Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIA MAKRO Lipiec-Grudzień '09
Autor Wiadomość
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Sam nie wiem, MAKRO to czy FAUNA.

Numeracja, bardzo zabawne, gdy dwie osoby równocześnie dają zdjęcia.
W innym wątku zupełnie inne numerowanie. Istna NUMEROLOGIA.

_DSC0355bis.jpg
153
Plik ściągnięto 3443 raz(y) 166,77 KB

_DSC0288bis.jpg
154
Plik ściągnięto 3444 raz(y) 185,36 KB

Ostatnio zmieniony przez cygnus Wto 08 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






szaleniec 
Rozmowny
dopiero śę ócze ;)



Posty: 321
Skąd: Kępno
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Kurde wiem ale pstryknąłem jej wtedy parę zdjęć i tylko to było w miarę spoko!
Oba z ręki i na małych przysłonach dlatego takie małe GO!

cygnus popraw numerację!
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

155. Pajączek od spodu ... feee :lol:

156. Pająk wypuszcza substancję tworzącą sieć

157. Ale daje z rury :lol:
Ostatnio zmieniony przez muzyk Wto 08 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Stereotyp

_DSC0136bis.jpg
157
Plik ściągnięto 3450 raz(y) 146,54 KB

 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

zug napisał/a:
"Błędny, niechciany i niezamierzony element obrazu powstały w wyniku błędu oprogramowania lub aparatu. Możliwymi dodatkowymi przyczynami sprzyjającymi powstawaniu artefaktów są zabrudzenia obiektywu i matrycy."

Nie no, tyle to ja też wiem :wink: ,chodzi mi głównie o to jak to możliwe cytując Sobiecha że :
Sobiech napisał/a:
spoko, w pełnych rozmiarach nie ma artefaktów jotpega
-tego nie rozumiem :???: ,u siebie ja coś zawlę z obróbką ,to po prostu "wychodzą piksele" (albo jak kto woli "pojawiają się artefakty" :wink: )i zdjęcie nadaje się do kosza... i nie ma znaczenia rozmiar ,widać je na oryginale jak i na skompresowanym zdjęciu...Zacząłem sobie kombinować że może w formacie Raw jest inacaej(nigdy nie robiłem fotek w RAW-ach,bo mój kompakt nie ma takiej funkcji)stąd to pytanie... :wink: ,pozdrowki Rafał.
P.S.Na fotce pająka litlfish'a też widzę takie artefakty i stąd moje pytanie-to tak dla jasności :wink:
Ostatnio zmieniony przez Rafał Celadyn Wto 08 Wrz, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Rafał Celadyn, zależy od kompresji JPGa. A ponieważ JPG uśrednia mocno chrominancje tylko - stąd nieraz pojawiają się "artefakty" :wink:

W RAWach tak nie jest - bo RAWy są raczej nie skompresowane (w porównaniu do JPGa) no i obróbka RAWów jest z reguły nie destrukcyjna (bo obróbka to de facto tylko zmiana sposobu wyśiwetlania danych z matrycy) - dopiero na końcu generujesz JPGa
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

hijax_pl napisał/a:
stąd nieraz pojawiają się "artefakty"

Ok,rozumiem - czyli dajmy na to po zrobieniu odbitki nie będzie ich widać ?Prosto -fotka litlefisha ,czy Sobiecha będą "superaśnie techniczne" :wink: pomimo tego co widzę na ekranie kompa...?
Ostatnio zmieniony przez Rafał Celadyn Wto 08 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Rafał Celadyn, nie. Zależy od tego czy fota w pełnym rozmiarze ma ten sam stopień kompresji czy inny. Inaczej się tworzy na WEB, inczaej do maila, inaczej do labu.
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Dzięki za oświecenie :wink: ,niestety sprawy techniczne ,poza oczywistościami ,dotyczące fotografowania są dla mnie owiane mgłą tajemnicy :cool: ,sorry za zawracanie głowy i off-topic ,pozdrowki Rafał.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Rafał Celadyn, Dla twojej informacji - do labu to jakośc powinna byc ustawinoa na conajmniej 95% (większość ludzi się nie dopatrzy różnicy między 95 , 98 a 100), do oglądania na monitorze (np mail) wystarczy 75%
 
 
Sobiech 
Początkujący



Posty: 45
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Rafał Celadyn, ano właśnie. Jak pisałem wcześniej - jeśli ja wrzucam na serwis 3-4 MB zdjęcie, on przerabia je kompresując i pomniejszając do ~300KB ... więc kompresja jest ponad 100krotna. Stąd wywalają błędy/artefakty/przekłamania :) Same artefakty natomiast mogą się wziąć też ze zbytniego prze ostrzenia zdjęcia = szumy stają się znacznie bardziej wyraźne.
Jako ciekawostkę powiem, że właśnie znalazłem jakiś plug-in do szopa, o nazwie JPEG 2000. Ponoć o niebo lepsza metoda kompresji niż standardowa=dotychczasowa.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Sobiech, JPEG 2000 do JPG to jak MP3 do MP2 :)
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Sobiech napisał/a:
Same artefakty natomiast mogą się wziąć też ze zbytniego prze ostrzenia zdjęcia = szumy stają się znacznie bardziej wyraźne.

To traktuję jako "oczywistość" :wink: ,podobnie ,a nawet częściej ,pojawienie artefaktów zdarza się przy kombinowaniu z saturacją kolorów ,co wydaje mi się najczęstszą przyczyną "zepsucia" zdjęcia... Tak czy inaczej dzięki Panowie :cool: ,pozdrowki Raf.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

pluffy napisał/a:

Krople


O żesz :twisted:
Najbardziej kroplowate jakie widziałem. Rasowałeś? :>
 
 
Erais 
Entuzjasta
Erais



Posty: 589
Skąd: Konin
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Z dzisiejszego poobiedniego spaceru :smile:
158.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 15