Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto zamieniać system canon z 5d na system nikon z d3
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

5d jest jak wino;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tomitom 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Czy warto zamieniać system canon z 5d na system nikon z d3
chyba nie warto......
http://www.canon.co.uk/

http://www.canon.com/moon/en/index.html
 
 
willothewisp 
Nowy
Toolman



Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008   

Mam 5D i pare szkieł, dodatkowo nieśmiertelnego EOS'a 1N HS, nie wyobrażam sobie biec do sklepu i zamienić to wszystko na "N". ze wszystkimi wadami i zaletami cenie moje zabawki takimi jakimi są, a podniecać się, że konkurencja wreszcie wypuściła FF...teraz jeszcze Soniak, jutro pentax pojutrze panas...każdy będzie kusić jakimiś tam bajerami, ale jeśli zamienie body to tylko na następce 5D jeśli da rade z jakością zdjęć :wink:
 
 
szum
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008   

szukać najlepszych rozwiązań zawsze warto czy zmieniać system tego nie wiem najlepiej porównać na papierze naturalnie jakość zdjęć , poz tym myślę że wojnę systemową najlepiej rozwiązał mój kolega który stwierdził że zdjęć nie lubi bo najpiękniejsze chwile woli zachować w pamięci bez narzekania na niedoskonałości sprzętu a swoją drogą kiedyś robiło się na filmie i kłócono czy kodak czy fuji więc może nie o to chodzi w tych kłótniach bo ludzie i tak fotografują tym co mają a np ja nie wiem ale nikt chyba nie zadaje pytania na World Press Photo czy :sprzętowiec z" łagiewnickiego czy toruńskiego" każdy system przeszkadza i ogranicza dopóki nie będzie zrzutów na papier z pamięci fotografa to zawsze będziemy narzekać a tak pretensje będą do genów :) a tak zawsze można kupić hassa i mieć wszystkie wojny systemowe z daleka tak jak i daleko do stanu konta sprzed zakupu . ja bym inaczej to rozwiązał kupił zeiss ikona lub laice i nie było by pytań o af ...
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008   

a o to co sądzi Ken Rockwell o cyfrówkach:

"If I was still only shooting a few hundred images a month, instead of every day, and shooting mostly my sort of stuff for my own pleasure and for serious large-print exhibition, I'd be shooting film, not these expensive throw-away DSLRs."

A wracając do tematu zamiany systemu z X na Y (gdzie X i Y to nazwy dowolnego systemu) ma to sens jeśli:
a) nie jest się zbytnio przyzwyczajonym już do danego systemu
b) nie posiada sie dużej ilości obiektywów
c) stać kogoś na straty finansowe związane ze sprzedażą obecnie posiadanego sprzętu

Osobiście mam canona i tak już chyba zostanie do końca moich dni :-) Ale system Nikona ma ten plus, że wciąż można do najnowszych korpusów założyć stare dobre obiektywy manualne, podczas gdy u Canona 1987r postanowiono iż można wydoić kasę z użytkownikow po raz drugi calkowicie zmieniając bagnet na inny nie kompatybilny z poprzednim dzieki czemu bedą musieli kupić jeszcze raz takie obiektywy jak FD 55mm f/1.2L, FD 14mm f/2.8L i jeszcze kilka teleobiektywów. Canon - you can :twisted:
 
 
szum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008   

zgadzam się z przedmówcą , założyciel wątku pytał o kwestie realnej poprawy jakości optycznej zdjęć i moim zdaniem zmiana na Leice czy Zeiss lub średni format analogowy jest najlepszym nadal rozwiązaniem . Inna kwestia to zastosowanie i cele fotografii determinujące charakterystykę potrzebnego sprzętu , myślę że jakość slajdów czy nawet negatywów w zestawieniu tych dwóch korpusów na bagnet M przy jakości jednej i drugiej optyki i właściwościach błon światłoczułych jest nadal najlepszym jakościowo sposobem fotografii , cyfra -praktyczniejsza fakt ale w tej chwili i tak mimo wszystko odstaje od fotografii sprzed cyfrowej reformy . Gorzej z długim tele i potrzebami fotografa . czy warto zmienić canona na nikona ani jednym ani drugim nie miałem okazji fotografować dlatego odpowiedzi warto poszukać u ludzi z doświadczeniem dla których tak jak i dla pana ważna nie jest gałkologia czy design a wymierny efekt w postaci realnie najlepszego obrazu fotografowanych "chwil" a najważniejsze nie czym a jak radość kierowcy rajdowego z przejażdżki starym samochodem będzie na pewno podobna do jazdy bolidem f1 bo lubi kierować ale realnie powie , że wyścigu nie wygra. Dokładnie dlatego w tym miejscu należy zadać pytanie o cele zakupu aparatu czy też wymiany by cieszyć się fotografią wystarczy dzisiaj telefon komórkowy by cieszyć się i rozwijać warsztat poszukuje się sprzętu na miarę możliwości finansowych by zarabiać idzie na kompromis :)

[ Dodano: Wto 23 Wrz, 2008 16:39 ]
akurat wypowiadam się w tym temacie bo sam jestem posiadaczem pewnego apartu nie żebym na niego nażekł ale nie zainwestowałem w tej chwili za wiel w ten system i zastanawiam się nad zmaną go na fuji s 5pro włąśnie sęk w tym że o ile apart spełna wszelkie oczekiwania to jednak zdjęcia mnie nie zadowalają miałem przyjemność z hybrydą fuji wejść w związek i pstryknąć pare fotek ludzią i była to wtedy dla mnie rewelacja . robie off topa pewnie ale w sumie czy wrto zmienić "brokat" na fuji ?Może poczekać na następcę s 5 pro?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15