Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus SP 570 czy Panasonic FZ-18 ?
Autor Wiadomość
dreptacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 27
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   Olympus SP 570 czy Panasonic FZ-18 ?

Zamierzam kupić sobie nowy aparat i mam problem czy wybrać Olympusa SP 570 czy Panasonica FZ-18.Cena nie ma znaczenia
Chciałbym żeby aparat był łatwy w obsłudze oraz żeby dobrze i szybko działał tryb AUTO , ale jednocześnie , żeby można było skorzystać w miarę możliwości z ustawień ręcznych w sposób szybki i zrozumiały.
Chodzi mi też o to żeby zdjęcia były kolorystycznie naturalne
Zdjęcia najczęściej robię na wycieczkach w górach: krajobraz oraz przybliżenia.
Proszę o poradę który będzie lepszy do moich wymagań
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






LordThomas 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

mam ten sam problem.
ale jeszcze ze wstydem musze przyznac ze przy wyborze musze postawic na ten aparat ktory bedzie robil lesze zdjecia w trybie AUTO bo w tym trybie bede robil 70% zdjec.
 
 
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

mysle, ze sa to porownywalne aparaty - podobne funkcje i zalozenia. roznice - w wiekszych lub mniejszych szczegolach. tak wiec trzeba subiektywnie do nich podejsc na zasadzie na co chce sie zwrocic szczegolna uwage.
 
 
dreptacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 27
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Dorzucę jeszcze info ,że zdjęcia najczęściej robię patrząc przez wizjer(wada wzroku) i mam dodatkowe pytania:
1.w którym aparacie można lepiej i wygodniej zmieniać ustawienia korzystając z wizjera
2.czy programie P (preselekcja przysłony) po wyborze ISO 100 i po wyłączeniu aparatu a następnie włączeniu ustawione ISO 100 będzie zachowane
3.czy w Olympusie 570 da radę manipulować pokrętłem zooma trzymając aparat w jednej ręce ( w czasie wycieczek górskich zachodzi często taka potrzeba )
ISO powyżej 200 mnie nie interesuje ,bo rzadko z niego korzystam. Interesuje mnie tylko co pisałem wcześniej automatyka ,szybkość wyboru tematu zdjęcia -krajobraz, portret,sportowe w którym jest to lepiej rozwiązane, bo jak wynika z testów to zdjęcia w ISO 100 oba robią podobnie.
Dotychczas przez 5 lat korzystałem z lustrzanki analogowej Olympusa IS200 oraz cyfrówki Olympusa C-740, ale to nie znaczy ,że nie mogę teraz wybrać Panasonica FZ18 .
 
 
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

dreptacz napisał/a:
Dorzucę jeszcze info ,że zdjęcia najczęściej robię patrząc przez wizjer(wada wzroku) i mam dodatkowe pytania:
1.w którym aparacie można lepiej i wygodniej zmieniać ustawienia korzystając z wizjera
2.czy programie P (preselekcja przysłony) po wyborze ISO 100 i po wyłączeniu aparatu a następnie włączeniu ustawione ISO 100 będzie zachowane
.


ja rowniez mam wade wzroku - nosze okulary ze szklami ponad 4 dioptrie. balem sie wizjera w fz18 - ale on ma bardzo spore mozliwosci regulacji; tak ze bez zadnych problemow widze dobrze w tym wizjerze bez okularow. przykladalem ostatnio do oka olympusa e-510; niestety - malo w nim widze (za maly dioptraż) :(

co do iso - w fz18 ustawienia iso (i inne) jest zapamietywane po wylaczeniu.
 
 
vito 
Początkujący


Posty: 26
Skąd: Lelkowo/Elbląg
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Tylko tak się zastanawiam czy nawet jeżeli dołożyłbym te 500zł to będę w stanie wykorzystać możliwości takiego sprzętu wyskakując powiedzmy tylko w niedziele na popstrykanie...
A tak w ogóle to duża jest różnica w jakości zdjęcia pomiędzy tym lusterkiem a tamtymi hybrydami?? Bo ja powiem szczerze nie potrafię się doszukać różnic ;/
 
 
Arcangelo 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Reading
Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

Witam, miałem ochotę kupić aparat Olympus SP 570 UZ ale tak czytam że średnio wypada w testach, za to podoba mi się ten zoom 20x i cena jest jak dla mnie w sam razy, może macie coś wartego do polecenia z podobnym zoomem i w podobnej cenie
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

Znam dobrze Olympus 570 bo ma go mój Tato i dużo zdjęć nim zrobiłem - mogę przesłać przykłady. Moje GG 3184695. Warto kupić pod względem ergonomii i wygody obsługi, jak go sobie pożyczam to ciężko mi się z powrotem przerzucić na używanie mojego FZ18 - 570 jest dużo lepszy pod tym względem. Mój FZ18 jest za to szybszy i pewniejszy pod względem autofokusu, stabilizacji i rozpoznawania twarzy. Pod względem jakości zdjęć Olek wygrywa kolorami, automatycznym balansem bieli i szumami, a Lumix mniejszą aberracją chromatyczną i mniejszym zniekształceniem beczkowym na szerokim kącie.

P.S. Ale i tak czekam na Lumix G1 - to może być super aparat sądząc po pierwszych zajawkach, jeśli rzeczywiście tak będzie sprzedam swój FZ18 i kupię G1.

pozdrawiam
Tomek
 
 
pitez 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Arcangelo napisał/a:
Witam, miałem ochotę kupić aparat Olympus SP 570 UZ ale tak czytam że średnio wypada w testach, za to podoba mi się ten zoom 20x i cena jest jak dla mnie w sam razy,
Nie sugeruj się zanadto negatywnymi opiniami na temat tego aparatu z jakimi się zapewne spotkałeś, ponieważ jestem na forum coddziennie, czytam wszystko co jest poświęcone kompaktom i mogę powiedzieć, że 90% wypowiedzi na temat 570-tki to powtarzanie opinii innych użytkowników przez osoby, które nie robią zdjęć tym aparatem.Ja mam aparat od kwietnia i jestem z niego zadowolony, a ponieważ miałem okazję porównać go do FZ18 mogę tylko potwierdzić to, co napisał TOMEKH- ergonomii nie ma nawet co porównywać, mniejsze szumy, lepiej oddawane kolory.Podsumowując powiem tak: tym aparatem napewno nie zrobisz gorszych zdjęć niż porównywalnymi - FZ18, Nikon p80, dlatego nie rozumiem czemu tak nisko jest oceniany ( to chyba efekt tego, że możliwości aparatu rozminęły się z oczekiwaniami części użytkowników, którzy za takie pieniądze - ok.1600-1700 PLN na początku sprzedaży, liczyli na lustrzankową jakość zdjęć i się zawiedli).Bo ten aparat robi " tylko" normalne zdjęcia :smile:
 
 
Arcangelo 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Reading
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

dzięki pitez za twoją wypowiedź, muszę przyznać że mnie jednak upewniłeś w moim wyborze, przeszukiwałem różne fora i szukałem jakiegoś aparatu z podobnymi parametrami ale nic mnie nie zainteresowałem, a na tego Olka mam już ochotę i tylko się upewniałem, dzięki wszystkim za wypowiedzi, w przyszłym tygodniu dokonam zakupu i się będę cieszył moim pierwszym porządnym aparatem, mam nadzieje że jak w październiku pojadę do Polski to będę miał czas na zrobienie kilku fotek, pozdrawiam wszystkich
 
 
pitez 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Jak znajdziesz chwilę czasu gdy będziesz miał już aparat, to podziel się wrażeniami na jego temat.Pozdrawiam :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14