Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 23 Lis, 2023   

_Tomek_ napisał/a:
Bez promocji w podobnej cenie...
https://ts2.shop/pl/optyka/13749-nikon-monarch-m7-8x30-sku-baa900sa-4580130921322.html

Zna ktoś ten sklep? Teraz zauważyłem, b. niskie ceny.


W podobnej czyli wyższej. 1550 zł
Chyba naturalne, że lepiej kupić bezpośrednio w Nikonie w niższej cenie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 775
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Lis, 2023   

Jasne, tylko zaciekawił mnie ten sklep, bo tam na wszystkie lornetki są dobre ceny. Ciekaw jestem opinii, jeśli ktoś u nich kupował.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 23 Lis, 2023   

Nie spotkałem się nigdy z tym sklepem w internecie. "Dziwny" sklep, powołujący się na współpracę z Ministerstwem Rozwoju. Pytanie czy ministerstwo polskie czy ukraińskie.
Niektóre ceny z vatem podobne do naszych a dużo cen, nawet wyższych. Niezłe ceny mają : Nikon, Genessis i Leica, natomiast "stare" Kowy BD to jakiś odlot cenowy :shock: , podobnie niektóre Vortexy.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 775
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

Cena 1600 zł za Kowe BD XD Prominar 8x32 jest okej. Nowa kosztowała 1200 zł dawno temu, kiedy np. Conquest HD 8x32 był za 3500 zł. Inflacja... Nowe BD II nie są wcale lepsze,, sa inne.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

_Tomek_ napisał..."Cena 1600 zł za Kowe BD XD Prominar 8x32 jest okej"
Nie żartuj :mrgreen: , za lornetkę, która nie jest już produkowana od kilku lat to trochę dużo, zwłaszcza, że jeszcze 2 lata temu była w sprzedaży po 990-1050 zł a BD II były po około 2000. Dziwne do tego jest to, że w zachodnich sklepach, nie ma BD Prominarów, w ofertach, od dawna.
Conquesta 8x32 można było jeszcze w tym roku kupić za 3970 zł a teraz można trafić za 4000-4100, więc na przestrzeni ostatnich lat nie podrożał tak bardzo :grin: . "Inflacja inlacją a ceny cenami" :mrgreen:
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 775
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

Zakładam, że jest nowa i z pełną gwarancją producenta... Ile miałaby kosztować? Przecież to lornetka znacznie lepsza od np. Vortex DB 8x32.

Mam dwa Prominary (8x32 i 12x56) i BD II 8x42, z obu serii widziałem też inne lornetki. Najkrócej ujmując, BD II mają większe pola, są trochę lżejsze (ale nie mniejsze) i mają lepszy kontrast. W zamian jest gorsza kontrola AC i ostrość na brzegu. To jednak ta sama półka, tylko inne założenia konstrukcyjne i szkoda, że stare Prominary nie są nadal produkowane, bo mogłyby spokojnie koegzystować z BD II.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 973
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

W znanym i lubianym sklepie w Łomiankach Nikony MHG 8x42 i 10x42 w dobrych cenach.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

Wojtas_B, można powiedzieć, że w świetnych cenach, w porównaniu z ich poprzednimi cenami :mrgreen: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

_Tomek_, miałem do czynienia z 8x32, ale przepadła przez g.....ne pole oraz z 10x42 Prominar i porównywałem ją z DO Chase i poza lepszą korekcją dystorsji, Kowa w niczym nie była lepsza, a pod względem AC wręcz słaba., a ceną w tamtym czasie, przewyższała Chase o 50%. To samo tyczy się porównania z BD II 10x42, która jest lepsza optycznie od Prominara, ale to moje zdanie.
Kowa zrobiła wymianę starego na nowe, zmieniła nazwę z Prominar na BD II i wypuściła nową serię lornetek, w jednych aspektach "słabszą" a w innych "lepszą" :mrgreen: .
 
 
jarek001 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

W niemieckim Foto Erhardt Nikon M7 8x30 1220 a 8x42 1520
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Cena Nikona MHG 10x42 faktycznie bardzo przyzwoita, ale ja już jakiś czas temu zakupiłem Kowę BD II 10x42 i kupowanie teraz MHG raczej nie ma sensu, Ale może jest ktoś kto używał, albo przynajmniej testował obie te lornetki i może się wypowiedzieć czy MHG 10x42 przewyższa optycznie Kowę...?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

twegier, na pewno w trzech kwestiach, MHG jest lepsza tj pod względem komy, dystorsji i astygmatyzmy, do tego dochodzą spajki i mniej nasycona kolorystyka obrazu w Kowie, ale to dopiero można zobaczyć porównując je 1:1. Reszta jest w/g testu MHG porównywalna z Kową. Też myślałem o zmianie bo cena w tej chwili jest świetna ale mam Kowę i wyszedłem z założenia, że różnice są tak małe, że nie warto płacić drugie tyle za HG, do tego Kowa nie jest moją jedyną lornetką i nie jest w ciągłym użyciu. Częściej używam lornetki 8x32-42 i M5 12x42.
 
 
jarek001 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Ja zamówiłem MHG 8x42. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w testowaniu lornetki. Na razie testowałem GPO Passion i Nikona Monarcha. Monarch mi bardziej przypasował pod względem ułożenia w oczodołach a GPO miała lekki luz na pokretle ostrości więc ją odesłalem. Nikona zamówiłem na nikon. pl. Już tez zamówiłem zwrot. Ciekawe, że lornetki wysyłane/odsyłane są do Holandii, a w Niemczech można ją obecnie kupić ok 500 zł taniej. Ostatecznie wziąłem w promocji MHG 8x42 ale trochę zastanawia mnie recenzja jednego z użytkowników na allbinos.com. Narzeka na wątpliwą trwałość i przede wszystkim na rolling ball effect (globe effect). Czy to może być problem w użytkowaniu? Nawet nie wiem o co chodzi.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 973
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

jarek001 napisał/a:
Narzeka na wątpliwą trwałość i przede wszystkim na rolling ball effect (globe effect). Czy to może być problem w użytkowaniu? Nawet nie wiem o co chodzi.


Może to i lepiej. Nieświadomość często pomaga przebrnąć przez meandry rzeczywistości bez nadmiernego bólu.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2599
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

jarek001, napisał..." Ciekawe, że lornetki wysyłane/odsyłane są do Holandii, a w Niemczech można ją obecnie kupić ok 500 zł taniej. Ostatecznie wziąłem w promocji MHG 8x42 ale trochę zastanawia mnie recenzja jednego z użytkowników na allbinos.com. "

Tak to sie odbywa, a później te lornetki są przepakowywane w nowe opakowania i sprzedawane jako tzw"refribusch"czyli odświeżone po obniżonej, nawet, znacznie cenie. Bardzo popularna oferta Nikona w USA, tylko tam jest to "jawne", czyli klient jest poinformowany że to taka lornetka, natomiast w Europie takie lornetki są sprzedawane jako normalne, tylko po okazyjnej cenie (promocja). Identycznie się to odbywa z lornetkami po reklamacji klientowskiej. Najczęściej jest to praktykowane na "sławnym" Amazonie.
Co do narzekania na trwałość to niestety ale Nikon obniżył swoje standardy jakościowe co widać już po nowych seriach Prostaffów P i Monarchów M7 i HG, najwięcej narzekań jest właśnie na trwałość pokręteł dioptrii i estetykę wykończenia.
Co do efektu "rolling ball effect (globe effect)., to świetnie wyjaśnił to zjawisko kol Wojtas_B :mrgreen: . Jak dostaniesz lornetkę, to sprawdzisz, czy jest coś w widzianym obrazie, co Ci przeszkadza w patrzeniu. Wtedy napisz o tym na forum, bo to, że jeden coś widzi i mu to przeszkadza, nie znaczy, że innym też to coś przeszkadza :grin: . Mnie osobiście to zjawisko w lornetkach, nie przeszkadza :wink: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,75 sekundy. Zapytań do SQL: 13