Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 23 Sie, 2008
Koniec systemu 4/3?
Autor Wiadomość
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

wieslaw napisał/a:
mnie to by najbardziej rozbawiło jak by jakaś potęzna firma łykneła Canona ,w dzisiejszej globalizacji jest to możliwe czego przykładem są banki , na przykład Sony przejął jedną może w przyszłości łyknąć następną. :wink:

... i jeszcze Nikona ...
Będę się o to modlił co wieczór :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

wulf napisał/a:
wieslaw napisał/a:
mnie to by najbardziej rozbawiło jak by jakaś potęzna firma łykneła Canona ,w dzisiejszej globalizacji jest to możliwe czego przykładem są banki , na przykład Sony przejął jedną może w przyszłości łyknąć następną. :wink:

... i jeszcze Nikona ...
Będę się o to modlił co wieczór :razz:


No to chyba najlepiej gdyby ta firma byl pewnie ..Orlen albo PKP-BP
Wtedy pelnia szczescia, Canon i Nikon - nasz ci on nasz :mrgreen: :twisted: :lol:

A jesli chodzi o cala dyskusje to chyba troche przesadzacie, uzywalem kiedys olka i nikona, teraz mam canona. Najwazniejsze sa nie roznice pomiedzy systemami ale
umiejetnosc pracy z nimi. Jesli znasz swojego olka i wiesz co mozesz z niego wyciagnac
a czego unikac to jest on dobry jak kazdy inny system.
 
 
orbs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Cytat:
wieslaw napisał/a:
mnie to by najbardziej rozbawiło jak by jakaś potęzna firma łykneła Canona ,w dzisiejszej globalizacji jest to możliwe czego przykładem są banki , na przykład Sony przejął jedną może w przyszłości łyknąć następną.


zobaczycie caly ten chlam razem z sony - kupi google :) )
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

a mnie ostatnio zastanawia co ci olko-użytkownicy tak tego Wantucha pokazują jako wzór...... zauważyłem, iż jest jest to jeden z częściej przewijających sie fotografów na forum optycznym (przynajmniej ostatnio). Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki jest a teraz no proszę, dzięki propagandzie obejrzałem parę jego fot (całkiem wporzo) i co z tego najbardziej zapamiętałem - że korzysta z olko systemu. Nie wiem co łączy pana Wantucha i olympusa (czy są to jakieś bliższe związki..?), facet robi ciekawe foty i tyle.

Chociaż przypomina mi to trochę jak Kombi w latach 80-tych na koncertach używało peavey'ei (bo mieli z nim jakiś kontrakt), w rezultacie zespół używał lepszego sprzętu do ćwiczenia w domu(nawet nie na próbach) niż na koncertach .

Każdy system jest dobry jak się potrafi z niego wycisnąć to co jest potrzebne w danej chwili - tu zgadzam się Allanem, nie trzeba wiecznie szukać i utwierdzać się w przekonaniu, że dokonało się dobrego zakupu.....
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

kozidron napisał/a:
Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki jest a teraz no proszę, dzięki propagandzie obejrzałem parę jego fot

No cóż, nie bardzo masz się czym chwalić... :twisted:
kozidron napisał/a:
Chociaż przypomina mi to trochę jak Kombi w latach 80-tych na koncertach używało peavey'ei (bo mieli z nim jakiś kontrakt), w rezultacie zespół używał lepszego sprzętu do ćwiczenia w domu(nawet nie na próbach) niż na koncertach

Taa... 5150 był typowym piecem do grania w domu... :lol:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

ta.......5150 nie używali,....(poza tym odsłuchy i piec a nagłosnienie estradowe to 2 różne rzeczy )
ja się nie chwale (bo i nie ma czym), wole foty Klauke, keetmana, halsmana, dieuzaidego, Parksa, rodczenki, capa'y i wielu innych. Nie wszystko trzeba ogarniać i nie o to chodzi. Widzę, że nie wyłapałeś sensu, chodzi mi o to , że nie trzeba się na siłę utwierdzać w przekonaniu, iż dokonało się dobrego wyboru bo pan Wantuch korzysta z E3(zresztą sprzęt zawsze można zmienić) i tyle....

pozdrawiam
 
 
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

kozidron napisał/a:
a mnie ostatnio zastanawia co ci olko-użytkownicy tak tego Wantucha pokazują jako wzór...... zauważyłem, iż jest jest to jeden z częściej przewijających sie fotografów na forum optycznym (przynajmniej ostatnio). Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki jest a teraz no proszę, dzięki propagandzie obejrzałem parę jego fot (całkiem wporzo) i co z tego najbardziej zapamiętałem - że korzysta z olko systemu. Nie wiem co łączy pana Wantucha i olympusa (czy są to jakieś bliższe związki..?), facet robi ciekawe foty i tyle.

Też nie wiem co łączy Pana Wantucha z producentem jego sprzętu, chociaż korzyści powinny być obopólne :cool:
Ze dwa miesiące temu Fotopolis opublikowało cykl artykułów z jego udziałem o fotografii aktu (bardzo ciekawych zresztą) co mogło znacznie zwiększyć jego rozpoznawalność zwłaszcza w naszym środowisku.
Wisi sobie u mnie w domu kalendarz z gołymi, malowanymi laskami i dopiero ostatnio zobaczyłem podpisy pod zdjęciami wskazującymi na wspomnianego autora.
A wydawały mi się jakieś takie znajome :oops: nie laski oczywiście tylko techniki.
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Cóż z tego że pan Wantuch używa sprzętu Olympusa. Nikt nie twierdzi, że nie da się tym zrobić pięknych zdjęć. Przyszłość tego systemu, to już inny temat.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

wulf napisał/a:
Ze dwa miesiące temu Fotopolis opublikowało cykl artykułów z jego udziałem o fotografii aktu (bardzo ciekawych zresztą) co mogło znacznie zwiększyć jego rozpoznawalność zwłaszcza w naszym środowisku.

No proszę Cię, Wantuch jest od dość dawna jednym z bardziej rozpoznawalnych polskich fotografów - myślisz, że dlatego, że jakieś Fotopolis coś tam o nim pisało?
kozidron napisał/a:
chodzi mi o to , że nie trzeba się na siłę utwierdzać w przekonaniu, iż dokonało się dobrego wyboru bo pan Wantuch korzysta z E3

Skoro korzysta, to znaczy, że spełnia jego wymagania - chodzi raczej o udowodnienie, że nie tylko Canon, czy Nikon może być narzędziem pracy profesjonalnego fotografa...
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Cytat:
Skoro korzysta, to znaczy, że spełnia jego wymagania - chodzi raczej o udowodnienie, że nie tylko Canon, czy Nikon może być narzędziem pracy profesjonalnego fotografa...


Do jaad75, ja ci niczego nie udowadniam i do żadnego systemu nie przekonuje i nie mam zamiaru albo się nie jasno wyrażam albo nie rozumiesz w czym rzecz(bez urazy). To, że wypowiadam się w wątku " koniec systemu4/3", to nie znaczy, że uważam treść wątku za słuszny bądź też zgadzam się z tą tezą.
Widać nie wszyscy są tak otrzaskani w polskiej fotografii jak ty, my szaraczki dopiero zaczynamy się tym fascynować. Ja postanowiłem zacząć od oglądania fot i czytania o fotografach, którzy urodzili sie trochę czasu przed panem Wantuchem. Mógłbys przestać wynosic tego fotografa na piedestały jakieś....rzecz obija się o to, że pan Wantuch nie zagwarantuje przyszłości systemu 4/3, raczej wszystko w rękach inżynierów olympusa czy panasonica(miejmy nadzieje, że nie w rekach marketingu).


Mógłbys też darować sobie uwagi, że ktos poznał Wantucha dopiero przez fotopolis(ja zresztą zapoznałem się z urywkiem jego twórczości też przez fotopolis i nie widze nic w tym złego)

Cos mi sie obija, że gdzies na forum przeczytałem jak Kamber'a nazwałeś miernym fotografem - zaznaczam, mogę się mylić. Cóż wszystko kwestia gustu...

pozdrawiam
 
 
orbs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

to ze ktos jest w polsce znanym fotografem nie znaczy
ze jest dobrym fotografem, to tak jak moja babcia mowi:

"jesli wiekszosc ludzi je mieso to znaczy ze to jest dobre"

jesli Wantuch jest znany to znaczy ze jest "dobry", mi sie
akurat jego estetyka nie podoba (jest staroswiecka i kiczowata),
nie zapominajcie ze polska jest zasciankiem - polacy staja sie
kims dopiero za granica, patrz. Kaminski (operator) i wielu
wielu innych to tak OT :)

Cytat:
Skoro korzysta, to znaczy, że spełnia jego wymagania
- chodzi raczej o udowodnienie, że nie tylko Canon, czy Nikon
może być narzędziem pracy profesjonalnego fotografa...


no jasne ze nie nikon i canon - jest jeszcze Hasselblad, Mamiya
Linhoff, Rollei, Sinar i wiele wiele innych systemow.

mozna wiele udowadniac ale czy tylko o to chodzi?

Pozdrawiam
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

orbs napisał/a:
to ze ktos jest w polsce znanym fotografem nie znaczy
ze jest dobrym fotografem, to tak jak moja babcia mowi:

"jesli wiekszosc ludzi je mieso to znaczy ze to jest dobre"

tudziez wersja o milionach much ;)
orbs napisał/a:

jesli Wantuch jest znany to znaczy ze jest "dobry", mi sie
akurat jego estetyka nie podoba (jest staroswiecka i kiczowata)

a tu mnie zaciekawiles. Moglbys podac link albo nazwisko takiego co ci sie podoba (w sensie nowoczesny i nie kiczowaty)? Jesli mozliwe tez w temacie aktu. Chetnie rozszerze swoje horyzonty.
orbs napisał/a:

nie zapominajcie ze polska jest zasciankiem - polacy staja sie
kims dopiero za granica, patrz. Kaminski (operator) i wielu
wielu innych to tak OT :)
Pozdrawiam


Ahm... Moznaby sie pokusic o twierdzenie, ze Polska tak dlugo jest zasciankiem jak jej mieszkancy sami tak twierdza.
I skoro OT to jeszcze jeden drobiazg: zaczynanie takiego twierdzenia od 'nie zapominajcie' sugeruje, ze to co mowisz jest zgodne z prawda, szacuneczek dla Ego ;)
 
 
wieslaw 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

orbs napisał/a:
nie zapominajcie ze polska jest zasciankiem - polacy staja sie
kims dopiero za granica,



spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie,kim jesteś? Jeżeli masz problem z odpowiedzią czym prędzej jedż za granicę :!:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

wieslaw weź wrzuć na luz, każdy ma prawo czuć się kimkolwiek zechce...i nie trzeba jechać za granice..... Mam nadzieje, ze orbs pisząc o zaścianku miał na myśli, to że Polskim muzyką, fotografom, malarzom czy też pisarzom po prostu trudno jest zaistnieć na rynku międzynarodowym pozostając przy tym w naszym pięknym kraju.........

ps. a zaraz moderator nas skarci za schodzenie z tematu ..hehe:)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Karcę :twisted:
Wracajcie do tematu :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10