Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Długofalowe i wytrzymałościowe testy lornetek
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Odkopuję temat, bo myślę że jestem coś winien najwierniejszym maniakom lornetek - a pewnie tylko Ci tutaj zajrzą.

Jak wiecie, po przeprowadzeniu testu wytrzymałościowego, w którym lornetki Leica Geovid i Ultravid HD przepadły z kretesem, o naszych wynikach zrobiło się dość głośno. Na tyle głośno, że skontaktował się ze mną pewien Pan z niemieckiej centrali firmy Leica i poprosił o ponowne przetestowanie Ultravida HD.
Zgodziłem się informując, że aby zachować takie same warunki, muszę go testować dokładnie tak samo
jak poprzednio, a to potrwa. Pan się zgodził i po jakimś czasie zupełnie nowy Ultravid wylądował w naszej
redakcji, a test się rozpoczął.

Po upływie 2-3 miesięcy w swojej skrzynce pocztowej znalazłem... fakturę wypisaną na mnie za lornetkę Leica Ultravid 8x42 HD wystawioną przez niemiecką centralę tej firmy. Ponieważ nie zamierzałem kupować na razie żadnej Leiki, fakturę zignorowałem.

Minęło znów kilka tygodni i w otrzymałem mail, od osoby która wcześniej się ze mną wcale nie kontaktowała, żebym odesłał lornetkę do centrali. Poinformowano mnie jednocześnie, że i tak mam
ją już za długo i jak chcę trzymać ją jeszcze, to mam sobie ją kupić.

Odpisałem, że oczywiście lornetkę oddam, mogę ją odesłać do polskiego dystrybutora Leiki lub do centrali. Odpisano mi, że wyślą po nią kuriera tylko potrzebują dokładnych wymiarów paczki. Poprosiłem Szymona, który miał dyżur w redakcji, żeby lornetkę ładnie i solidnie zapakował i podał mi wymiary paczki, które następnie wysłałem mailem. Za wymiary mi podziękowano, ale poproszono o numer seryjny lornetki. Odpisałem, że nie uczyłem się go na pamięć i sprawdzenie numeru seryjnego będzie wymagało rozwalenia kartonu, którego wymiary podałem. Pani odpisała, że bez numerów seryjnych nie mogą wysłać kuriera. Rozwaliliśmy więc karton, podaliśmy numery i wymiary nowej paczki i tak zakończył się powtórny test Leiki.

Minęły dwa tygodnie i dzisiaj dostaje uprzejmy mail od kolejnego pracownika firmy Leica z centrali, który proponuje mi nic innego jak współpracę i wypożyczanie produktów Leica do testów...

Jeśli więc jeszcze wierzycie w niemiecką organizację i solidność, to przestańcie...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 616
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Może firmie LEICA podziękujemy :roll: Będzie to firma wybitna w kręgu najbliższej rodziny.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Typowy bajzel organizacyjny. Najprawdopodobniej gadzasz raz z glowa raz z ogonem. Moze w koncy zbankrutuja i kupi ich ktos z kasa.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Co ciekawe na to samo skarżył mi się kiedyś jeden z dystrybutorów Leiki. Jedną sprawę potrafi tam załatwiać 10 różnych osób i każdej trzeba tłumaczyć od nowa...
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Arek napisał/a:


Jeśli więc jeszcze wierzycie w niemiecką organizację i solidność, to przestańcie...


Z włoskimi firmami tak jest zawsze :twisted: próba wysłania paczki do Włoch trwa około tygodnia...
 
 
Willy 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 159
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

@Arek, a ta ostatnia Leica, którą Ci przysłali i teraz odsyłacz też przeciekała?
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

A ten jeden test trzeba było zrobić , nawet złośliwie (nie , żebym był mściwy ). :mrgreen:
:twisted: W końcu po to ją przysłali . :grin:
 
 
tool 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 97
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

No patrzcie państwo, co się porobiło. A już miałem pisać w relacji z Łochowa, że zabrakło "Lajki". A tu taki Zonk. :twisted:
 
 
mapleaf 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Mam koncepcję, co mogło się stać.
Po opublikowaniu testów Leica na gwałt zaczęła szukać egzemplarza, który nie cieknie. Trwało to długo, bo wszystkie badane egzemlarze okazywały się Lejkami i ciekły na potęgę. Wreszczie udało się uszczelnić, któryś tak, żeby można go było wysłać do Redakcji. Po jakimś czasie okazało się jednak, że być może pomylili się przy pakowaniu i nie wykluczone, że zamiast Leiki znów wysłali Lejkę. Buża mózgów. Zaproponować wymianę na kolejny egzemplarz?
- Toż to będzie skandal. Wycofać się z testów. Porażka. Piarowców wybawił Główny Księgowy.
- Wyślijmy im fakturę. Przestrasza się i odeślą sprzęt, my wtedy podstawimy sprawdzoną sztukę i odeślemy na poduszkach z przeprosinami.
Nie wyszło, bo w Polsce faktura poszła do kosza. Główny Księgowy wyleciał z Gremium. Na pomysł wpadł Główny Technolog.
- Czy jesteście pewni jaki model poleciał do Polski. Jak inny niż jedyny niecieknący, to będziemy wiedzieć na czym stoimy.
- W tym sęk, że nie. Nikt nie sporządził raportu. Nowy właściciel tnie koszty i większość prac robią praktykanci - odpowiedzieli Piarowcy
- To zapytajcie co wysłaliście.
- Przecież to wstyd.
- Ok. To poproście o przygotowanie wysyłki, zapytamy o wymiary pudełka i na tej podstawie dojdziemy, co wysłaliśmy.
- Genialne.
Po odesłaniu wymiarów okazało się jednak, że dalej nic pewnego.
- No nie, i tak zabrnęliśmy za daleko. Piszcie o numery seryjne. Na tej podstawie rozpoznamy model
Numery wskazały na model Lejki, czyli cieknący. Dlatego nie wstrzymali odbioru i wzięli się za poszukiwanie kolejnego dobrze uszczelnionego egzemplarza. Co znów potrwało kilka tygodni. Cóż, poszukiwania udały się, ale w Optycznych mieli już dość. Ciekawe czy Gremium wykrzesa jeszcze jakiś pomysł?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Jak zacząłem czytać to mi się bardzo podobało do momentu: "Pan się zgodził i po jakimś czasie zupełnie nowy Ultravid wylądował w naszej redakcji.."

I już myślałem, że tu nastąpi rozwiązanie napięcia:
"Zatem ogłaszam drugi wielki test wytrzymałościowy, tym razem lornetek 10x30. Mam już dogadanego: Steinera, Delta Optical i Zeissa ale sądzę, że na liście końcowej znajdą się też lornetki z następującej listy: ..."
 
 
mapleaf 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

To fakt. Leica prawdopodobnie lepiej wyszłaby na tym, gdyby zamiast brnąć w przegraną już sprawę, przyjęła to po męsku i wyzwała konkurencję np. w kategorii 8x32. Niemniej popularnej, a może nawet bardziej narażonej nawarunki zewnętrzne. Mija rok od opublikowania wyników i lada chwila delektowalibyśmy się wynikami kolejnego hardtestu. Brnięcie w starą sprawę, to tak jak strzelić gafę i próbować się wytłumaczyć. Zazwyczaj wychodzi jeszcze gorzej. Jak ten sędzia, który na rozprawie chcąc zachęcić kilkulatkę do zeznań powiedział, żeby się nie bała, bo Wysoki Sąd lubi małe dziewczynki. Na śmiech na sali, próbował wyjść z sytuacji, tłumacząc, że małych chłopców lubi też...
 
 
nieborek 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 74
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

mapleaf - :mrgreen: :mrgreen:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Kwi, 2014   

Arek napisał/a:
myślę że jestem coś winien najwierniejszym maniakom lornetek - a pewnie tylko Ci tutaj zajrzą.

Nie tylko, to ciekawy test chyba dla każdego kto ma jakąś lornetkę :)

Arek napisał/a:
Minęło znów kilka tygodni i w otrzymałem mail, od osoby która wcześniej się ze mną wcale nie kontaktowała, żebym odesłał lornetkę do centrali.

Obstawiam zmiany kadrowe. W korpo rotacja jest ogromna, ludzie często pracują ledwo kilka miesięcy, niezależnie od stanowiska. Nowy pracownik nie analizuje przecież (bo nie ma czasu, bo przyszedł tylko na chwilę, a szuka czegoś lepszego etc.) korespondencji poprzednika i tego co tamten komu obiecał - widzi w systemie, że lornetka od paru miesięcy w teście, no to prosi o oddanie...
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Mnie wlasnie taki nieprofesjonalizm w ogole nie pasuje do korporacji tylko raczej do jakiejs firmy rodzinnej w stanie chronicznej upadlosci.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

No to mam całkiem inne doświadczenia - to w małych firmach ludzie się angażują, bo widzą jak ich praca wpływa na całość, na zyski... W dużych organizacjach mają swoje cele, nie zawsze zbieżne z ,,globalną wizją''. Można by od Leiki oczekiwać lepszej organizacji niż w innych korporacjach, ale widać wysokie ceny idą jedynie na sfinansowanie wysokich niemieckich pensji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 10