Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sob 15 Sty, 2011
Warszawska Manufaktura Fotografii 2010
Autor Wiadomość
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

TS napisał/a:
A w ogóle znalazłem u mnie na kliszy zdjęcie Kocura by garreth. Nie wiem kogo prosić o zgodę przed publikacją :wink: .

poka poka :P
interesuje mnie, czy właściwie "wyzerowałem" mikroraster ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Degol, fajna seria, zwłaszcza te z bazy! 92 - "co to dla mnie!", 97 - garreth nieświadomy zbliżającej się katastrofy :lol:

garreth napisał/a:
poka poka :P

Sierobi

104. Garreth ujarzmia manuala, a pozuje Kocur :razz:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

FF aż miło ... :zalamany:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Tzn. :roll: ?
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

ostrość na prawym ramieniu, a nie na oku... czytaj: niewyzerowałem rastra :roll: :zalamany:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Sam zwykle używam klina, a nie rastra. Ale jak dla mnie źle nie jest, chyba nieźle przymknąłeś... Jakbym miał się czepiać to raczej tej czarnej dziury za kołnierzem ;) .
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

pierwszy raz robiłem aparatem wyposażonym w światłomierz ze wskazówką wychyłową ;)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Da się przyzwyczaić. Wskazówka dotyka strzałki - 0,5 EV odchyłki, wskazówka włazi na strzałkę - 1 EV ;) .
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

OK, to może ja pojadę już z ...



WMF - Marsz Płonących Pochodni 10 listopad 2010

W sumie spot był planowany, stawiłem się tylko ja, jak się nie mylę :) ale postanowiłem dać moje wypociny tutaj, bo gdzie by indziej ?! Sot WMF tym razem jednoosobowy :lol:

Przepraszam za niską jakość zdjęć, mam nadzieję, że włożona praca w przygotowanie tej serii w minimalnym stopniu zrekompensuje wam te zaszumione, słabo naświetlone, poruszone, rozmyte, zbyt ciemne, zbyt jasne kadry ! Starałem się jak mogłem by przekazać wam atmosferkę panującą podczas tego wydarzenia ! Zestawiania podwójnych \kadrów starałem się robić z głową znaczy się z przemyśleniem i przesłaniem , oczywiście z materiału jaki zgromadziłem, jaki wstępnie wyselekcjonowałem, a następnie zestawiłem . Przyznam, że kadr wybrane we wstępnej selekcji chyba idealnie mi podrasowały w późniejszym zestawieniu. Jak to wszystko robiłem, to miałem wrażenie, że dużo w tym przypadkowości, ale za razem mocno byłem zdziwiony jak zdjęcia zaczynają mi się łączyć w pary, nie wiem czy wy to w ogóle wyczujecie, poczujecie, to co ja myślałem podczas tworzenia tej poniżej zaprezentowanej mojej pracy ? Mam nadzieję, że każdy z was coś dla siebie tu znajdzie ! Oczywiście cieszyć sie będę z każdego komentarza, uwagi, sugestii na przyszłość, może na przyszły marsz grudniowy ? ;)

Nie no chyba nie podejmę sie już tego typu " dzieła " ?! To jest zbyt pracochłonne, zbyt ... nie no nie można chyba tego czegoś powtórzyć, takiego dziwadła wystarczy na jeden raz ! :D

Pomyślałem, że nie będę tytułował zdjęć, choć początkowo miałem taki zamiar, ale jednak zrezygnowałem z tego pomysłu , chyba dobrze, bo na pewno macie już dosyć moich dziwacznych nie tylko tytułów ?! :P Aha , nie wiem czy wspominałem , zdjęcia dałem parami, każda para celowo zestawiona w sobie !

Zapraszam do oglądnięcia i ew. skomentowania /

A sorki za przy dłuuugi wstęp :P :razz:


1




2




3




4




5




6




7




8




9




10




11




12




13




14




15




16




17




18




19




20



21




22




23




24




25




26



Na zakończenie mogę wspomnieć, że atmosfera podczas marszu była spokojna, ale już pod Pałacem, zaczęło się dziać, na sam początek jakieś zamieszanie pod ogrodzeniem Pałacu, niestety nie udało mi się na czas dotrzeć, a zarazem nie dało się zbytnio, choć, to całe wstępne zamieszanie szybko ucichło ! W ogóle podczas całej demonstracji już pod Pałacem było niewiele prób prowokacyjnych, jeśli tak to mogę ująć, był Pan, widoczny na zdjęciu nr. 4, był chyba podpity, wygadywał cosik, co rozsierdzało okolicznych jego sąsiadów, część z ludzi zaczęła się zbiegać ze sprzętem cyfrowym by zarejestrować jego szanowną buźkę, oczywiście większość z tej cyfrowej techniki była to aparatura telefoniczna :) nie wiem czy coś im wyszło za sprawą tych gadzetów telefonicznych, bo jak widać po moich wypocinach , chyba nie wiele telefoniki mogły zarejestrować w tych warunkach pogodowo-klimatycznych ? ;)
Podczas całego tego wiecu, wyczuwałem spojrzenia na mnie gdy wyciągałem lunetę do pstryku, bacznie mi się przyglądano, co widać na zdjęciu/zestawieniu nr.8, nr. 12 tu w sąsiedztwie Pana Prezesa oraz na zestawieniu nr. 15 , również i Pan z zestawienia nr. 23 też mnie filmował, ten Pan w sumie chyba każdego "podejrzanego/podchodzącego filmował" ot takie moje spostrzeżenie, może nie trafione ? Ogólnie było straszno i spokojnie, podejrzliwie i z zaufaniem - od jednej z Pań dostałem św. obrazek przedstawiający Jezusa Chrystusa " Jezu Ufam Tobie " :) W sumie to już mój drugi taki obrazek, pierwszy dostałem w ratuszu gdy przepuściłem pewna Panią w kolejce do okienka ;) Ok, już kończę, mam nadzieję, że co poniektórzy sie nieźle ubawili , hmm, no przecież po to tu wystąpiłem ?! :P

Mam jeszcze filmik, a w tle filmu, co w sumie najważniejsze - część przemówienia Prezesa , moze zapodam link, ale wpierw muszę go gdzieś wyeksportować !

OK kończę !
:zalamany:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

degol, ja tak tylko trochę w temacie fotografii, nie ignoruj ustawiania WB albo korzystaj z rawów.

7 - mi się podoba (szkoda, że wrzuciłeś taką miniature)

9 - podoba mi się ale tylko dół (znaczy 2 ze zlepka, swoją drogą drapie się po głowie czemu zlepiasz 2 fotki ze sobą), no oczywiście wb na tej fotografii poległ

14 - podoba mi się ale tylko górna część zlepka -bardzo reportażowe, natomiast znowu wb poległ

22 - to mogłyby być świetne ujęcia -zarówno górny jak i dolny kadr, gdyby były odrobinę szersze (no i po co je ze sobą zestawiać)

23 - dolne ze zlepka, fajna sytuacja, ten człowiek ma ciekawą konsterne na twarzy

25 - mi się nie podoba, zastanawiam się też co się dzieje z tymi kolorami u Ciebie czy ty masz jakieś nastawy w puszcze poustawiane czy to obróbka, bo wszystko jest takie "przeprane"
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

kozidron, dzięki za uwagi !

7- miniatura, ale dlatego bo zestawione dwa zdjęcia, wiec trzeba było się trzymać ramy, zasad 800x... :) to samo do wszystkich pozostałych prócz nr. 24 .

9- wb jak dobrze pamiętam, to we wszystkich kadrach był automat !
Co do obróbki, to prawie nic nie ruszane, mogłem tylko, ale nie we wszystkich fotach ruszyć krzywymi- głównie kontrast liniowy - raz :) no i delikatnie ekspozycja, nic więcej, no i zapomniałem jeszcze stempel działał, bo matryca ciut brudna, ale to nie w temacie!

Wszystkie zdjęcia robiłem na M lub A - pomiar światła chyba zawsze punktowy, może tu pies pogrzebany ?

Rzadko zdjęcie nie było wykonane przy użyciu lampy błyskowej, bo jej po prostu nie posiadam, a ta wbudowana przy używanym obiektywie, nawet przy 55mm robi cień na dole kadru !

Wszystkie zdjęcie było robione jako RAWY , zawsze robię w raw, nigdy nie przełączam na jpg !

A i nie skupiałem się tutaj na obróbce, co widać, i tak cała ta praca pochłonęła mnie w sumie kilka dni !

Dlaczego zestawiłem zdjęcia po dwa ? Bo dla mnie każde z tych dwójek jest jakby odniesieniem do drugiego !
Zobacz na przykładzie 9 - hasło na "sztandarze" spytaj premiera gdzie zniknęło ... , dolne zdjęcie odpowiada - pytam, krzyczę, wołam i jeszcze dla przykładu ...
zdjęcie nr.22 Znak zwycięstwa, wolności , a pod nim kadr a ktoś na tę waszą wolność kładzie swoje łapsko !
he he tak mi sie kojarzy, że często, bardzo często ten znak pokazywał Lech Wałęsa, czy to hołd Lechowi ... Wałęsie ?! ;)

o i jeszcze jedno zestawienie :
nr.20 plakaty, hasła, etc. i ktoś to wszystko konsumuje ... nie będę więcej wyjaśniał, bo to moja wizja, a wasza zupełnie inna może być i zapewne jest co szanuję !

zdjęcie 14, hmm nawet zabrałem ze sobą jedną z ulotek, miałem sfotografować, był by komplet do dwójki, choć jeszcze wtenczas nie myslałem o dwójkach ! Miałem tę ulotkę ze sobą, ale gdzieś ją zapodziałem , miałem nawet wczoraj doklepać, ale nie znalazłem jej :) - ale sie wczułem ?! :D

22- już wyjaśniłem, szkoda , że powyżej nie dałem przykładu do wszystkich twoich zapytań, byłoby 2 w 1 ;) a tak znowu wyszedłem na mąci wodę , gadułę, bajkopisarza, tworzącego coś do zaistniałego !

23- o tym Panu już pisałem powyżej przed wklejeniem powyższej serii zdjęć ! Pan kamerzysta - dokumentalista ? :)

25 - kolorami nie majstrowałem , może to powyższe przyczyny, trudno mi rzec co jest nie tak , czy czasem nie win punktowego pomiaru światła, i może na manualu źle naświetlałem ?!

Kozi tez mi te zdjęcia kolorystycznie nie pasują , w sumie to noc, światło uliczne mieszało sie z racami, fleszami, innymi błyskotkami, co widać na niektórych kadrach :)

Chętnie przyjmę uwagi, rady, może jakiś mały, krótki wypad w terenie, może jakiś reportaż z impry ? Ja jestem chętny !

A i wklejam link do filmiku który nagrałem podczas przemówienie Prezesa !

FILMIK
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

Nie widzę żadnego z powyższych zdjęć...
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

Degol, dzięki za ciekawy reportaż! Przyznam, że nie zawsze łapałem co skłoniło Cię do takiego doboru par, ale trochę już wyjaśniłeś.

Co do jakości foto, to przecież normalne, że w tego typu sytuacji będą techniczne wady. Na kilku są straszne przepały, np. 19, ale to nie wina pomiaru (swoją drogą czemu punktowy, mógł głupieć po wycelowaniu w jakieś światełko...), tylko kadrowania. Niektóre są mocno żółte (np. 14a). Inne trochę nieostre (np. 4). Nie wiem jak ja poradziłbym sobie w tych warunkach, w dzień już jest trudno, bo ciągle ktoś włazi w kadr, nie ma czasu na ustawienia...

Ale najważniejsze: nie byłem tam, a poczułem atmosferę :smile: .

Jaki obiektyw miałeś, ISO i jakie czasy Ci wychodziły?

Maput, odświeżaj, za którymś razem pójdą.
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Nie miałem okazji się taką formą fotografii jeszcze zająć, ale uważam że klimat zajścia oddany prawidłowo.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Dziękuję wszystkim, tym którzy zechcieli przejrzeć materiał, jak i tym, którzy zdecydowali się wypowiedzieć w odniesieniu do zamieszczonego materiału .

Ruslan dzięki za komentarz ten zamieszczony w dziale reportaż 2010.

TS, obiektywy dwa, jeden 12-24 f4 oraz 17-55 f2,8 . Iso bywało 1600 ale też i 3200 !
Czasy , hmm z tego co pamiętam, bo teraz nie mogę w to zajrzeć, czasy coś między 1/10, 1/30 , ale zapewne były też inne, i dłuższe i krótsze. Część fot robiąc 17-55 robiłem na f2,8, ale też i f4.
TS co do kadrowania, to powiem tylko, że było bardzo ciasno, a na placu, to już byłem zgnieciony, ale starałem się robić zdjęcia cały czas , choć stałem w jednym punkcie, no niestety nie dało się przejść, ale dużo się koło mnie działo, więc starałem się uchwycić wydarzenia :) Jak wyszło sami widzicie !

Sorki za przy długi wstęp !
Co do pomysłu zestawienie po dwie foty, taki miałem pomysł, w sumie jak bym mi
materiał przyszykować ponownie, zrealizowałbym go tak samo !

Jakość zdjęć, kiepska, to racja, nie starałem się w ogóle poprawiać ich , jedynie wybrałem te które chciałem pokazać, które wydawały mi się ciekawe , co nieco skadrowałem ... :)

Mam jeszcze kilka wydawałoby się ciekawych, ale chyba byłoby to nudne !

He he przeglądałem ostatnio fotki te starsze i natrafiłem na materiał z pierwszej nocy od katastrofy smoleńskiej, byłem w dn. 11 kwietnia 2010r. pod Pałacem od chyba 23-ciej do 6-tej lub 7-mej rany , mam kilka pstryków , może by ktoś z was chciał na nie zerknąć ?! :razz:

daniel i inni ew. chętni, mozemy wybrać sie na następny marsz , t.j. 10 grudnia 2010 r. !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14