Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski EL vs Skyrover Banner Cloud APO 8x42.
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

co do ocen : wyśmienita ,dobra, krytyczna to wydaje mi sie ,ze łatwiej jest wybaczyć dane mankamenty w lornetce za 2000 zł niż ten sam poziom błędu, niedociągnięć w lornetce za 12000 zł..
Więcej możemy wybaczyć "tańszej" właśnie przez cenę niż "droższej" z tego samego powodu.
No nic, ale zapewne trafi w ręce osoba ,które beda miały- Swarki, zegarki wiec ocena powinna być dość prawidłowa, zobaczymy.

Osobiście obstawiam, ze nie zbliży sie owa do np.NL ale różnicę wyjada dopiero po prawidłowych testach a nie na wizualnych odczuciach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Rosjanin w swojej recenzji ostrość w BC ocenił jako gorszą od conqusta a przecież conquest to nie jest najwyższa klasa zeissa . Ostrość porównywalna do nikona E 8X30 pierwszej wersji . Czyli jest zapewne gorzej niż w EII . Co do reszty to są wprowadzone duże postępy jak np wielość pola , płaskie pole , dość mała AC , brak odblasków . Optycznie , w klasie średniej półki to spora rewolucja . Gorzej może być z ergonomią i mechaniką .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Ja nie wiem, co może być lepszym testem lornetki niż "wizualne odczucia" w różnych warunkach doświadczonego binoholika.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

To samo napisałem wyżej . Osobiste odczucia wizualne to najlepszy test .
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Doświadczenie/wiedza użytkownika jest kluczowe. Pamiętam porównanie Geco 10x42 i Nikona Prostaff 7 też 10x42 przez moich pięciu nieślepych kolegów - gapili się z 40 minut, a na koniec stwierdzili (bez przekonania) że chyba Nikon lepszy, myślę że z powodu tego że znali markę, a Geco nie. Patrzeć to nie znaczy widzieć ;)
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 324
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Kot72 napisał/a:
binocullection, cena dla reszty świata już jest podniesiona w stosunku do rynku lokalnego więc raczej jest pole do obniżek :wink: Brałeś na Alli ...?

Z McGilla.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Czasem z Singapuru może dojść szybciej niż z Chin .

browar, ten Nikon jakiś wybitny musi być :mrgreen: . Nie miałem okazji przez niego zerkać . Dla mnie Geco 10x42 jest pod wieloma względami lepszy niż będący również w moim posiadaniu Viper hd 10x42 , który to Viper był dość wysoko oceniony w teście na tutejszym portalu :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

TRYTON7 napisał..."a jeśli okażę sie ,ze jest wyśmienita to według Ciebie wszystkie inne w 100% tez beda wyśmienite ?"

"tak tez oceniasz wszystkie inne rzeczy ? :mrgreen: "

Ja napisałem: ".Jeżeli uważasz, że test jednego egzemplarza lornetki, na + lub na -, jest oceną prawidłową i dotyczy całej produkcji tej lornetki..."

Mój wpis dotyczy wyniku testu, w obie strony, czyli lornetki wyśmienitej lub marnej.

Nie, nie oceniam w ten sposób innych rzeczy, bo kieruje się swoimi zasadami, czyli testy testami i opiniami a ja wybieram to co jest dla mnie dobre, a nie w/g testera czy opiniującego. Testy i opinie traktuję jako info, a nie nakaz kupienia danej rzeczy :mrgreen: . Każdy kieruje się swoimi wyborami i tym się różnimy między sobą :wink: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

browar napisał..."Doświadczenie/wiedza użytkownika jest kluczowe. Pamiętam porównanie Geco 10x42 i Nikona Prostaff 7 też 10x42 przez moich pięciu nieślepych kolegów - gapili się z 40 minut, a na koniec stwierdzili (bez przekonania) że chyba Nikon lepszy, myślę że z powodu tego że znali markę, a Geco nie. Patrzeć to nie znaczy widzieć ;) "

To jest to o czym nie raz też pisałem. Kilku patrzących ale każdy co innego widzący :mrgreen: .

Gdybyś lornetki zakamuflował i patrzący nie znaliby ich marek, to wynik byłby, prawdopodobnie inny.
Sam robiłem kiedyś taki eksperyment, ale z trzema osobami i porównaniem zakamuflowanej GPO 8x32 z Vortexem 8x32. Wynik był taki, ze to co widzieli dwaj koledzy w GPO nie pokrywało się z widzeniem, trzeciego kolegi i na odwrót było z Vortexem. W sumie dla dwóch kolegów, GPO była zdecydowanie lepsza, a dla trzeciego trochę lepszy Vortex. Oczywiście, po rozkamuflowaniu lornetki GPO, cała trójka była zdziwiona, że lornetka nieznanej, dla nich, firmy, jet lepsza od amerykańskiego Vortexa. Czy u trzeciej osoby górę wzięła marka Vortex i dlatego uważał ją za trochę lepszą, nie wiem, jedynie stwierdził, że przez Vortexa lepiej mu się patrzyło.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Kot72...Ten Nikon kol browara wcale nie musiał być wybitny, to patrzący przez niego widzieli to co widział ich wzrok i do tego doszło, zasugerowanie się marką, którą znają, nie dopuszczając do myśli, że może być lornetka, nie znanej firmy, która jest lepsza od Nikona.
U wielu osób, w podświadomości istnieje, coś takiego jak marka i tylko tym się sugerują przy wyborze. Spotkałem się z tym nie raz, gdzie proszono mnie o radę w zakupie lornetki i gdy polecałem np GPO lub Kowę, to od razu słyszałem, że Nikon jest lepszy, ale dlaczego jest lepszy, to tłumaczono, że to jest znana marka. Tak to działa u ludzi, zwłaszcza nie zorientowanych w temacie :wink: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Jan55, ale co spowodowało że przeprowadziłeś w/w eksperyment ? Tak dla jaj czy sam miałeś wątpliwości ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Kot72...Ani dla jaj ani dla wątpliwości :grin: .
Po prostu, chciałem się przekonać jak różni ludzie widzą obraz przez tą samą lornetkę i czy to faktycznie działa. No i działa. Nawet Ci dwaj koledzy, którzy uznali GPO za lepszą, różnili się między sobą w niektórych niuansach, ale jednoznacznie orzekli jej wyższość optyczną. Kolega od Vortexa był w swoim widzeniu nieugięty, orzekając lepszość Vortexa, w zasadzie tylko na podstawie lepszego patrzenia. Nie zmienia to faktu, że GPO podoba mu się całościowo.
Ciekawe, jak wypadłby taki test, gdyby zrobić go wśród np 9 osób - amatorów. Ile z tych osób wybrałoby jedną, najlepszą, z porównywanych, zakamuflowanych lornetek różnych firm, np 8-10x30-32 i 8-10x42 :wink: .
  
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Jan55, pewnie z tych dziewięciu , każdy wybierze sprzęt najlepiej dopasowany do swojej wady wzroku :mrgreen: Były takie testy , chyba na binoculrs hunters . Do dziś nie wiem jak to było organizowane i czy potencjalny testujący miał możliwość wstępnego ustawienia lornetki pod swój wzrok . Druga sprawa to też wystawiane w szranki lornetki mogły być lepsze/gorsze w ramach serii .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 765
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

Ja takie testy robię ilekroć ktoś mnie odwiedza i ma ochotę zerknąć przez lornetkę. Okazuje się na przykład, że Kowa Genesis 10.5 jest dużo lepsza od BD II 8x42, bo lepiej przybliża, albo że najlepszy jest zachodni (Oberkochen) Zeiss 8x30 z lat 50., bo klasyczny i pachnie skórą :grin:

Serio mówiąc zastanawiam się czy jest sens czytać i pisać opinie o lornetkach, skoro każdy ma inną skalę odniesienia. W bazie na Optyczne oceniam lornetki odnosząc się do najlepszych jakie widziałem, a nie do innych w danej klasie cenowej. Inni pewnie różnie. Z tego wychodzi... wiadomo co.
  
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 443
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2024   

_Tomek_, posiadasz 8x30 ? Jak oceniasz kolorystykę obrazu ? Kupiłem niedawno ale czeka mnie czyszczenie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14