Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 450d, pomiar światła
Autor Wiadomość
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   Canon 450d, pomiar światła

Witam
Pytanie będzie raczej banalne niemniej jakoś nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi.
Niedawno kupiłem 450d + kit. Przesiadka była z FujiFilm 9500.
Na cyfraku przyzwyczaiłem się do następującej rzeczy podczas robienia zdjęć:
1. naciskam spust do połowy, celując dajmy na to w kota (który jest w centralnej części kadru)
2. aparat ustawia ostrość na kota i światło/ekspozycję na kota
3. następnie mogę sobie zdjęcie skadrować czyli z zachowaną ekspozycją i ostrością ustawić kota gdzie chcę
4. dociskam spust - robi się zdjęcie

W 450d denerwuje mnie strasznie, że kiedy zaczynam zdjęcie kadrować, to o ile ostrość dalej zostaje ustawiona na kota, to światło zmienia się zależnie od tego co akurat jest w środkowej części kadru.
Wiem że można wcisnąć magiczny guziczek znajdujący się pod obiektywem i zablokować w ten sposób dynamiczny pomiar światła ale czy nie ma na to prostszego sposobu? Tak aby pomiar światła był blokowany w momencie wciśnięcia spustu do połowy?

Przepraszam jeżeli zawile, mam nadzieję że zrozumiecie i wybaczycie idiotyczne pytanie :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

cyt, nie bardzo zawiłe. musisz ustawic to w custom function. blokada af/ae i już!
 
 
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

Ok, znalazłem odpowiedź w wątku o panoramach ;)
menu -> funkcje indywidualne -> strona 10 czyli "Spust migawki/Przyc.blok. AE" -> ustawić sobie opcję nr1 (domyślnie 0).
Co trochę mnie dziwi Canon nie przewidział opcji żeby pod przyciskiem spustu była zarówno blokada ekspozycji jak i ostrości.
Wyżej podana funkcja, pozwala jedynie w miarę wygodny sposób rozdzielić te blokady pomiędzy spust a guzik "gwiazdkę".

(temat można zablokować ?)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

cyt, nie! po przyciśnięciu spustu do połowy, w określonych ustawieniach c.f. masz blokadę tak af jak ae!
 
 
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

krisv740, szukałem wtedy, szukałem teraz jeszcze raz tej opcji. możesz mi podać konkretny namiar w menu? bo zwyczajnie tego nie widzę...
tutaj jeszcze ta opcja o której mówiłem z testu 450'ki
Cytat:
C.Fn IV (Operowanie/Inne):

* spust migawki / przycisk blokady AE (AF/Blokada AE, Blokada AE/AF, AF/Blokada AF bez blokady AE, AE/AF bez blokady AE),

http://www.optyczne.pl/76..._wykonania.html
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

cyt, pozycja druga - blokada af/ae i wszystko jasne :mrgreen:
ja mam w 30d jako pierwsza opcja.
jeśli wybierzesz tą opcje to po wciśnięciu spustu do połowy masz blokadę af/ae do mmentu zwolnienia spustu.
 
 
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

krisv740,
Cytat:
cyt, pozycja druga - blokada af/ae i wszystko jasne

pozycja nr 2 to blokada AE/AF
i działa w ten sposób że po naciśnięciu spustu ustawia i blokuje AE zaś AF można ustawić dopiero wciskając "gwiazdkę"
trzymając się konwencji canona chodziłoby mi o coś takiego: AF i blokada AE / cokolwiek.
Jednym słowem, chciałbym być zwolniony z wciskania gwiazdki ;)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

cyt, jesteś pewien?
u mnie działa prawidłowo to ustawienie.
 
 
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

krisv740, wydaje mi się że też u mnie działa prawidłowo.
wedle zapisu/konwencji:

spust migawki / przycisk blokady AE ("gwiazdka")
blokada AE / AF

ten zapis mówi właśnie to co napisałem: "działa w ten sposób że po naciśnięciu spustu ustawia i blokuje AE zaś AF można ustawić dopiero wciskając "gwiazdkę""

a mi potrzebne:
AF i blokada AE / cokolwiek
i nie ma czegoś takiego :(
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

cyt, coś źle ustawiasz!
a w jakim trybie masz af?
jeśli servo lub ai to kopa! nigdy nie zblokujesz!
 
 
cyt 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

Cytat:
jeśli servo lub ai to kopa! nigdy nie zblokujesz!

no wiem wiem :) mam trybie one shot / pomiar punktowy.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

więc wybirz pozycję "0"z funkcji c.fn.10 i będzie jak chcesz!
jeśli jest inaczej to serwis!

[ Dodano: Nie 17 Sie, 2008 18:00 ]
jest tak samo jak w 30d - właśnie patrzyłem w instrukcji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14