Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawska Manufaktura Fotografii 2011
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   

degol napisał/a:
Ludziska żyjecie ?! Może jakiś spot warto by wreszcie zorganizować ?!

Ja teraz mam mało czasu na zdjęcia, ostatnio fociłem w okolicach NR... :???: . Nawet na forum zaglądam góra 2x dziennie :razz: . Za miesiąc będzie lepiej, wtedy chętnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Ok, nudą wieje w tym WMF !

Kto chętny na spot np. w dniach 26 lub 27 marca ?
Miejsce do wyboru :

http://www.opuszczone.net...era-dowodzenia/

http://www.opuszczone.net/galeria/

Ciekaw jestem czy można bezproblemowo wejść np. na teren Polleny, chętnie bym się tam wybrał ?!

czekam na odzew ! I bez marudzenia !
Oczywiście jeśli są chętne osoby, które dotychczas nie były jeszcze na spotkaniu WMF, to są mile widziane ! Zapraszam wszystkich chętnych !
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

degol, fajny pomysł na plener, następnym razem jak będę w warszaffce to chętnie sie tam z Tobą wybiorę
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

degol napisał/a:

Kto chętny na spot np. w dniach 26 lub 27 marca ?
Miejsce do wyboru :

Degol, oba pomysły są fajne i ja chętnie bym się wybrał, ale tydzień później (2/3.IV) - dwa najbliższe łikendy wyjeżdżam.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Mar, 2011   

kozidron, nie ma problema ,

TS, sie pomyśli sie obaczy ...

Masakra ilu chętnych ! :P

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2011 01:16 ]
No więc tak .
Spot proponuję na 26 marca , godzina i miejsce ew. spotkania do ustalenia . Podobno pogoda ma być słoneczna i ciepły !

[ Dodano: Czw 24 Mar, 2011 22:59 ]
TS, przekładamy spot na następny weekend, dokładniej na 2 kwietnia !
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

degol napisał/a:
TS, przekładamy spot na następny weekend, dokładniej na 2 kwietnia !

Na drugiego - okej :) . Co do szczegółów, to ustalcie beze mnie, albo poczekajcie do pn wieczorem (do tego czasu nie ma mnie na forum).
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011   

Odświeżam !
W sobotę ( 2 kwietnia ) spot - atomowa kwatera dowodzenia, godzina spotkania jeszcze do ustalenia, proponuję miejsce zbiórki pod cm. Północnym od strony ul.Wólczyńskiej.

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 13:26 ]
Chętnie wysłucham wszelakich uwag !

Zaległe zdjęcia ze styczniowego wypadu na Krakowskie przedmieście z PL.Zamkowego do "Białego Domu" w W-wie

MPP 10 stycznia :P

Tym razem postanowiłem wejść od kuchni, ale nie było łatwo ! Do tego jak już chciałem wyjść przed szereg, to pewna mała grupka z zapiekłym na czele jednym Panem nie chciała zbytnio wypuścić na druga stronę transparentu ŻĄDAMY PRAWDY, uff troszkę sie po przepychałem, zrobiłem przejście na drugi krąg i udało się !

Sorki za ilość pstryków !
Sorki za zła jakość zdjęć !
Starałem się teraz ciaśniej kadrować, jak to wyszło, sami oceńcie !

23


24


25


26


27


28


29


30


31


32


33


34


35


36


37


38


39


40


41


42


43


44


45


46


47


48


49


50
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Degol, mam taką oto uwagę: pokaż to za 10 lat jak już wszyscy zapomną - czy z tych zdjęć można wywnioskować o co chodzi? Co się działo? W jakiej kolejności?
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

maziek, ważna uwaga !
W sumie ja brałem udział w kilku tych demonstracjach, oczywiście jako fotosista.
Wiem jak się to wszystko zaczyn, jaka jest kolejność przemarszu, co się dzieje przed, w trakcie i po fakcie odjazdu głównej osoby. Starałem się przemieszczać, łapać ciekawe sytuacje, momenty, fotografować głównie ludzi.
Co do kolejności zamieszczonych zdjęć, to wybierałem je w kolejności ... od pierwszego do ostatniego i taką tez kolejność obrałem przy wklejaniu tutaj.

Próbuję sobie uzmysłowić, jak byt to było, gdybym zerknął na to powyższe za dziesięć, piętnaście lat, maziek odpowiem ci za minimum 10 lat, OK ? Ty tez swoje dodasz , zapewne będzie o czym porozmawiać !

maziek i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ? Co powinienem poprawić, czego brakuje, co źle wykonałem i może co jest OK ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

degol napisał/a:
i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ?
Ja mam pytanie zasadnicze: to jest reportaż czy zrzut z karty? ;)

Oczywiście biorę pod uwagę:
degol napisał/a:
Starałem się przemieszczać, łapać ciekawe sytuacje, momenty, fotografować głównie ludzi.

:)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Podobają mi się ujęcia 35, 39 i 44. 36 jest dobre. Generalnie wydaje mi się, że musisz popracować nad rybim okiem. Ujęcia takie jak 32 czy 33 nic nie mówią. Ot jakiś tłum.

Brak mi fabuły, dramaturgii.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

hijax_pl, no wybierałem "przecie" ;)

ludzi, ptaków nie zauważyłem !

maziek, kto inny już pracuje nad rybim okiem ... sprzedałem go ! Coś mi nie leżał, a może nie potrafiłem go wykorzystać ! Raczej to drugie !

dramaturgia będzie jak dostanę pałką lub pałką po aparacie ! na razie nie byłem w kręgu zainteresowania, ale któregoś razu był koło mnie dość zdenerwowany starszy Pan i było nieciekawie ! Miałem tez kilak zapytań, a Pan to kto, z jakiej gazety ?! Ale na ogół jest b. spokojnie, choć zdarza się, że trzeba silnie stać na nogach lub podeprzeć się o czyjeś plecy !

[ Dodano: Sro 20 Kwi, 2011 23:14 ]
Zdjęto z głównej :oops: strony, to dam tutaj
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Mi wpadło w oko 23, 28, 31. Całość sprawia wrażenie spokojnego i ponurego marszu. Szczerze mówiąc nie widać, by chodziło tu o uczczenie prezydenta. Ale nie wiem czy to wada zdjęć, czy wręcz przeciwnie, bo Ci ludzie sami nie wiedzą o co im chodzi...

degol napisał/a:

maziek i inni, macie może jeszcze jakieś uwagi ?

Poka AKD ;)
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1711
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

TS,
Mam już przygotowane foty z AKD do wstawienia .
Chciałem je opisać, a raczej opisać dane pomieszczenia, choć w tych pomieszczeniach mało co jest, a wł. nic :D po za ścianami ! :)

OK zaraz zapodaję foty. Jakby co, to ty z Garrym będziecie objaśniać co za pomieszczeni, co w nich się kiedyś znajdywało ! "D

[ Dodano: Pią 22 Kwi, 2011 01:13 ]
Atomowa Kwatera Dowodzenia

Kompleks składa się z trzech budynków. Opis budynków:
nr 1 - to stacja meteo z dwoma garażami, pod którą znajduje się schron
nr 2 - dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek wyglądem nawiązujący do szkoły „tysiąclatki”,w której miały się mieścić koszary,
nr 3 - podziemna hala-schron (nigdy niedokończona)



Zdjątko nr. 52
Z dachu budynku (2), po lewej (za kilkoma sosnami) wejście do zamaskowanej podziemnej hali (budynku 3), po prawej - budynek 1
(link prowadzi do nowego zdjęcia, gdyż pokazuje ono wejście/podziemną zamaskowaną halę, nie było tego w serii zdjęć)


53 wejście główne do budynku koszar, szyby i drzwi ostatnio były obecne koło 2004 roku...


54 stacja meteo i koszary



55 tajemnicze pomieszczenie nieznanego przeznaczenia, tuż obok wejścia do budynku 3, ściana tylna i lewa z żelbetu, ściana czołowa i prawa... z desek szalunkowych, zbitych gwoździami


56 jedno z pomieszczeń na parterze koszarowca, przypuszczalnie - blok żywienia (przypuszczenie wysnute na podstawie przebiegu ciągu wentylacyjnego oraz obecności okienka wydawczego)


57 stołówka (część jadalna), na podłodze pozostałości po płytkach PCV popularnie stosowanych w latach 70-tych, ( mam takie w domu :) )


58 klatka schodowa, obok korytarz wiodący do sanitariatów i kilku mniejszych sal


59 jw.


60 poziom +1, korytarz prowadzący do poszczególnych kwater


61 jedna z kwater, na ścianach widać skutki pobytu złomiarzy (powyciągane kable elektryczne)


62 większe pomieszczenie na poziomie +1, przypuszczalnie sala wykładowa


63 pozostałości po odwiedzinach niektórych


64 schody prowadzące na dach (jeszcze w 2007r. były zachowane oryginalne, metalowe, ale widocznie komuś się przydały „na strych”)


65 widok na stację meteo z dachu koszarowca i mój cień na nim ;)


66 droga wiodąca do obiektu


67 klatka schodowa, zejście do piwnic


68 korytarz piwniczny


69 pomieszczenia gospodarcze w podziemiach (przypuszczalnie pralnia), częściowo zniszczone przez czas (łuszcząca się farba olejna na ścianach) oraz przez "zwiedzających" (tych, którym się bardziej nudziło)


70 podziemny korytarz łączący koszarowiec ze stacją meteo


71 stacja meteo, schody prowadzące do schronu


72 jakieś gospodarcze w 2-ce, w niedalekim sąsiedztwie kotłowni (sorki za nie chronologiczność)


73 stacja meteo i garaże


74 schody prowadzące do podziemnej kwatery (sorki za nie chronologiczność)


75 korytarz na poziomie –1


76 wejście do schronu poprzez śluzę z parą drzwi (oczywiście dawno wyjętych przez znawców metali zwykłych i kolorowych, ale solidność framug i zawiasów wskazuje, że drzwi niejeden wybuch nuklearny by przetrwały)


77 poziom –2, antresola dwupoziomowej sali taktycznej typu PLANSZET


78 wentylatornia (ostały się ino obudowy wentylatorów) poziom chyba –3


79 poziom -3, centrala łączności (a raczej to, co z niej zostało)


80 wejście do schronu od strony stacji meteo


81 nareszcie światło i świeższe powietrze!



Dziękuję za uwagę, żałujcie, że was tam nie było ! ;)
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 23 Kwi, 2011, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

74 i 78 są całkiem fajne :)

Na 74-tym domyślam się, że to duch Garego się zarejestrował w kadrze :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12