Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmówki o m42 i innych manualnych szkłach
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

witcher, sfotografuj czyste niebo na f/8 czy więcej, albo jednolitą ścianę. Jeśli na fotkach jednolitych powierzchni ledwo co będzie zauważalne, to nie warto się przejmować, jeśli zaś jest mocno wyraźne, to można się martwić.
Na powyższej fotce może coś jest, może nie, jeden zauważy, drugi nie. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mhtm 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

nozomi napisał/a:
Pentacony to dość dziwne szkła, otwarte w pełni tworzą specyficzną poświatę, dla wielu mają niedostateczną ostrość, po przymknięciu dość ostre (mój Pentaconik 1.8/50 jest np. bardzo ostry). Zaletą szkiełek jest bardzo dobry kontrast, przenoszenie kolorów no i niesamowity bokeh :mrgreen: :) . Mechanicznie nie można Pentaconom nic zarzucić, mam 3 i w żadnym z nich nie ma luzów :grin:



Hej:)

Moim zdaniem warto jeszcze dodać ich wspaniałą plastykę!

MHTM
 
 
evanduril 
Bywalec
Portrecista


Pomógł: 1 raz
Posty: 106
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Pytanie. Do Sony Alpha 55 kupiłem adapter z dandylionem na M42. Na Allegro jest sobie Danubia 500 F8, którą jestem zainteresowany, jednakże obiektyw ten ma gwint T2. Sprzedający oferuje przejściówkę T2->M42, jednakże mam wątpliwości, czy połączenie dwóch adapterów (T2->M42 M42->Sony A) wyjdzie jakości zdjęć na zdrowie.

Dodatkowo licytuję MC 3M-5CA 8/500, czy powinienem bardziej skupić się na 3M-5CA czy Danubii ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

evanduril napisał/a:
czy połączenie dwóch adapterów (T2->M42 M42->Sony A) wyjdzie jakości zdjęć na zdrowie.
Nie powinno - o ile sam adapter jest porządnie wykonany (wyczernienie i brak luzów)
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   

Mam pytanie o ile są posiadacze;
Czy Helios 50mm f1.8 (77-m 4) haczy o lustro przy nieskończoności w 5d Mk II, Mk III?
Wkręciłem w do EOS`a 33 to przy 10m w górę wadzi.., ciekaw jestem jak jest w przypadku w/w modeli.
Chciałbym się upewnić aby ewentualnie mieć cały czas czuja, szkło ostre od pełnej dziury i pięknie rysuje, fajnie jakby na całej skali hulało.
wg tej tabelki:
http://www.panoramaplanet...arlZeissJenaCZJ
wadzi, ale jak to się ma w nowszych modelach?

Macie doświadczenie z tym heliosem i nowymi FF?
 
 
dariol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
http://www.panoramaplanet.de/comp/index.html#CarlZeissJenaCZJ
wadzi, ale jak to się ma w nowszych modelach?

Macie doświadczenie z tym heliosem i nowymi FF?


Widzę, że jedno z moich szkiełek na M42 jest na tej liście. Dokładnie chodzi o Porst'a.

Ja mam 6D i u mnie nic nie wadzi, więc "nowe FF" to pojęcie zbyt ogólne.
Zdaje się, że inaczej może być na 5d, 5d2, 5d3 jak i 6d.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

dariol napisał/a:
Ja mam 6D i u mnie nic nie wadzi

Sprawdzałeś przy skrajnych położeniach pierścienia ostrości?
 
 
dariol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

komor napisał/a:
dariol napisał/a:
Ja mam 6D i u mnie nic nie wadzi

Sprawdzałeś przy skrajnych położeniach pierścienia ostrości?


Tak dokładnie. Zresztą mam chyba farta bo drugi na M42 Pentor też ma daleko do lustra :grin:
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013   

A jak wygląda u Was sprawa z Takumarami?

Posiadam SMC 1.4/50mm (najnowsza wersja) nie ma go w tamtym zestawieniu, haczy?
Sprzeczne informacje ludzie podają co do FF, co dziwne niektórym dajmy na to przy 5D MkII haczy wersja SMC innym nie.
Dziwne zależy to od minimalnej różnicy w grubości konkretnego egemplarza przejściówki M42?

Było ich 4 wersje:
Super-Takumar, 8 elementów
Super-Takumat, 7 elementów
Super-Multi-Coated Takumar (S-M-C) 7 elementów
i
SMC Takumar, 7 elelementów - najnowszy z gumowym pierścieniem
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

hijax_pl napisał/a:
evanduril napisał/a:
czy połączenie dwóch adapterów (T2->M42 M42->Sony A) wyjdzie jakości zdjęć na zdrowie.
Nie powinno - o ile sam adapter jest porządnie wykonany (wyczernienie i brak luzów)

Pytyjska odpowiedź:
Nie powinno (wyjść na zdrowie???) o ile adapter jest porządnie wykonany !!

A jak jest marnie wykonany - kiepskie wyczernienie i luzy - wtedy z pewnością wyjdzie jakości zdjęć na zdrowie! :shock:
 
 
cptkerro 
Nowy
cptkerro


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

Witam serdecznie szanownych forumowiczów ! :)


Mam pytanie, otóż mam mozliwość kupna tessara 50/2.8 za jakieś 120zł bodajże to zebra gdyż jest czarny i ma dwa srebrne pierścienie. Warto kupować? Także ile można dać za heliosa 44-3 MC co do ogniskowej i światła jeszcze nie wiem. A i jeszcze co sądzicie o Sigmie 75-250/4-5 ?

Pozdrawiam!:)

ps. o to ten tessar
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

cptkerro napisał/a:
co do ogniskowej i światła jeszcze nie wiem

58/2
cptkerro napisał/a:
Mam pytanie, otóż mam mozliwość kupna tessara 50/2.8 za jakieś 120zł bodajże to zebra gdyż jest czarny i ma dwa srebrne pierścienie. Warto kupować?

Co do cen, najlepiej wejdź na Allegro/Ebay w zakończone aukcje interesujących Cię obiektywów i sprawdź po ile "chodzą" obecnie. Mz za zebrę żadna okazja - normalna cena.

cptkerro napisał/a:
A i jeszcze co sądzicie o Sigmie 75-250/4-5 ?

Jak już chcesz bawić się manualami, to raczej szukaj fajnych, jasnych stałek. Tego zuma sobie daruj - ciemne toto... :wink:
 
 
cptkerro 
Nowy
cptkerro


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

Wielkie dzięki za pomoc !:)

Pozdrawiam :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

cptkerro napisał/a:
tessara 50/2.8

Ponoć do makro jest świetny, oczywiście z mieszkiem, albo pierścieniami.

Jeśli do portretów, szukałbym przynajmniej Heliosa 58 f2 (do makro też świetny), albo coś ze światłem 1.4 (polecam Porst 55 1.4 - miałem. Ostry jak piorun).
 
 
cptkerro 
Nowy
cptkerro


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Dzieki wielkie !:)

Zatem wyruszam na łowy :)

ps. Czy jeżeli mam soligora 135/2.8 to warto kupić jupitera 37a 135/3.5?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10