Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Czw 23 Paź, 2008
Unikać Renault
Autor Wiadomość
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007   Unikać Renault

Wzorem tematu o videstradzie. W jednym z najmniejszych modeli Clio właściciel sam nie jest w stanie wymienić żarówki do swiateł mijania. Musi jechac do serwisu. W serwisie Renault na Poznańskiej w Warszawie zażądano dzisiaj 210 zł (30 zł żarówka + 180 zł wymiana).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 24 Cze, 2007   

Rozbój w biały dzień ! Aż mi się wierzyć nie chce. No ale we wszystkich branżach panuje taka tendencja, żeby produkt sprzedawać jak najtaniej a zarabiać na serwisie i częściach. Chociaż 180 zł za wymianę żarówki to gruba przesada.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

a czemu nie jest w stanie samemu wymienic?? no i czy konieczna jest wizyta w ASO - nie mozna w jakism zwyklym warsztacie tego zrobic??
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

Żeby się dostac do żarówki trzeba częściowo demontowc zderzak :) okazuje się, że w nowych Toyotach jest to samo. Czekam teraz jak zrobią tankowanie wyłącznie w ASO.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   Re: Unikać Renault

Namor napisał/a:
Wzorem tematu o videstradzie. W jednym z najmniejszych modeli Clio właściciel sam nie jest w stanie wymienić żarówki do swiateł mijania. Musi jechac do serwisu. W serwisie Renault na Poznańskiej w Warszawie zażądano dzisiaj 210 zł (30 zł żarówka + 180 zł wymiana).


Namor, jak nie znasz się na autach, to ich jeździj PKS-em - Wymieniałem żarówkę w Clio i zajęło mi to 10 minut z przerwą na papieroska :D :D :D
Używam Renault od 8 lat (Clio, Kangoo, Master - prywatnie i służbowo) i wstyd by mi było jechać do serwisu zmienić żarówkę!!
Pzdr.
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   Re: Unikać Renault

Adalbercik napisał/a:
Namor, jak nie znasz się na autach, to ich jeździj PKS-em -
Nie stać mnie na PKS

Cytat:
Wymieniałem żarówkę w Clio i zajęło mi to 10 minut z przerwą na papierosk

Jeśli w Clio III potrafisz wymienic żarówkę w 10 min. to pełen respekt. Jeśli mieszkasz w pobliżu Warszawy to z przyjemnością przyjade do Ciebie (z papieroskami oczywiście), a ASO będę omijał szerokim łukiem. Dodam tylko, że pracownik stacji szybkiej obsługi poddał się po ok. 10 min.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   Re: Unikać Renault

Namor napisał/a:
W serwisie Renault na Poznańskiej w Warszawie zażądano dzisiaj 210 zł (30 zł żarówka + 180 zł wymiana).


Trzeba bylo kupic zarowke na stacji wyszloby wowczas 190zl (10zl zarowka +180zl wymiana) :-)
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2007   

A cała lampa do Poldka kosztuje jedyne 49,99 zł :)

Hehe

Ty szefciu a ty nie stracisz czasem gwarancji jak wymienisz tą żarówkę u jakiegoś tam Pana Janka ???

Uważaj, bo potem jak sie cos popieprzy to Renault będzie miał podstawę by nie uznać reklamacji.

Oni tylko na takie przypadki czekają.

Może i przesadzam, ale lepiej sprawdz to.

PZDR

Piotrek
 
 
grabbek
Początkujący


Posty: 36
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

He he he he nie możliwe żeby demontować zderzak dla głupiej żarówki. :lol:
 
 
filozof 
Początkujący



Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lip, 2007   

Nie wiem jak sprawa wygląda w ClioIII ale domyślam się, że istnieje tam podobne utrudnienie jak w Megane II. Jak się zna pewien 'patent' to w Megance żarówkę wymienia się nie w 10, a w 2 minuty. Trzeba tylko odpowiednio skręcić koła na postoju, żeby dostać się do 'magicznej klapki' w nadkolu i posiadać ręce pianisty (czyli szczupłe długie palce) i to wszystko - minuta na wyjęcie starej żarówki i minuta na włożenie nowej.
Poza tym alarmujący tytuł Twojego posta sugeruje, że z powodu problemów z żarówką należy unikać samochodów Renault. To jakaś bzdura - sam jeżdżę Renatką już kilka lat i nie stwierdzam, żeby samochód posiadał jakieś szczególnie głupie rozwiązania i był mniej lub bardziej awaryjny niż Volkswageny i Peugeoty kolegów.
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

filozof napisał/a:
Nie wiem jak sprawa wygląda w ClioIII ale domyślam się, że istnieje tam podobne utrudnienie jak w Megane II. Jak się zna pewien 'patent' to w Megance żarówkę wymienia się nie w 10, a w 2 minuty. Trzeba tylko odpowiednio skręcić koła na postoju, żeby dostać się do 'magicznej klapki' w nadkolu i posiadać ręce pianisty (czyli szczupłe długie palce) i to wszystko - minuta na wyjęcie starej żarówki i minuta na włożenie nowej..

Niestety patent z Megane nie działa - przy wymianie po 2 tyg. drugiej żarówki mechanik się naciął (powiedział "wymienimy od spodu")- ale okazał się uparty i w końcu jakoś tą żarówką założył w tradycyjny sposób .

Cytat:

nie stwierdzam, żeby samochód posiadał jakieś szczególnie głupie rozwiązania i był mniej lub bardziej awaryjny niż Volkswageny i Peugeoty kolegów.

Ja o awaryjności nie piszę, ale konstrukcja samochodu, która programowo wymaga wizyty w warsztacie do wymiany żarówki dyskwalifikuje markę. Norma Renault na wymianę prawej żarówki w Clio III przewiduje ponad godzinę pracy (chyba 1.02 h) - świadczy to o celowym uzależnieniu klienta przez Renault od serwisu - poza tym względy bezpieczeństwa przemawiają za tym, aby żarówkę można było wymienić samodzielnie w każdej chwili jak się przepali.
 
 
filozof 
Początkujący



Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007   

No cóż, z ciekawości sprawdzę jeszcze sprawę 'u źródła' czyli u kumpla w ASO Renault, może jednak jakiś patent istnieje...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Ten temat wyskakuje jako jeden z pierwszych w google dla zapytania o wymiane zarowki w Clio.
A ze posiadam Clio III i wczoraj mi sie wlasnie zarowka przepalila to mialem okazje przekonac sie jak to wyglada w rzeczywistosci.
Moze dla Warszawki ceny sa ustalane specjalnie.
Ja zaplacilem za zarowke (reflektor soczewkowy) wliczajac w to robocizne (ok.15 minut) 35,66 PLN.
I jeszcze w ramach tego poziom plynow sprawdzili.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Siedzę w motoryzacji juz 14 lat. Jestem kierownikiem zaopatrzenia, sprzedaży i specjalistą ds. części w sporym serwisie Daewoo/ Hyundai/ Citroen. Jestesmy jednoczesnie sporym warsztatem blacharsko-lakierniczym i naprawiamy w tym zakresie wszystko. Niestety ta tendencja uprzykszania życia jest teraz dość częsta. Chodzi o to, żeby tak utrudnić klientowi, aby zechciał zawitać do serwisu, lub innego warsztatu. I interes sie kręci... :mrgreen:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Im prostszy samochod tym taniej. Cos za cos.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15