Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka jest przyszlość formatu APS-C?
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

Panowie o telefonach jest inny temat :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

goltar napisał/a:
Panowie o telefonach jest inny temat :)

słusznie. wywal te telefoniczne rozważania
 
 
pursat 
Rozmowny


Posty: 252
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

Wypraszam sobie, moje slowo o zapowiedziach Sony-Erricson dotyczylo bezposrednio tematu przyszlosci APSC. Ot zamiast wrozyc z fusow podalem za zrodlo marketing duzego producenta :)
Zatem moze Sony widzi przyszlosc APSC w komorkach :)
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

goltar napisał/a:
Panowie o telefonach jest inny temat :)


A Ty robisz zdjęcia komórką? :mrgreen:

Dyskusja poszła tą drogą nie bez przyczyny: czy formaty większe (np. FF) mają realną przewagę nad mniejszymi (APS-C i w dół aż po komórki). Uważam że mają i potrafię to bronić konkretnymi argumentami :)

Wracając do tych nieszczęsnych komórek, aparat rzędu 1.2 albo 2 MPix bywa przydatny. Przyznacie że sprzętu wszędzie ze sobą nie nosicie, chyba że jest to jakiś ultra kompakt, natomiast komórkę owszem. Dobrze więc że i w tym segmencie chcą coś ruszyć, szkoda tylko że mają takie parcie na MPix :(
Zamiast tego mogli by wypromować nową modę i się ścigać na "vario tessar", "vario sonnar", "21mm Limited" czy inne "L 600mm" :mrgreen:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

palindrom napisał/a:
Wracając do tych nieszczęsnych komórek, aparat rzędu 1.2 albo 2 MPix bywa przydatny.
Dokładnie, przekonałem się o tym kupując nowy telefon - miałem 2mpix (w800 i w900) - przy iso do 100 zdjęcia nadawały się nawet na 15x20. Przy aktualnych 3.2mpix niestety pozbyłem się złudzeń...

palindrom napisał/a:
czy formaty większe (np. FF) mają realną przewagę nad mniejszymi (APS-C i w dół aż po komórki).
dokłanie tak, jakbyśmy mówili, że dowolne Ferrari jest lepsze od dowolnego Maybacha... nijak je porównywać :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

palindrom napisał/a:
goltar napisał/a:
Panowie o telefonach jest inny temat

A Ty robisz zdjęcia komórką?
Nie często ale kilka zdjęć zrobiłem :) Chodziło mi tylko o to, że tutaj jest podobny temat ale w "mniejszej skali"...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

Panowie możecie mi wytłumaczyć łopatologicznie dlaczego powinienem przechodzić np. z Canona 40D na Canona 5D?
Czy aż tak warto dla amatora się przesiadać z tego APS-C na FF ?
Aż tak ?
Pytanie od amatora po prostu. Nie wiem czy profesjonaliści też wykorzystują w pełni FF (pewnie tak, choć mogę się mylić)....
Różnica znacząco jest przy obiektywach i bardzo chętnie pobawiłbym się zwykłym kitem 18-55 przy FF bo wtedy miałbym faktycznie 18mm a nie 28mm w APS-C...
ale oprócz tego ? co jeszcze ?
Mniejsze szumy? O ile stopni (procentowo?))?
Dlaczego tak wiele osób twierdzi że APS-C to przeszłość, kiedy jest teraźniejszością?

Proszę o jakieś łatwe wytłumaczenie, bo zaczynam się zastanawiać czy faktycznie większość z nas - posiadająca APS-C jest faktycznie tak zdenerwowana że nie ma FF
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

edmun, dlaczego musisz przechodzić? wcale nie! możesz jeśli chcesz i odczuwasz taka potrzebę!
co to znaczy "wykorzystać w pełni FF"? bo nie rozumiem-naswitlic wszystkie pixle? kazdy to potrafi :mrgreen:
kita na FF nie założysz, więc sie "nie pobawisz", a skoro już się bawisz w przeliczanie ogniskowych , to możesz kupic coś z zakresu 11-18/22 i bedziesz miał 17/18 realne na aps-c
szumy- może i mniejsze, ale narzekasz w chwili obecnej na to?
kto twierdzi, że aps-c jest przeszłością? to raczej nieporozumienie, bo wiele osób będzie tego używać profesjonalnie i w przyszłości
nie ma imo łatwego wytłumaczenia. ja wiem dlaczego ja myslę o przejściu na FF, ale dlaczego inni?
ja nie myslę o (w wypadku canona) 1Ds XXX tylko ew. 5D X. dlaczego? bo wiem, że mozliwości jedynki jako aparatu nie wykorzystam, a piatka jest technologicznie na poziomie 30d które w 100% (na aps-c) mnie zadowala.
czy pozwoli mi na robienie lepszych zdjęć? wątpię :mrgreen: , ale w tym nie o to chodzi (dla mnie), ja patrzę na komfort użytkowania , aps-c i tak zostanie w mojej torbie, ale ff daje mi inne mozliwości kadrowania (wielkość wizjera). o lekko inym obrazowaniu nie wspominam,bo to kwstia matrycy.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

chodzi mi o to, że po przeczytaniu tematu mam wrażenie że kupiłem jakiś zabytek i że APS-C to przeżytek, kiedy przyszłość ma tylko FF....
złe odniosłem wrażenie ?
co do ogniskowych, chodzi mi tylko przelicznik i być może kwestia tego, że takie 11-18 (w przeliczniku 17/18) jest na pewno droższe od 18-55.... :/
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

edmun, nie no, daj spokój :mrgreen:
niektórzy mają parcie na FF (z różnych powodów)
inni robią piekne zdjęcia "przestarzałym" :mrgreen: aps-c i się śmieją z tych pierwszych
cała sztuka polega na zachowaniu umiaru i proporcji

co do oiektywów to wcale nie tak, bo 11-18 możesz zapiąć i do FF (niektóre) więc kwestia oszczędności jest także względna :smile:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

Ok dziękuje za wyjaśnienie :) Pozdrawiam
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

edmun,
proszę :smile:
ja pisałem tylko o swoich przemysleniach
jeśli pomogłem :oops:
jestem :grin:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

edmun napisał/a:
chodzi mi o to, że po przeczytaniu tematu mam wrażenie że kupiłem jakiś zabytek i że APS-C to przeżytek, kiedy przyszłość ma tylko FF....
złe odniosłem wrażenie ?
...


Format APS-C nie jest formatem muzealnym. Dążenie do pełnej klatki jest dążeniem do doskonałości, która tak naprawdę jest iluzją, fatamorganą. Ucieka, kiedy już nam się wydaje, że jest na wyciągniecie ręki. Kupując doskonały sprzęt, jego doskonałością cieszymy się krótko, bo tylko do chwili wydania czegoś doskonalszego. Wybór miedzy APS-C a FF nie jest wyborem między starociem a nowym. Jest to raczej wybór miedzy jednym a drugim.. skrzydełkiem czy nóżką.. górami czy morzem.. Problem tylko w tym, ze jak wszyscy pojadą w góry, to morze będzie można pozamiatać i postawić znak: „zamknięte”. W tym momencie mój wybór na dłużej to APS-C i wcale by mnie nie zmartwiło, gdyby ten format jakoś się utrwalił w sprzęcie dla amatorów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14