Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia bezcieniowa
Autor Wiadomość
Voldo 
Początkujący



Posty: 48
Skąd: krk
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   Fotografia bezcieniowa

witam szukalem troche po archiwum ale nie za bardzo jest na ten temat.

przede wszystkim chciałbym wiedzieć co jest lepsze w co się opłaca wpakować a co omijać z daleka

na pierwszy strzał idzie stół bezcieniowy vs namiot:
Stół
Namiot

do tego oświetlenie jedyna opcja puki co dla mnie są lampy światła stałego czyli świetlówki...co lepsze jeśli jest czy coś innego?

robię fotki nikonem d90 i mniej więcej na taki zestaw nie chciałbym wydać więcej niż 1000zl

co możecie powiedzieć na ten temat (taniej fotografii bezcieniowej) co możecie polecić?

dzięki za odpowiedź
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

stół pozwala na większą wolność przy świeceniu, większe możliwości,
nie ogranicza rozmiarem tak bardzo, odległością aparatu od fotografowanego obiektu,
Większe możliwości modelunku.
Ja bym wybrał stół.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

stół jest zdecydowanie lepszy :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

sigmiarz napisał/a:
Większe możliwości modelunku.

edmun napisał/a:
stół jest zdecydowanie lepszy


...dopóki się nie fotografuje chromowanej kuli ;)
 
 
Voldo 
Początkujący



Posty: 48
Skąd: krk
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

ja robiłem już zdjęcia na stole ale to w studiu z profesjonalnym oświetleniem....

a przyjmijmy ze kupie do "domowego studia" stół a jak z jakimś oświetleniem do niego ?
 
 
kostek000
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Stół bezcieniowy naprawdę fajna rzecz a co do oświetlenia to proponuje ci lampę błyskową Powerlux VC200 - Energia błysku 200Ws w zupełności ci wystarczy do robienia zdjęć. Ja tą lampę używam do mini studia jak i do fotografowania na stole bezcieniowym. Proponuje ci do tego jakiś softbox albo wrota z plastrem miodu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Nie wiem czy przedmówcy ze mną się zgodzą, ale do stołu musisz mieć w miarę konkretne oświetlenie, żeby uzyskać dobre rezultaty, a mały namiot bezcieniowy można od biedy oświetlić dwoma lampkami nocnymi. Chodzi o to, że ściany namiotu działają jak dyfuzory i rozpraszają światło, stół natomiast przynajmniej z dwóch stron jest otwarty i jak nasze światło nie jest rozproszone to mogą pojawić się na fotografowanym obiekcie niepożądane efekty.
Innymi słowy: nie mając nic, można posłużyć się namiotem, a żeby posłużyć się stołem musisz już mieć jakieś światło foto.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

ale światło nocnych lampek też można czymś rozproszyć :)

Jak masz sklep internetowy i handlujesz tam niewielkimi przedmiotami
to namiot, jeśli chcesz się bawić w fotografię studyjną przedmiotu
nieco bardziej wyrafinowaną wizualnie to stół.
 
 
Voldo 
Początkujący



Posty: 48
Skąd: krk
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

no już pisałem ze jak coś będę brał to stół, ale teraz się rozchodzi o to czym to dobrze doświetlić
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

ja sobie radzę halogenami, świetlówki też nie są złe, jeśli mają przerywacz i jest ich kilka jako jedno źródło światła. można sobie zmontować coś a la kinoflo :twisted:

[ Dodano: Pon 15 Mar, 2010 17:25 ]
można błyskać ale ja do czegoś takiego potrzebuję przynajmniej 3 lampy, plus coś do odbijania i rozparaszania, przy błysku zaczyna się robić drogo.

opiszę mój sposób, mam przezroczysta plexi, wygiętą przez speców od reklamy zewn. i przykręconą
do stelarza, pod nim mam halogen (nie za blisko bo plexi nie lubi jak jest za ciepło, zaczyna pracować)
dwóch pozostałych używam w zależności od potrzeb, czasami trochę z góry, czasami tylko z jednej strony a z drugiej odbijam.. :) mam też dwa dyfuzory.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

w Ikei za ok. 40 zl kosz na posciel czy brudna bielizne - koniecznie bialy "szmaciany". Polozyc poziomo - namiot jak ta lala.

4 plyty styropianowe jeden blysk tez dziala. Albo trzy, jak tu



Jak bedziesz mial stol, zawsze cos da sie wymyslec z oswietleniem.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

no właśnie, wiele rzeczy można taniej zastąpić, np. świetlówki kinoflo
http://cgi.ebay.pl/KINOFL...=item5ad48d61d0
można spokojnie z dobrym elektronicznym sklepem zrobić taki zestaw za 1/5 tej ceny.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Widzę, że opcje Adama Słodowego przeważyły :) Ja kiedyś też pokazywałem swój setup składający się z paru kartek papieru A3/A4, który można bardzo efektywnie doświetlić dwoma lampami błyskowymi. Z tym, że oczywiście jest ograniczenie rozmiaru planu zdjęciowego.
Wszystko zależy od tego co już mamy, co musimy dokupić i jak często chce nam się (lub musimy) to rozkładać. No i czy ktoś potrafi coś samodzielnie sklecić. Pytanie do osób mających doświadczenie ze stołem bezcieniowym: czy da się doświetlić to speedlightami, przy założeniu, że fotografujemy coś co nie zmieści się w typowym niewielkim namiocie?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

kiedyś jak się tym bawiłem, to zazwyczaj miałem do tego 2 lampy z softboxami którymi oświetlałem z dwóch stron, do tego jedna lampka o stałym świetle pod stołem i wychodziło naprawdę przepięknie. kurcze nie wiem czy speedlighty sobie poradzą, jakby je na szeroki kąt ustawić i przez jakiś dyfuzor to może by się udało :)
 
 
adziohiciek 
Bywalec


Posty: 116
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

myślę, że spokojnie dadzą radę ;) zawsze ISO można podbić do 200 albo i do 400. Każde podbicie zwiększa moc lampy dwukrotnie ;) A do 400 raczej nie ma utraty jakości. Nawet bez podbicia myślę, że by dały... przez parasolki je puścić.. możliwie mała odległość. Speedlighty są mocniejsze niż mogło by się wydawać... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15