Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmówki o m42 i innych manualnych szkłach
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Cytat:
Czy jeżeli mam soligora 135/2.8 to warto kupić jupitera 37a 135/3.5?

Warto to kupić Zeissa 135 3.5 - to jest petarda!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pki 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 20 Mar, 2013   Konica Hexanon AR 40mm f/1.8

Udało mi się zakupić Konica Hexanon AR 40mm f/1.8, jednakże bez oryginalnych dekli.
http://www.buhla.de/Foto/...ive/e40_18.html

Zakupienie oryginalnych dekli jest praktycznie nierealne, dlatego chciałbym zakupić zamienniki.

Z podanego wyżej linka wynika, że osłona na przód to 55mm, jednakże nie mam pojęcia jakiej wielkości dekiel powinien znaleźć się z tyłu obiektywu, dlatego proszę o pomoc w tej kwestii.

Obiektywu będę używać z aparatem Sony Nex-5n, więc zamieszczam link pokazujący możliwości tego szkła (nie mojego autorstwa)

http://forum.mflenses.com...%2Bhexanon.html
 
 
isfolket 
Nowy



Posty: 15
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Szukałam tematów o Heliosach, konkretnego nie znalazłam, więc napisze tu. Przymierzam się do zakupu takowego, szukałam po paru stronach, czytałam i... totalnie zgłupiałam. Już nie wiem, jakiego mam konkretnie szukać. Zrozumiałam na razie tyle, że do Canona EOS potrzebuję przejściówki M42. Ale co z samym obiektywem? Jaki konkretnie? Mam Canona 600D, zależy mi na dobrej ostrości i ładnym malowaniu tła. No i na niskiej cenie. Wiem, że takie cuda da się kupić za mniej niż 100 zł. Możecie coś mi konkretnie poradzić? Byłabym wdzięczna.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

isfolket napisał/a:
Wiem, że takie cuda da się kupić za mniej niż 100 zł.

Za 30-50 zł nawet kupisz.

Tutaj piszą o sporym rozrzucie jakościowym, w zależności od stopnia zapicia montującego :twisted:
Ja miałem do czynienia z dwoma:
z tym po lewej (1) na pierwszym zdjęciu(klik) i jakość obrazka już od f2 była bardzo dobra.
Skądinąd trafił mi się drugi do kilku pstryków i ten był jeszcze bardziej rewelacyjny.

Teraz nie mam żadnego Heliosa, tylko Biotar 58 f2, czyli szkło którego Heliosy są kopią.
 
 
Roy_v_beck 
Nowy
Roy_v_beck



Pomógł: 1 raz
Posty: 16
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Kupowanie obiektywów manualnych to zawsze loteria. Te najtańsze to Heliosy są. Sam znalazłem w szafie wersję 44M i 44M-4. Ten pierwszy jest petardystyczny, naprawdę ostry, a ten drugi to taki spoko, nie jest zły, ale widać różnicę. Zresztą jakiego Heliosa nie kupisz to będziesz mieć szkło ze światłem 2 za poniżej 100 złotych, także jakby nie patrzeć, to się opłaca. Od siebie wiadomo polecam Heliosa 44M
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Bo rak człowiek przyszedł do fabryki po setce wódki na śniadanie a raz na trzeźwo.
Sami oceńcie komu łapy mocniej się trzęsły w trakcie składania :mrgreen:
 
 
isfolket 
Nowy



Posty: 15
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Dziękuję wam bardzo, będę szukać. :grin:
 
 
matiianglia25 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Pmomcy!!!
Posiadam Nikona d5200 z kitem " 18-55mm ". Interesuja mnie zdjęcia makro wiec chcialem kupic pierscien odwrotnego mocowania i zaczeły sie schody ... na ebay-u wyszukiwarka znalazła mnóstwo tanich pierscieni wszedzie bylo ze do Nikona d5200 tylko ze rozmiary pierscienia wachaly sie od 50 mm do 67mm a na "kicie jest napisane 52mm. juz nie wiem co jest grane,
Czy ten pierscien bylby dobry i o co chodzi z inicjalami M42;
http://allegro.pl/adapter...4847439549.html
Czy moze cos takiego bylo by lepsze;
http://www.ebay.co.uk/itm...K%3AMEBIDX%3AIT
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

matiianglia25, m42 to mocowanie inne niz ma Nikon. tobie potrzeba pierscienia z mocowaniem F i srednica twojego obiektywu. ale kita mocowac odwrotnie nie ma sensu bo on nie ma pierscienia przyslony
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Podepnę się pod temat :wink:
Który, waszym zdaniem, adapter z M42 do Nikona z soczewką, jest najlepszy ??
Chodzi mi o opinie tych co mieli/mają, robią/robili zdjęcia przy użyciu Nikona + adapter z soczewką + obiektyw M42.
Pytam, bo jest pełno takich adapterów "no name" i 99,90% jest "made in China", z czego zdecydowana większość jest wątpliwej jakości(np. plastik zamiast szkła).
Do tej pory miałem adapter bez soczewki ale myślę, że kupiłbym taki z soczewką. Tylko jaki ?

Tak, tak wiem, że dodatkowa soczewka pogarsza jakość obrazu itp. itd.. nie spałem na lekcjach fizyki :razz:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Miałem kiedyś taki, psuł jakość zdjęć wszystkiego (wykręcałem soczewkę, bo nawet miniaturki poniżej f3.5 były tragiczne).

Do nikona najlepiej kupować obiektywy... z bagnetem nikona :P Ewentualnie takie, które łatwo przejustować.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

mavierk napisał/a:


Do nikona najlepiej kupować obiektywy... z bagnetem nikona :P

A no racja :mrgreen:
Mam parę na M42, które kupiłem jak miałem jeszcze panasa G2. Teraz leżą w szafie w sumie nie używane.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Mi się takimi szkłami bardzo przyjemnie fociło małe insekty: pająki, pszczoły, motyle. W takiej sytuacji skrócenie minimalnej odległości ostrzenia tylko przynosiło profity :)
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Makro jakoś mnie nie kręci mocno, ale właśnie zamówiłem sobie :mrgreen: odwrotne mocowanie i podepnę pancolara 50mm. Wiosna idzie to moze po krzakach trochę pobiegam :wink:
Czyli adapter z soczewką to zuuuuooo ?
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

matys, po co ci soczewka do makro?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9