Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Czw 06 Lis, 2008
Sony A900
Autor Wiadomość
Xan 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Rizzo napisał/a:
Co do Sony 35 mm G to on poległ w teście na photozone. Podoba mi się zdanie w podsumowaniu.

G or not to G is the question and the answer is ... no.

Za to bardzo ładnie wypadł 70-300 G, co bardzo mnie cieszy, bo za dwa tygodnie przyleci do mnie ze Stanów :]

Dlatego wszyscy polują na 35/2 o niebo lepszy.
A co do tych przecieków wizjer mniam... lekko większy niż w D9.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Arek napisał/a:
mavierk napisał/a:
Zeiss 35/1.4 z AF


Masz Sony 1.4/35G. Nie testowałem, ale nie sądzę aby było słabe. Cena na to nie wskazuje.

No wlasnie ponoc na kliszy sie sprawdza a na cyfrze juz nie. Dlatego chodza pogloski o Zeissie 35mm
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Mi chodziło o klasę co najmniej 35/1.4L ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Niby komu miałby zagrozić ten aparacik? Chyba tylko niska cena może go ratować bo już reszta parametrów nie bardzo. Zdecydowanie bym wolał kupić D700 - tam przynajmniej jest co do tego podłączyć (choć też bez szaleństw ze stałkami).
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

ziew, powtarzasz się.
24-70, 20, 35, 50, 85, 135, 200, 16-35, 70-200
starczy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Mało. Ja chcę coś od 14mm do 500 i chcę ŚWIETNEGO 35/1.4, 50/1.2, 24/1.4 i ZNAKOMITEGO 85/1.2 o 500/4, 400/4, 400/2.8 czy 400/5.6, 100-400 nie wspomnę.
Wystarczy? :cool: :mrgreen:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

każdemu wg potrzeb. jak ktoś musi.
(do d700 to raczej większości tych szkieł nie ma?)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Jest więcej niż do S, mamy 14mm, mamy różne 400, 500, 600, jest nawet 200/2.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

No i bardzo dobrze. Dlatego jest wybor. Jedni wybiora Canona, inni Nikona, a niektorzy Sony.
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

MM napisał/a:
Mało. Ja chcę
- hmmmm
MM napisał/a:
Niby komu miałby zagrozić ten aparacik?
-hmmmmm
reprezentujesz jakas wiekszosc?

[ Dodano: Pią 05 Wrz, 2008 08:43 ]
MM napisał/a:
Ja chcę coś od 14mm do 500 i chcę ŚWIETNEGO 35/1.4, 50/1.2, 24/1.4 i ZNAKOMITEGO 85/1.2 o 500/4, 400/4, 400/2.8 czy 400/5.6, 100-400 nie wspomnę.
- zapomnialem dodac to...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

fafniak napisał/a:
reprezentujesz jakas wiekszosc?
Pewnie reprezentuje siebie :) No ale MM ma racje, sony ma dużą ofertę zamienników kita... :P
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

mavierk napisał/a:
sony ma dużą ofertę zamienników kita...

Zdziwilbys sie. Poza tym ponoc jako kit do A900 ma wejsc 24-105/4.
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

chcodzi mi o to ze nie kazdy musi potrzebowac akurat takich szkiel...i A900 moze byc bardzo powaznym graczem na rynku a potrzebyMM, sa tylko jednymi z bardzo wielu mozliwosci
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

MC napisał/a:
Poza tym ponoc jako kit do A900 ma wejsc 24-105/4.
no i... bardzo dobrze :)
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

MM napisał/a:
Niby komu miałby zagrozić ten aparacik? Chyba tylko niska cena może go ratować


Stary o co chodzi, nie trzeba być psychologiem aby postawić bardzo szybka ocenę postawy emocjonalnej autora po takiej wypowiedzi. Słownictwo ujawnia dokładnie wszystko. Po takim zdaniu jesteś kompletnie nieobiektywny w sprawie oceny sprzętu fatograficznego tej firmy, zeby nie uzyc mocniejszego słowa.

cytuję "komu miałby zagrozić" - kto mówi o jakimkolwiek zagrożeniu dla kogokolwiek, Sony chce dostarczyć produkt który jak Ci sie spodoba to go sobie możesz kupić lub nie. Masz syndrom przygranicznego miasta w Gruzji w kierunku którego zbliża się armia rosyjska, zaczną się rabunki, gwałty i morderstwa. Sony ani nie zamierza Cie zgwałcić ani Cie z domu wyrzucić, zastanów sie na chłodno czy potrafisz byc przez moment obiektywny. Chłopaki wyprodukowali nowy aparat dzieki któremu niedługo FF bedzie dostępny dla szerokich mas, to dzieki takiej własnie konkurencji lustrzanki sa tanie jak barszcz (Alpha200 za 888 zł) i i na tej konkurencji zyskało znacznie wiecej użytkowników Canikona niż sony, bo jest ich kilkanaście razy wiecej. Sony zmusiło Canikona do wyteżonego wysiłku, niższych cen, czasem dostarczania IS/VR za darmo i czasy czesania użytkowniów chyba sie skończyły, pojawiła sie konkurencja. Stary zamiast podziekować Sony to ty sie czujesz podświadomie zagrożony, powtarzam jak nie chcesz to nie kupuj!

cytat "ten aparacik" - ten drwiący ton wobec takiego produktu jak A900, mówi wszystko, gdyby to był "aparacik" to nie miałbyś w podświadomości syndromu zagrożenia. Starasz sie zdyskredytować produkt z którego nie widziałeś ani jednego zdjecia ani nigdy go nawet w dłoniach nie trzymałeś, straciłeś resztki obiektywizmu

"może go ratować" - nastepny psychologiczny sztandarowy zwrot, ratuje się zwykle słabych i ty juz sobie wmówiłeś że taki jest własnie ten aparat, bo takie masz podświadome potrzeby. Pojęcie "stosunek jakości do ceny" nawet Ci przez gardło nie przeszło

cytat "Zdecydowanie bym wolał kupić..." podmiot Ja jest oczywisty, to brzmi tak "Zdecydowanie (JA) bym wolał kupić..." zauważ że wiekszość użytkowników także nie użyłaby podobnego sformułowania a na pewno nie przed premierą. Wynika ono z tych samych przyczyn jak powyżej przy czym tutaj doszło własne EGO, podmiot "JA" jest oczywisty nawet jeżeli go nie uzyłeś w oryginalnym stwierdzeniu. Na etapie niewyraźnego zdjęcia samej puszki (samym aparatem nie zrobiłeś żadnego zdjecia) ale już czułeś potrzebe żeby poinformować nas, że TY byś go nie kupił... W czym problem? że musiałeś już dziasiaj nas o tym poinormować o pierwszej w nocy, może wystarczyło by zaczekać aż bedą pierwsze sample, wtedy przynajmniej miałoby to jakieś pozory racjonalnej reakcji popartej analizą a nie wynikiem skrajnych uprzedzeń. Uprzedzeń widocznych przy wiekszości Twoich komentarzy na temat produktów Sony.

"nastepny zwrot "Canonier - niewolnik ..." Stary uwolnij sie, przestań patrzeć przez palisadę której szpikulce są skierowane na zewnątrz, otwórz wrota, wyjdz z syndromu oblężenia, spojrzyj na swiat jaki jest piekny zaczerpnij powietrza i odetchnij pełnym frejmem (tak jak odetchna tysiące innych użytkowników Canona bo cena FF bedzie niższa dzięki konkurencji Sony), nie musisz sie barykadować i czuć się się zagrożony, poczuj sie bezpiecznie i stabilnie, tam jest stabilizacja na sensorze :) , klepnij użytkownika innych systemów niż Canikon, który akurat być może stoi obok Ciebie (nawet kolesia a Alphą A200) w ramie i uśmiechnij sie do niego, podyskutuj z nim o fotografii, nawet jeżeli Ci sie wydaje, że z Sony to musi byc kompletny ignorant, bo tak naprawdę jesteś znacznie bardziej inteligentny niż by sie mogło wydawać i nam tu imputujesz. Aby poczuć własną wartość nie musisz drwić z jego aparatu szczególnie takiego, który jeszcze nie miał premiery

Apropo na A900 dzieki stabilizacji na sensorze stabilnie możesz sie czuć z obiektywami nie tylko sony ale także zesissa, minolty, tamrona, sigmy... także ze stałkami!!! tymi które są i tymi które będą zaprezentowane zarówno przez Sony jak i innych producentów.

No i jeszcze jedno nie obawiaj się , że sony spali ci dom jeżeli TY nie kupisz ich produktów, pewnie z tego powodu prezes Sony faktycznie nie bedzie spał kilka dni ale potem wzruszy ramionami i powie trudno! nie sądze, żeby sie mu nawet chciało po nocach pisać do Ciebie listy z pogróżkami i szantazami w tej sprawie.

PS Marnie oceniłeś walory A900 czy może myslisz, że stabilizacja jest zbedna, moim zdaniem mozna będzie robić pewnie niezłe zdjecia o dużej rozdzielczości np krajobrazów, nawet bez statywu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 11