Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto kupić szkiełko Canon 28-135 IS USM
Autor Wiadomość
DG 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   Czy warto kupić szkiełko Canon 28-135 IS USM

Mam ochotę nabyć to szkiełko do 40D, lecz poczytałem trochę Waszych opinii i nabrałem wątpliwości...
Testy oczywiście też czytałem.

Wiem ze trochę wąsko,
ale zakres całości dla mnie w miare uniwersalny, trochę ciemno, za to IS...

Jak jest z jakością wykonania - czytałem że mozna trafić na ukrytą L-kę lub odwrotnie.
Jak jest z jakością zdjęć, czy AF faktycznie dobrze trafia w punkt?

Jako mało doświadczony,
jak w sklepie najprościej i pewnie sprawdzić kwestię trafności AF?

Będę wdzieczny za wszelkie opinie mogące rozjaśnić światopogląd w kwestii tego szkiełka :o
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Dobrze kombinujesz, zakres zaczynający się od 28mm jest ......
alternatywą może być dla Ciebie 18-135 IS na pewno lepiej na tym wyjdziesz
pozdr
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

nie nadrabiaj jasności obiektywu stabilizacją. możesz oczywiście, ale staraj się nie.

jeśli kręcą cię tego typu lensy, to idź za głosem lupo57. nowa konstrukcja, stablilizacja, usm. tylko no to światło. aczkolwiek do 2.8 mu dużo nie brakuje.

BTW to lepiej kupić kit i tele, a nie takie... kitotele :???:
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

DG, dlaczego to szkiełko wzbudziło Twoją ciekawość?

Co jest dla Ciebie ważne? Jakich ogniskowych najczęściej używasz? Co i w jakich warunkach oświetleniowych fotografujesz?

Jeżeli przede wszystkim sam sobie odpowiesz na te i podobne pytania to wybór będzie łatwiejszy :smile:

Generalnie, szkło które zaproponowałeś raczej pod FF.
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

bacruk napisał/a:
Generalnie, szkło które zaproponowałeś raczej pod FF.

pod FF to się eLe kupuje... :evil:

odpowiedz nam na pytania bacruka, to coś doradzimy ;)
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

fotomaszewski napisał/a:
bacruk napisał/a:
Generalnie, szkło które zaproponowałeś raczej pod FF.


pod FF to się eLe kupuje...


I tak i nie. To spacerzoom o ogniskowych odpowiednich dla FF. Czasem użytkownicy FF mają potrzebę zabrania na spacer jednego uniwersalnego obiektywu kosztem jakości, która do pstryków rodzinnych wystarczy. To duża wygoda.

Jeżeli potrzeba jakości kosztem wygody to plecaczek szkiełek "L", 2body, żona do dzwigania i naprzód.. :wink:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

DG napisał/a:
Jak jest z jakością wykonania - czytałem że mozna trafić na ukrytą L-kę lub odwrotnie.


Obiektyw optycznie bardzo przyzwoity, ale eLką na pewno nie jest. Chyboczący tubus szybko rozwieje wątpliwości ;)
Miałem - sprzedałem tylko ze względu na to że zbyt wąski na szerokim... ;)

fotomaszewski napisał/a:
pod FF to się eLe kupuje...


Ojej, to FF nie mają mocowania EF?
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

MasterB napisał/a:
Ojej, to FF nie mają mocowania EF?

nie rozumiem. oczywiście, że mają.
a "pod FF to się eLe kupuje..." należy czytać nie jako notę prasową, a jako zwykły, ludzki stereotyp, lekko ironiczny ;)
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Ja też sobie żartowałem ;)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

DG napisał/a:
Będę wdzieczny za wszelkie opinie mogące rozjaśnić światopogląd w kwestii tego szkiełka
Ja również nadal się zastanawiam, czy nie kupić tego obiektywu. Parametry optyczne są bardzo znośne, a cena bardzo atrakcyjna. Z tym, że ja podłączałbym go do matrycy 36x24mm. Jeżeli nie przeszkadza Ci to, że wogóle nie będziesz miał szaerokiego kąta, to uważam, że warto. Ja nie robię obrazków wielkości plakatu i w pewnych warunkach "bojowych" byłby dla mnie idealny.
PS.
Nie fotografowałem nim nigdy, ale byłbym w stanie zaryzykować.
Nowy 18-135 IS według mnie nie jest wiele wart.
 
 
DG 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE TEMATEM
Dopiero dziś moge zajrzeć na forum...

Po kolei odnośnie pytań:

mam stałkę C50 1.4 i bardzo ją lubię
Zainteresowanie tym zakresem z powodu uniwersalności, choć troszkę wąsko.

Co jest dla mnie ważne:
dobra jakość fotek (plakatów nie robię, ale lubię ostre zdjęcia)
"pewna" uniwersalność ogniskowych (miałem sigmę 17-70 i brakowało mi dłuższego końca)

Co fotografuję:
"przyroda" w różnych porach roku, widoczki...
jak również uroczystości rodzinne, wspólne wyjazdy wakacyjne
bardzo lubię pstrykać dzieci i ich "naturalność"

... to moje potrzeby ... CO WY NA TO

Wspomnieliście o C18-135 - fajny zakres aleBRAK USM, nie wiem na ile to ważne??
Ostatnio zmieniony przez DG Nie 14 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

DG napisał/a:
Co jest dla mnie ważne:
dobra jakość fotek (plakatów nie robię, ale lubię ostre zdjęcia)
"pewna" uniwersalność ogniskowych (miałem sigmę 17-70 i brakowało mi dłuższego końca)

Co fotografuję:
"przyroda" w różnych porach roku, widoczki...
jak również uroczystości rodzinne, wspólne wyjazdy wakacyjne
bardzo lubię pstrykać dzieci i ich "naturalność"

... to moje potrzeby ... CO WY NA TO

A ja na to, że powinieneś się też zainteresować EF 24-105/4L IS USM.
Jeżeli chodzi o zakres ogniskowych powinieneś być zadowolony, mieści się pomiędzy 17-70, a 28-135. Jakość bardzo dobra. Tylko cena ok. 3300 zł.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to bardzo użyteczny "szperacz" na APS-C. Do dzieci, czasami aby wydobyć ich naturalność, trzeba podejść z dystansu więc wybór byłby idealny. :smile:
 
 
DG 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

W pierwszej kolejności patrzyłem na tą L-kę, lecz teraz mogę sobie pozwolić na budżet w granicach 2.000 i ztego powodu "ogromną chęć posiadania" tego szkiełka staram sie od siebie odepchnąć

Jaki jest z C 18-135 IS....
nie ma on USM, jak bardzo to wpływa na użyteczność??
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

DG napisał/a:
Jaki jest z C 18-135 IS....
nie ma on USM, jak bardzo to wpływa na użyteczność??
Canon wypuścił ten obiektyw w czasie premiery 7D, ale według testów, wiązanie go w KIT z tym aparatem to nieporozumienie. Jeśli masz czas to poczytaj: http://www.photozone.de/c...on_18135_3556is
Nie miałem go w rękach ale podobno AF działa, po mimo braku USM, dość szybko.
Szkoda, że w zakresie powyżej 70 mm, tylko centrum kadru nadaje się do "użytku". Myślę, że niewiele osób go kupi.
Zdecydowanie lepszy jest pewnie 15-85 IS USM ale dla Ciebie trochę za krótki, no i ok. 2500 zł.
 
 
DG 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Patrząc po zamieszczonym linku, wg mojej znajomości angielskiego i zamieszczonych "wykresów" to chyba tak średnio wypada to szkiełko.

Przyzwyczaiłem sie do "schematu testów" optyczne.pl i tu mi jako laikowi łatwiej wychwycić informacje dla mnie użyteczne.
Spojrze jeszcze na photozone na test 28-135 jeśli uda mi się odszukać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16