Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Viper, M7, BDIIXD -10x42
Autor Wiadomość
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

_Tomek_ napisał/a:
Terry 8x25 I 10x25 mają znacznie mniejsza degradację obrazu na brzegu niż Kowy BD II 8x42 I 6.5x32.
Pozorne pole widzenia dużo mniejsze, ale jesli kryterium jest to jak duży procentowo jest obraz dobrej jakości, to obstawiam, że Terra pozostanie referencyjna.

Kryterium jest średnica ostrego obrazu. Chciałbym aby w prawdziwej - 100% cięższej lornetce 10x42 (Monarch, Kowa), była choć o 10 -15% większa od tej jaką prezentuje Terra 10x25 bo wtedy byłby (dla mnie) sens zakupu i noszenia jej ze sobą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 760
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

Jan55 napisał/a:
Terra 10x25 ma 90% dobrego obrazu, to dałoby 4,9* (49*) a Kowa, która ma 85% dobrego obrazu, to 8,3* (54*)

Chodziło mi - dokładnie tak jak napisałem - o wielkość procentową, a nie przeliczoną na stopnie. Tak jak piszesz, Terra ma więcej niż Kowa i tak samo oceniam to na przynajmniej 90%, zarówno w 8x25, jak i 10x25. W wielkościach bezwzględnych ostrego pola oczywiście jest więcej w Kowie. Tylko że jeśli kogoś duża (względnie) nieostra obwódka na brzegu irytuje, to w Kowie bardziej rzuci się w oczy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

Kol.Binokularnik doprecyzował i pisze o 10x42, więc wielkości pola między Kową a M7 10x42 są porównywalne, Kowa zmierzone 6,9-7* a Nikon 6,9, jeżeli tyle ma. Kowa, przynajmniej mój egz, ma 85% bdb, ostrego obrazu, ciekawe czy M7 ma tyle samo. Jeżeli by tak było, to tak Kowa jak i M7 mają procentowo, prawie tyle samo bdb obrazu co Terra 10x25, ale przy swoich dużych polach widzenia, to bdb pole mają większe, nie mówiąc o komforcie widzianego obrazu.
Kwestią pozostaje AC, która w Kowie, w niektórych przypadkach, uwidacznia się minimalnie, od 50% pola od środka, ale na brzegach staje się widoczna. Mnie osobiście to nie przeszkadza przy tak dużym polu w 10x42.
Druga kwestia to trafienie na dobre egzemplarze Kowy i M7, bo różnice w jakości pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami są duże, o czym było pisane na forach (Kowa) bo o M7 10x42 nie ma opinii.
Ostatnią kwestią, ważną i indywidualną, jest duża średnica muszli ocznych , na styku z oczodołami, w Kowie i M7 (43mm), co nie każdemu pasuje do jego oczodołów (problemy z odblaskami i "fasolki") :mad: .
Tak naprawdę to w lornetkach, zwłaszcza z półki cenowej od 300 do 5000 zł nie ma co oczekiwać cudów. Po prostu, są słabe, dobre i bdb, ale są też świetne, w swojej cenie. Każda ma jakąś wadę, której nie ma inna, a to co zauważy jeden użytkownik, nie musi zauważyć inny. Tutaj "rządzi" wiedza, oraz, przede wszystkim nasze oczy :mrgreen: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 9:58   

Wczoraj kupiłem lornetkę…
Po wejściu do sklepu poprosiłem o Monarcha M7 10 x30. Obejrzałem z bliska, powachlowałem mostkiem, pokręciłem śrubką w tę i we w tę i wyszedłem na dwór. To co zobaczyłem wystarczyło, żeby już nie sięgać po inne lornetki. Duże pole, obraz ostry prawie po brzeg, pionowe linie zachowują pion do diafragmy- nic się nie wygina i nie krzywi, ostrość obrazu porównywalna z terrą ed 10x25… a może i lepsza?... tu mogła mieć znaczenie ergonomia M7 bo super wygodnie i stabilnie leży w dłoniach. W domu zdjąłem „obiektywne” zakrywki i razem z deszczochronem, paskiem i gwarancją schowałem głęboko do szafy. Jeśli chodzi o pasek to stwierdziłem, że do tak zgrabnej, małej i lekkiej lornetki, ten oryginalny, szerokaśny, gruby pach kompletnie nie pasuje i zainstalowałem jej pasek od terry. Do czego by się tu przyczepić?...hmm…no dobra! Muszle mogłyby mieć troszkę większą średnicę - ot i wszystko! :smile:
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 760
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 10:30   

Ooo, a co się stało, że zrezygnowałeś z 10x42? Zastąpić chcesz Terrę 10x25?
Gratuluję zakupu!
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 10:59   

_Tomek_ napisał/a:
Ooo, a co się stało, że zrezygnowałeś z 10x42? Zastąpić chcesz Terrę 10x25?
Gratuluję zakupu!

:smile: Mniej, więcej. Stwierdziłem, że 42mm - po początkowej euforii, może podzielić los kowy –czyli obie będą przesiadywać na parapecie i od czasu do czasu popatrzą przez okno. Myślałem o tym czy nie kupić ósemki. Jednak patrząc przez 8x często zastanawiałbym się np. nad tym jak ów mazurek wyglądałby przez 10x……po co mi to? :wink:

PS. Terra przyda się do kieszeni. Pole widzenia w M7 to jednak inna bajka….
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wczoraj 11:32   

Binokularnik...BDB wybór. :grin:
M7 10x30 to zdecydowanie inna bajka niż Terra 10x25. Inne patrzenie i widzenie obrazu no i wielkość pola, to od razu widać. Jakość optyczna (ostrość, wielkość ostrego pola i AC) tego M7, jest też na bdb a nawet świetnym poziomie, o czym tez pisałem, w temacie "Jaka lornetka", a u Ciebie się potwierdziło (egz bez wad). Generalnie, pod względem optyki, ta 10x jest porównywalna z M7 8x30, czyli obie świetne. Pod względem korekcji AC i wielkości ostrego pola, przewyższa :shock: Kowę BD II 10x42. Następna w kolejce może być, chyba, dopiero HG, ale to już inna, wyższa cena, a różnica w optyce, bardzo mała.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 11:42   

Jan55 napisał/a:
Następna w kolejce może być, chyba, dopiero HG, ale to już inna, wyższa cena, a różnica w optyce, bardzo mała.

Jadąc do sklepu wziąłem „walizkę pieniędzy” bo rozważałem zakup Monarcha MHG. Ożywczy powiew wiatru trochę mnie otrzeźwił i podsunął myśl: „Na początek weź M7, jeżeli coś ci nie będzie pasowało to poproś o HG…” a dalej to już wiecie. :wink:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wczoraj 12:51   

Binokularnik...No i to jest właśnie to.Tylko sprawdzenie osobiste, może-powinno zaważyć na wyborze lornetki. Miałem podobnie, myślałem o HG ale postanowiłem, najpierw sprawdzić M7, tym bardziej, że akurat trafiłem na super cenę. Po zobaczeniu obrazu w M7, postanowiłem, że za HG nie będę się już brał :mrgreen: ,bo prawdopodobnie, na przykładzie obrazków 1:1 w 8x30, różnica może być za mała między nimi, a cena HG za wysoka (w marcu to było 100% vs M7). Czasami powiew lekkiego wiatru się przydaje :lol: .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 760
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 12:56   

Jan55 napisał/a:
Po zobaczeniu obrazu w M7, postanowiłem, że za HG nie będę się już brał :mrgreen: ,bo prawdopodobnie, na przykładzie obrazków 1:1 w 8x30, różnica może być za mała między nimi, a cena HG za wysoka (w marcu to było 100% vs M7).

Z tego co pamiętam to pisałeś, że porównywałeś MHG i M7 i różnica okazała się niewielka w stosunku do różnicy w cenie. Teraz piszesz, że w ogóle nie brałeś się za HG. Coś pomyliłem, czy to chodziło o inne parametry?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wczoraj 12:58   

_Tomek_.Tak, pisałem o aperturze 8x30, jak kupowałem M7 8x30 :wink: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Dzisiaj 11:35   

Jan55, jesteś szczęśliwym posiadaczem CL Companiona 8x30. Czy porównywałeś 1:1 M7 8x30 z tym Swarovskim? Jeżeli tak to mógłbyś coś napisać na ten temat? Może w oddzielnym wątku? Wiem, że to lornetki z rożnych półek cenowych, ale może akurat w tym wypadku takie porównanie ma sens?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14