Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Carl Zeiss Jena Octarem 8x50B

Historia zeissowskich lornetek Porro o parametrach 8x50 rozpoczęła się od modelu produkowanego w Oberkochen i nazwanego po porostu Zeiss 8x50. Była to potężna konstrukcja o polu widzenia 7.4 stopnia. W roku 1978 NRD-owska Jena zdecydowała się napiąć muskuły i pokazać, że oni też potrafią zrobić Porro najwyższej klasy. Efektem był Carl Zeiss Jena 8x50 Nobilem Super o niespotykanym w tej klasie sprzętu i polu 8.0 stopni. Niestety ta lornetka była produkowana tylko do roku 1985, kiedy to zastąpiono go przez lornetkę Carl Zeiss Octarem 8x50B - bohatera tego postu. Octarem był smuklejszy i lżejszy od Nobilema i o bardzo dobrym odstępie źreniocy, niestety pole spadło do 6.9 stopnia.

Mój egzemplarz pochodzi z roku 1988. Udało mi się go kupić w praktycznie idealnym stanie z dokumentami i gwarancją zaświadczającymi, że zakupu dokonano 24 września 1988 roku.

Parametry:

Średnica obiektywu: 50 mm
Powiększenie: 8x
Pole widzenia: 6.9 stopnia (122 m/1000 m)
Odstęp źrenicy: 19 mm
Waga: 1070 g
Wymiary: 205x178x62 mm

zei8x50_1.jpg
Plik ściągnięto 7984 raz(y) 128,48 KB

zei8x50_2.jpg
Plik ściągnięto 7984 raz(y) 129,8 KB

zei8x50_3.jpg
Plik ściągnięto 7984 raz(y) 136,34 KB

zei8x50_4.jpg
Plik ściągnięto 7984 raz(y) 108,97 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

No i upolowales nrdowska legendę. Mówią, ze to jedną z najtrudniejszych lornetek do sczesania. Jak wrażenia?!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2648
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Gratuluję - wygląda jak nowa. Arek pochwal się ile już tego sprzętu masz?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

kivirovi napisał/a:
No i upolowales nrdowska legendę. Mówią, ze to jedną z najtrudniejszych lornetek do sczesania. Jak wrażenia?!


Przereklamowana. Zeiss 8x50 Oberkochen, a przynajmniej sztuka 3mnicha, przez którą miałem okazję patrzeć, zrobiła na mnie większe wrażenie.

Abs napisał/a:
Gratuluję - wygląda jak nowa. Arek pochwal się ile już tego sprzętu masz?


A to się dynamicznie zmienia :) Część już puściłem dalej, żeby mieć na nowe zakupy. Ale obecnie to około 40 sztuk. Musiałbym policzyć dokładnie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2648
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Wow...Czyli jak gościsz pasjonata lub dwóch to macie co robić a żony zgrzytają zębami :wink: 40 sztuki i pewnie wszystko perełki...super!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Abs napisał/a:
40 sztuki i pewnie wszystko perełki...super!


Część wcale nie jest taka trudna do zdobycia i droga. Sporo jest ładnych PZO czy CZJ kupowanych i wyszukiwanych w dobrych cenach... Ale każda Cieszy :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2648
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

To jeszcze jedno pytanie - gdybyś miał wybrać z tych 40-tu jedną lub dwie, z którymi nigdy nie chciałbyś się rozstać (ze względu na np. unikat lub odwrotnie - współczesną, najczęściej używaną) to na które byś postawił?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Tak na szybko, to do głowy przychodzi mi Amplivid 6x24. Coś czego dzisiaj nigdzie nie spotkamy. Cały czas poluję na nowszego i lepszego Trinovida 6x24, ale niestety ceny są bardzo wysokie.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Najbardziej zaciekły wróg miniaturek poluje na 6x24.
Dzień pełen niespodzianek ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Ja jestem wrogiem 8x20 i 10x25 z dziadowskim polem.

6x24 z polem 12 stopni to jest zupełnie inna bajka. Przecież to ma źrenicę wyjściową 4 mm - tyle co normalna lornetka a nie zabawka jaką niewątpliwie jest coś w stylu 10x25 z polem na poziomie 5 stopni.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Najprawdziwsza prawda. Tez bym chciał podobna.
Niespodzianką jest to, ze nie robisz nic w kierunku przywrócenia takich lornetek na rynek.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

kivirovi napisał/a:
Niespodzianką jest to, ze nie robisz nic w kierunku przywrócenia takich lornetek na rynek.


Ja mogę opowiadać o takich lornetkach na forum, pisać artykuły w stylu tego:
http://www.optyczne.pl/38...livid_6x24.html
pokazywać i zachwalać takie lornetki szefowi DO (co zrobiłem), ale wpływ na decyzje biznesowe i wprowadzanie takich produktów na rynek mam dokładnie taki sam jak Ty - czyli zerowy.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Ja tam swój wpływ szacuje jako nieznaczny, a Twój jako znaczny ale nieuswiadomiony :)

Zrób ranking małych lornetek. Pierdyknij tabelke, gdzie Trinovid i Amplivid dostaną po 90% pkt., potem dlugo nic, a współczesna reszta po 15%. Potem walnij podsumowanie w swoim stylu: "współczesne miniaturki to odpustowy złom etc". Dołóż zdjęcie jak grabiami zgarniasz je na kupę i niech internety zadudnią i zahuczą.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Marzyciel z Ciebie.

Dokładnie to samo co napisałeś zrobiłem w różnych kategoriach dla lornetek Porro. Pokazałem, że rozwalają prawie we wszystkim dachówki. Marcin Górko pokazał z kolegami, że takie lornetki potrafią w Polsce sprzedawać się jak ciepłe bułeczki...

Co zrobili producenci? Ano np. wycofali serię SE z produkcji...
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

...but I am not the only one...

Przesłanie o którym mówisz nie jest wystarczajaco wyeksponowane w tym artykule. Ponadto nie widać go zupełnie w rankingu ogólnym.

Lornetki robi sie dla uzytkownikow, a nie kolekcjonerow. Jeśli klient nie pyta o porro to sprawa i tak będzie przegrana. Chyba, ze wejdą drukarki 3d i każdy sobie wydrukuje własną lornetke: jeden z kilofem, drugi z %%%, a trzeci z Kasjopeą ;)
[/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,36 sekundy. Zapytań do SQL: 16