Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
mała klatka mtlb5 albo coś podobnego
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

NAD, przy okazji warto sprawdzić najkrótsze czasy. Bawiłem się kiedyś jakimś Porstem (wiem, aparat z supermarketu, nie porównuję do LX ;) ). Do 1/250 włącznie wszystko ładnie działało, ale przy krótszych dwie części kadru były różnie naświetlone. Podobny problem zaobserwowałem w pożyczonym Zenicie TTL (j.w, tym bardziej) na 1/500.
Te pierwsze doświadczenia ze starymi lustrzankami trochę ostudziły mój zapał i potem jak kupowałem aparat, to poprosiłem sprzedającego, by zanim wyśle zrobił rolkę na różnych czasach (no i sprawdził światłomierz oczywiście).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Mam Zenita 122, który przy każdym czasie (oprócz B) nierównomiernie naświetla klatki. Przypadłość również dotyczyła niektórych Kievów. ;)
W LXie jednak jest migawka hybrydowa, raczej wyższa szkoła jazdy :)
 
 
NAD 
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

po prostu zrobię kilka rolek na rozbieg i zobaczę co i jak. Zasadzam się na ten obiektyw co myślicie?
http://allegro.pl/item955...nowy_ideal.html
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

NAD, bardzo fajny obiektyw, jeśli wszystkie były wykonywane z podobną jakością to będziesz miał szkło bardzo ostre i to od pełnej dziury. Tylko trochę ociepla kolory... i jest promieniotwórcze ;)
 
 
NAD 
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

promieniowanie mówisz... :zalamany: , co koloru zamierzam uderzyć w ra-4 sukcesywnie zaopatrzam się w materiały-papier głownie agfy większe formaty, chemia wiadomo tetenal...
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Ciekawy kolor powłok tego Takumara... zółty. Czy są wielowarstwowe? (pytam, bo u mnie MC są zielonkawe lub śliwkowe).
Promieniotwórczy, bo pewnie ma jakieś domieszki do szkła. Nie wiem czy chciałbym coś takiego w domu :razz:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Hmmm... na moim egzemplarzu jest napisane Super-Multi-Coated, może ten z aukcji to jakaś starsza wersja?

[ Dodano: Wto 16 Mar, 2010 21:03 ]
http://en.wikipedia.org/wiki/Takumar
 
 
NAD 
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

trudno powiedzieć która to rewizja....
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Allegrowy to tylko Super Takumar i zgodnie z wiki: "Super-Takumar lenses featured an early form of lens coating". Do tego są żółte... Krótko mówiąc podejrzewam jednowarstwowe powłoki.
 
 
NAD 
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

rzekomo maja takie kolory :) nie wiem dlaczego, ponoć maja domieszki
izotopów lekko radioaktywnych :) ale ile w tym prawdy...pod hasłem "Super-Multi-Coated" na alledrogo trochę się jeszcze kryje:
http://allegro.pl/listing...er-Multi-Coated
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

NAD,
mnie się udało za 300 PLN kupić SMC Pentax-M 50/1.4. Polecam gorąco, bo posiada sprzęgło pierścienia przesłony do światłomierza w aparacie. Masz pomiar na pełnej dziurze a światłomierz pokazuje czas dla ustawionej przesłony.
Swojego kupiłem na targowisku pentax.org.pl
 
 
NAD 
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

dzięki za cynk
 
 
Telehubis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Podepne sie pod temat.

Robie zdjecia zentiem (byl 412dx, teraz 12xp) i wychodzi calkiem niezle, ale chcialbym jednak sprawic sobie cos co jest mniej awaryjne.
Mysle nad praktica, ale wiekszosc z dostepnych na rynku ma wskaznik do pomiaru swiatla zamiast diody (w obu zenitach dostepna dioda)
i obawiam sie troche wskazan przy malej ilosci swiatla. Czy moze mi to przeszkadzac?

A moze polecacie jakas inna puszke? Generalnie szukam czegos co ma pelny manual.
Zakres cenowy jak najmniejszy :razz: (ale kilkaset PLN moge wydac)

PS. Ile mniej wiecej jest warta praktica mtl5 z pentaconem 50/1,8 w dobrym stanie?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

jeżeli masz kilkaset zł.. mz szkoda czasu na złom.

kup porządnego japończyka (preferowany Canon FD, Minolta MD - bo najtańsze szkła) i już.
jeżeli koniecznie mechaniczny staroć - to SRT101, ft ql. ale mz lepiej coś z elektroniką.
 
 
Telehubis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Ok, a w takim razie jesli cos z elektronika to jaka puszke?
(szukam czegos solidnego, raczej nieplastikowego)

No i czy taki z elektronika ma jakis wskaznik czy ekspozycja
jest prawidlowa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14