Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Fujinon XF 60 mm f/2.4 R Macro
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

hijax_pl,

U mnie dziadek szurający nogami był za szybki: kręcił obiektywem w te i wewte, potwierdzał ostrość jak nie było.
Babcia z balkonikiem też pewnie nie dałaby się mu złapać.

Nie miałem do czynienia z lustrzankami AF pierwszej generacji, ale ok 2000. wpadł mi w ręce F3AF i mi się wtedy przypomniał. :wink:
Ostatnio zmieniony przez dcs Sob 06 Paź, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Nie, nie o:

Cytat:
zwiększa częstotliwość pomiaru ostrości i wprowadza bardziej wydajne sterowanie silnikiem AF w obiektywie.


To dotyczy poprawy działania AF w istniejących obiektywach. A Ty pytasz, czy będzie nowy firmware wraz z pojawieniem się nowych obiektywów. No to Ci mówię, że nie wiem, ale jeśli miałby on zapewnić kompatybilność wsteczną, to niech będzie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Arek napisał/a:
MM, mówisz o obiektywie, czy całym systemie?


Z pewnością dotyczy to obiektywu, ale kładzie się chyba też na cały system. Choć ręka niby sama się po te zabawki wyciąga to cena skutecznie takie chęci stopuje...
Dla samego wyglądu nie wydam nigdy tyle kasy mając pod ręką normalną lustrzankę. Nie będę się bawił w zbieranie kolejnych obiektywów. Może na to pójdzie ktoś, kto zaczyna przygodę foto i jest bez sprzętu, tylko taki ktoś wpadnie w ręce raczej innego producenta.
Oczywiście będą wyjątki.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Tak jak napisałem w teście ten obiektyw, to najmniej ciekawy instrument. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie go pokazywali. System X jest kierowany do bardzo świadomych fotografów, którzy nie lubią kompromisów i jak już wydają kasę, to na konkretne rzeczy.
Dlatego lepiej by wyszli na pokazaniu takiego 1.4/55, a dopiero potem klasyka makro w stylu 2.8/60 czy 2.8/90.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Może jednak taki wybór wynikł z jakichś badań czy statystyk. Taki aparacik aż się prosi, żeby zabierać go wszędzie ze sobą, prawda? Założę się, że spore grono jego potencjalnych właścicieli odwiedza regularnie różne pchle targi i lubi trzasnąć sobie jakiś detal lub mały przedmiot. Do tego nie potrzeba odwzorowania 1:1, więc taki obiektyw może być jak znalazł. W fotografii podróżniczej też takie makro się przydaje, moim zdaniem.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Może wypuścili go w pierwszej trójce, żeby nawet ci którym za bardzo on nie odpowiada i tak go kupili z braku innego długiego. Były zresztą zestawy: X-Pro1 + 3 obiektywy.
Za jakiś czas użytkownicy będą mogli kupić upragniony XF 56/1.4, a na niechcianym przez wielu niby makro, niby portretówce Fuji zarobi więcej niż powinno.

W systemie bezlusterkowym, w którym nawet obiektyw 18mm miniaturyzują, nie spodziewałbym się pełnoprawnego /1:1/ makro 90mm.

Fakt. W podróżniczej może być użyteczny.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012   

Poszło w świat ;)
http://www.fujirumors.com...he-best-x-lens/
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2012   

hijax_pl,

Ja tam zwróciłem uwagę na tytuł. :wink:
 
 
Laik 
Nowy
Laik


Posty: 1
Skąd: Warszawka
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2024   

Hej.
Moze ktoś może powiedzieć, obecnie na 2024 rok, czy zmieniła sie sytuacja a autofocusem?:)
Zastanawiam sie nad kupnem i nie wiem czy warto? :)
Wczesniej korzystałem Canona i Tamrona 60 macro ze światłem 2.0 i bylem zadowolony.
Ciekaw jestem, czy ktoś teraz korzysta z fuji 60?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15