma racje i nasz "smród" pozostawiony na szlakach skutecznie zwierzęta odstrasza.
 
 
zakopiec 
Bywalec



Posty: 127
Skąd: Zakopane
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

No ciekawie się rozwinął wątek.
Miski faktycznie mają swoje rewiru i szlaki, jak każde zwierzę posiadające terytorium. Jednak jak ktoś miał okazję być w nocy w schronisku nad Morskim Okiem, to słyszał jak misiaczki szaleją w około schroniska.

Co do proponowanych szkieł będę porównywał.
Dzięki za wszelkie uwagi.

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 11:28 ]
Dokupiłem 28-135 /3.5-5.6 IS USM jest extra.
Teraz potrzebuje jeszcze cos na dluższe dystanse ale również do czegos innego.
Testowałem teraz podcza Festiwalu Ziem Gorskich Sigmę 10-20 i 28-135, ale sa sytuacje w namiocie koncertowym ze brakuje z ostatniego rzedu zrobic cos bez lampy

Zastanawiam sie nad
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM a Canon EF 70-200 mm f4.0L USM
Co jest lepsze. Zaznacze jeszcze raz pasuje bez lampy scena dosc dobrze oswietlona i pamietajcie ze nie jestem wprawnym fotografikiem wiec nie wiem czy bez IS to bezpieczn dla mnie zwłaszcza, ze bez statywu chce wykorzystac zdjecia.

Zespoły oczywiscie tańczą czyli są w ruchu.
Poradzcie mi jeszcze z tym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14