Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Leitz Binuxit 8x30

Przy okazji naszego Zlotu sporo się mówiło o klasykach Porro. Prezentuję więc lornetkę, która niewątpliwie takim klasykiem jest czyli Leitz Binuxit 8x30, która była produkowana w latach 1927-1962. Model, który wpadł w moje ręce pochodzi z końcowego okresu produkcji i ma już jednowarstwowe powłoki antyodbiciowe. Jak na dzisiejsze czasy średniej jakości, bo obraz jest zauważalnie zażółcony. Warto nadmienić, że pomimo około 50-60 lat na karku, lornetka jest w stanie kolekcjonerskim.

Powiększenie: 8x
Obiektyw: 30 mm
Pole widzenia: 8.5 stopnia (150/1000)
Rozmiary: 160x110 mm
Waga: 512 gramów

bin8x30_1.jpg
Plik ściągnięto 9591 raz(y) 74,89 KB

bin8x30_2.jpg
Plik ściągnięto 9590 raz(y) 87,77 KB

bin8x30_3.jpg
Plik ściągnięto 9591 raz(y) 71,19 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

malutka lornetka, male pryzmaciki, male okularki... a pole i tak 68 stopni!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

Bo kiedyś dziurki do klucza i judasze wkładano tylko do drzwi, a nie do lornetek.
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013   

Panowie mam coś dla Was !

http://allegro.pl/lornetk...3532495497.html

http://allegro.pl/lornetk...3531522086.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Zobaczcie to:
http://www.ebay.pl/itm/Ca...=item2ec9b097af

Ten człowiek ma zawsze bogatą ofertę Zeissów z Jeny, bardzo często w stanie magazynowym. Ale tutaj trochę pojechał z ceną :)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Kurcze ale jest piękna - na usta ciśnie mi się zawsze to samo: nie dałbyś rady namówić DO, żeby nowa Titanium tak wyglądała?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

kivirovi napisał/a:
nie dałbyś rady namówić DO, żeby nowa Titanium tak wyglądała?


Ja bym dał radę ich namówić. Nie wiem czy oni dadzą radę namówić Chińczyków :)

Swoją drogą ten Zeiss 15x60 z Jeny jest dużo droższy niż zachodnioniemieckie Zeissy 15x60 z Oberkochen:
http://www.ebay.de/itm/Ze...=item232f0efd11
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Moim zdaniem retrolook ma szanse uratowac retrolornetki porro.

To jest rzadki model ale to ile kto zada jeszcze niczego nie determinuje. A na polskim allegro Jena tez czesto stoi drozej niz West.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2648
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Wątpię aby retro dało radę na dzisiejszym rynku. Nikon próbuje/próbował (np. Prostar, Astro WP)- kokosów chyba nie było...choć rzeczywiście miło popatrzeć.
Co do Titanium to myślę, że sama zmiana koloru na czerń byłaby już korzystna.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 18 Wrz, 2013   

Stary, klasyczny Nippon-Kogaku, Nikon 8x30, 68 stopni, $60:
http://www.ebay.ca/itm/VI...a49fe4cc&_uhb=1
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Leitz Trinovid 7x42 BA

Lornetki z serii Trinovid zostały wprowadzone na rynek w roku 1962. Już jednak w roku 1965 przeszły modyfikację polegającą na powiększeniu odstępu źrenicy, przez co w nazwie pojawiła się litera B. W roku 1981 dodatkowo pojawiła się seria w gumowej obudowie, która jest oznaczana symbolem BA. Ona obejmowała tylko modele 7x35, 7x42, 8x40 i 10x40.

Mało kto o tym wie, ale w roku 1988 znów zmodyfikowano układ optyczny. Wcześniej obiektyw był 2-elementowym klejonym achromatem, a pryzmaty były ułożone w systemie Uppendahla, potem obiektyw był już dzielony powietrzem, a pryzmaty były w układzie Schmidta-Pechana.

Lornetka Leitz Trinovid 7x42 BA była obecna na rynku w latach 1981-1990 (choć są źródła, które twierdzą, że pierwsze egzemplarze pojawiły się już w roku 1979). W roku 1990 cała seria Trinovidów została kompletnie przebudowana i jednocześnie zmieniono nazwę firmy z Leitz na Leica. Warto podkreślić, że była ona produkowana w fabryce Leiki w Portugalii o czym (w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów) uczciwie informowano na obudowie.

Lornetka jest świetnie wyposażona. Oprócz oryginalnych pasków i deszczochronu ma gustowne, plastikowe pudełko oraz skórzane etui.


Parametry:

Powiększenie: 7x
Średnica obiektywu: 42 mm
Pole widzenia: 8.0 stopni (140/1000 m/m)
Minimalna ostrość: 8.5 metra
Waga: 660 gramów
Wymiary: 171x126 mm

leitz7x42_1.jpg
Plik ściągnięto 10318 raz(y) 50,16 KB

leitz7x42_2.jpg
Plik ściągnięto 10318 raz(y) 57,86 KB

leitz7x42_3.jpg
Plik ściągnięto 10318 raz(y) 61,13 KB

leitz7x42_4.jpg
Plik ściągnięto 10318 raz(y) 71,25 KB

leitz7x42_5.jpg
Plik ściągnięto 10318 raz(y) 71,48 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

znakomity egzemplarz, nawet zdjęcia pachną świeżością.
Czy jest szansa na najbliższym zlocie w Łochowie przyłożyć to cudo do oka ?
pozdrowienia :) )
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Ależ oczywiście, że przywiozę :)

A tak na marginesie pojawił się klasyk w dobrej cenie i kolekcjonerskim stanie i wyposażeniu:
http://allegro.pl/lornetk...3553407527.html
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

przyzwyczaiłem się już do 10 stopni w mojej 7x50 ( będzie w Łochowie ) wiem że lubisz "białą" optykę. Teraz nawet Zeiss 7x45 DS z polem 8.6 nie zmiękcza kolan...

[ Dodano: Sob 21 Wrz, 2013 11:12 ]
opis był wcześniej, ale proszę troszkę kolorków z okazji nadchodzącej jesieni





[ Dodano: Nie 22 Wrz, 2013 12:23 ]
W nawiązaniu do ostatniej prezentacji Arka, mam ochotę na zrobienie "Optycznego" konkursu piękności dla trzech produktów firmy Leica, produkowanych w trzech okresach następujących po sobie kolejno:

1. Trinovid BA - model pokazany przez Arka
2. Trinovid BN
3. Ultravid HD

zdjęcia pierwszego modelu już są powyżej, poniżej reszta:











Jeśli pozwolicie pierwszy oddam głos - zgodny z własnym sumieniem -

Tytuł miss zdobyła:
Trinovid BA

Pierwsza vice miss
Trinovid BN

Druga vice miss
Ultravid HD
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

Piękne te Twoje Leiki.

To ja też z małą powtórką. Lornetkę teatralną PZO 2.5x25 "Halka" już w tym wątku prezentowałem. Wtedy trafił mi się egzemplarz w kolorze czarnym i w miękkim, aksamitnym futerale. Teraz udało mi się dorwać wersję czerwoną ze świetnym skórzanym futerałem z wygrawerowanym napisem "Halka". Widać w starym systemie, krajali futerały z tego co mieli pod ręką. Jak dowieźli skórę, to była skóra. Jak nie dowieźli, to coś innego :)

halka01.jpg
Plik ściągnięto 10495 raz(y) 73,69 KB

halka02.jpg
Plik ściągnięto 10495 raz(y) 66,67 KB

halka03.jpg
Plik ściągnięto 10494 raz(y) 67,47 KB

halka04.jpg
Plik ściągnięto 10495 raz(y) 57,63 KB

halka05.jpg
Plik ściągnięto 10495 raz(y) 62,12 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,74 sekundy. Zapytań do SQL: 24