Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

No to daję, bo dziś Walentynki, więc kurier przyniósł mi lornetkę :mrgreen:
Przed Wami jeden z ostatnich moich nabytków, moja pierwsza w życiu lornetka klasy 8x40

Bell&Howell 8x40 Extra Wide Angle 510 ft

Fajny, solidny i ergonomiczny "kanciak", fajna odskocznia od obłych ale ładnych modeli Tasco i im pokrewnych. Lornetka bardzo ładnie leży w sporych dłoniach, przy polu widzenia 9,7° jest naprawdę szeroko, odsunięcie źrenicy na poziomie 12mm - jest całkiem wygodnie. Powłoki pojednycze, ale contrast i kolory zupełnie fajne. Wewnątrz wyczernienie umiarkowane (jest pole do popisu...) pryzmaty klejone i dociskane blaszką, bez czarnych osłonek. Szkło pryzmatów to chyba BK-7, bo widać kwadraciki. Z przodu wejście na statyw, mostek okularowy metalowy i sztywny. Całkiem fajna lornetka, wraz 4 pokrywkami, instrukcją i futerałem, jako to w USA bywa, przesyłka droższa od lornetki. Miłego oglądania (ja zacząłem od Wenus podczas dnia - kolimacja idealna!)

X30G2349_01.JPG
Plik ściągnięto 6183 raz(y) 115,16 KB

X30G2348_01.JPG
Plik ściągnięto 6183 raz(y) 213,53 KB

X30G2345_01.JPG
Plik ściągnięto 6183 raz(y) 184,12 KB

X30G2344_01.JPG
Plik ściągnięto 6183 raz(y) 169,91 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Bardzo ładnie wygląda. No i 77 stopni pola okularów robi wrażenie.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Arek napisał/a:
Bardzo ładnie wygląda. No i 77 stopni pola okularów robi wrażenie.

Tak, tak - całkiem fajna, mało znana lornetka, na forach cicho o niej. Następny w kolejce do opisu jest Swift Saratoga Mk II 8x40, też z podobnym polem. Trzeci do kompletu byłby Pentax "śniadaniowy" :) - sidła zastawione :twisted:
 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017   

Fajna..Przez te kanty ma aparycje Transformersa..
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Fajniutka i fotki porządne :smile:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Niezły wynalazek :)
Ciekawe co producent miał na myśli umieszczając napis na lornetce "Triple Tested", spotkałem się już wcześniej z czymś takim, ale jeszcze nie rozwiązałem zagadki...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Trzy razy zrzucili na podłogę i przeżyła ;)
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

:lol:
Sprawdzona przez wytwórnię, przez firmę sprzedającą sprzęt pod własną marką i przez końcowego użytkownika. Termin zaczerpnięty z reklamy starego sprzętu optycznego marki Bushnell.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Podejrzewam, że chodzi o kontrolę pod względem optycznym, mechanicznym i nazwijmy to, estetycznym (powłoki lakiernicze, gumowanie, spasowanie, etc.).
Takom mam teoriem. :???: :grin:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Wrzucałem jej fotki jakiś czas temu dokładnie w tym wątku. Wtedy tylko Arek dostrzegł jej piękno. Goornik jak oddanie bieli w twoim egzemplarzu?
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Wrzucałeś ale nie postarałeś się jak Goornik :wink:
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Mój klasyk:


trafił na tablicę :cry:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Goorniczych przygód z lornetkami ciąg dalszy, czyli kolejny przykład porrówki 8x40 z bardzo szerokim polem 9,3°- takie "smakują" najlepiej. Przed Wami

Swift Saratoga MkII 8x40, Extra wide field 488 ft

Lornetka z ebaya, gdzie sprzedający napisał, że w optyce jest "dense fungus" a więc byłem przygotowany na walkę z mocnym zagrzybieniem. Inni chyba nie byli przygotowani więc poszła tanio. Po przyjściu do mnie okazało się, że "gęsty grzyb" okazał się mocnym zakurzeniem obiektywów....z zewnątrz. Kilka fachowych dmuchnięć o obiektywy czyste :grin:

Po dalszych obserwacjach okazało się, że lornetka ma mały kontrst, więc oprócz wyczernienia brzegów soczewek (opisane w osobnym wątku - rzućcie okiem) postanowiłem również umyć pryzmaty. Okazało się, że lornetka ma wspaniale rozwiązane mocowanie pryzmatów do obudowy: pryzmaty mocowane są do aluminiowej odlewki - owalny element z 4 otwormi na wiązkę światła - i dopiero ta odlewka mocowana jest do korpusu lornetki. Co ciekawe odlewkę wyposażono w trzy śruby kolimacyjne więc jest to pierwsza znana mi lornetka umożliwiająca kolimację optyki mimośrodami na obiektywach oraz pryzmatami. Ciekawostką jest nietypowe umieszczenie gniazda mocowania statywowego, ale jeśli mamy głowicę kulową w standardzie Arca Swiss z troszkę dłuższą szyną - spisuje sie wspaniale. Numer seryjny wskazuje na rok produkcji 1970 lub 1974.
Mechanicznie - pierwsza klasa, dużo lepsza od opisanego poprzednio Bell&Howella, wygodniejsze okulary, sztywniejszy mostek okularowy. Oddanie kolorów lekko zimne, niebieskawe (B&H jest dla odmiany przyjemnie ciepły). Podsumowując - bardzo solidna (bardzo!) i komfortowa lornetka szerokoątna klasy 8x40. Spodobała mi się do tego stopnia, że odpuściłem licytację Pentaxa 8x40.....

saratoga-01.jpg
Plik ściągnięto 6344 raz(y) 268,35 KB

saratoga-02.jpg
Plik ściągnięto 6344 raz(y) 286,22 KB

saratoga-06.jpg
Plik ściągnięto 6344 raz(y) 207,01 KB

saratoga-04.jpg
Plik ściągnięto 6344 raz(y) 290,9 KB

saratoga-05.jpg
Plik ściągnięto 6344 raz(y) 186,86 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Goornik, to jest 1974, dobry stary rocznik, leżakowany w doskonałych warunkach, z nutką kurzu i zapachu dzieciństwa...
A zdjęcia są coraz mocniejsze, w zasadzie zabawa z światłem. Gdybyś szukał ucznia na praktyki bino-foto, zgłaszam kandydaturę :)

p.s.
czy zdradzisz jakiego zestawu używałeś do tych zdjęć ?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

3mnich napisał/a:

czy zdradzisz jakiego zestawu używałeś do tych zdjęć ?

- Fuji X30 (z soczewką macro Nikon No. 2)
- Statyw Sirui z głowicą Manfrotto
- głowica Sirui pod lornetką
- stół z "Agata Meble"
- lampa z Media Markt z softboxem zrobionym z pudełka od butów
- lusterko łazienkowe Maryśki nieznanego pochodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,64 sekundy. Zapytań do SQL: 25