Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
czy ja źle coś rozumiem czy co...
Autor Wiadomość
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   czy ja źle coś rozumiem czy co...

kupiłem sobie lampkę... Sony HVL-58... nie porównywałem jej dotąd z lampkami w innych systemach, no bo po co... a kupić chciałem najmocniejszą jaką będzie się tylko dało, no i kupiłem... jednak przeglądając dzisiaj parametry Nikonów SB-800 i SB-900 jedno mnie zaskoczyło...

Otóż LP dla Nikona SB-900 (czyli notabene najmocniejszej lampki nikona)przy ISO 100 wynosi 34... Dla mojego sonego jest to wartość 58 na ISO 100...

O co kaman?? dlaczego obie lampy kosztują pi razy drzwi tyle samo przy takiej róznicy mocy?? Nawet na ISO 200 nikon ma LP tylko 48...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

Kluczem do rozwiązania tej fascynujacej zagadki jest rozrzut palnika... :razz:
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

Nikon 17mm, Sony 24mm... te 7mm robi taką różnicę?? Czyli rozumiem że przy ogniskowej 24mm obie lampy dają mniej więcej takie same światło w kadrze??
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

Nie, GN58 jest podawane przy 105mm dla HVL-58, a GN34 przy 35mm dla SB-900... W pozycji 105mm GN SB-900 to 49.5, a SB-800 ma GN56...
Dlatego niektórzy twierdzą, że SB-900 jest słabsza od SB-800...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

A nie jest słabsza skoro przy tej samej ogniskowej ma niższy GN? Jak to interpretować?

Nawiasem mówiąc wczoraj na wrocławskim spotkaniu optycznym oglądaliśmy sobie SB-900 na żywo. Strasznie wielka krowa, a ekran ma taki wielki, że aż się dziwię, że nie zaimplementowali oglądania filmów MP4 na nim... :lol: Rozbudowane menu, zmienione sterowanie w stosunku do SB-800 (Mnich oglądał i wszystko było inaczej niż w jego SB-800). Mój Canon 580EX II wyglądał przy tym jak biedny kuzyn... :evil:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

komor napisał/a:
SB-900...wielka krowa

Mała nie jest, fakt. 800 jest przy zbliżonej mocy dużo poręczniejsza. Ale 900 ma (przynajmniej dla mnie) jedną dużą zaletę: przełączanie z ON na MASTER albo REMOTE (i odwrotnie) mam w 1 prostym przełączniku a w 800 trzeba się namordować z guzikologią.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

O tym samym mówił Mnich. Akurat w moim Canonie też jest to proste, ale nie ma w ogóle czegoś takiego jak menu. Jak dojdzie moje 40D to zobaczę co widać w menu na aparacie, bo po podpięciu 580EX II do mojego 400D nic nowego się nie pojawia. :???:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
W pozycji 105mm GN SB-900 to 49.5,.

Z 900 jest ten "kłopot" że ma dla 105mm i ISO 100 pięć różnych GN zależnych od
A/ pola obrazu [dx/fx] i B/ wzorca oświetlenia [standard, centralne, równomierne]
i te GN wynoszą od 49 do 53.

[żródło: str F-18 instrukcji]
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

AQQ, polem obrazu się nie zajmujmy, bo w przypadku tej samej lampy, to wyłącznie kwestia ustawienia zooma głowicy ciut dalej, a jakiekolwiek porównania mają sens tylko przy ustawieniach dla pełnej klatki (niektóre lampy nie mają podanej GN dla małej matrycy i mogłoby się wydawać, że są słabsze, a to niekoniecznie prawda). Podałem GN dla "Standard", bo wydało mi się najbardziej adekwatne do tego, co zwykle robią lampy. Z tego co pamiętam, w bardziej użytecznych pozycjach typu 35-50mm GN dla SB-900 wychodziła ciut większa niż dla SB-800 (nie chce mi się teraz szukać instrukcji więc mnie popraw jeśli się mylę)...
komor napisał/a:
A nie jest słabsza skoro przy tej samej ogniskowej ma niższy GN? Jak to interpretować?
GN może być bardzo zawodna w kwestii oceny mocy lamp - jedyne miarodajne porównanie może odbywać się poprzez porównanie pojemności kondensatora.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
[35-50mm GN dla SB-900 wychodziła ciut większa niż dla SB-800

Zgadza się dla wzorca centralnego:
[50mm; ISO 100; FF]:
GN SB-800 = 44
GN SB-900 = 40/46/36 [standard/centralne/równomierne]

[instr. SB-800 str. 42; instr. SB-900 str. F-18]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14