Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 18 Kwi, 2011
Obiektywy nikona bez silniczka warte zakupu
Autor Wiadomość
Pazuzu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   Obiektywy nikona bez silniczka warte zakupu

Mógłby ktoś wymienić obiektywy pod Nikona, bez silniczka. Które są warte zakupu?
Pytam ponieważ mam dylemat czy brać doby z silnikiem (droższe) czy bez. Z silniczkiem brałbym narazie tylko dla jednego obiektywu 50mm f1.8. Zastanawiam się czy jest sens tyle dopłacać dla jednego obiektywu. Chyba ze jest sporo obiektywów bez silniczka które warto byłoby zakupić w przyszłości.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

50mm 1.8 z silniczkiem lada dzien wyjdzie, juz nawet przez pomylke wyladowal na oficjalnej stronie na kilka godzin. ale silniczek dobrze miec, ja mam 2 obiektywy na srubokret i oba kupilam uzywane bardzo okazyjnie po cenach nieporownywalnych z ich odpowiednikami af-s
 
 
Morpheus 
Uczestnik


Posty: 68
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Z silniczkiem będzie o wiele lepiej a jak to będzie USM to na pewno warto, ja osobiście wolę z silnikiem a Ty zrobisz o uważasz za odpowiednie dla Ciebie

[ Dodano: Czw 14 Kwi, 2011 20:02 ]
Janusz W. napisał/a:
Z silniczkiem będzie o wiele lepiej a jak to będzie USM to na pewno warto, ja osobiście wolę z silnikiem a Ty zrobisz to, co uważasz za odpowiednie dla Ciebie
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Janusz W. napisał/a:
a jak to będzie USM to na pewno warto

No to lipa. USM z całą pewnością tam nie będzie.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Ależ się dziś wszystkim systemy mylą ;)

50/1.8 będzie na dniach wyposażony w silnik. Trzeba założyć że 85/1.8 też. Moim zdaniem w perspektywie 2, maksymalnie 3 lat wszystkie obiektywy bez silnika, które mają jako takie wzięcie na rynku, zostaną w niego wyposażone. Drastycznych różnic w cenach bym się nie spodziewał.
Jeśli miałbyś kupować droższe body tylko i wyłącznie z powodu posiadania przez nie śrubokręta, to moim zdaniem nie warto.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

maput napisał/a:
Drastycznych różnic w cenach bym się nie spodziewał.
No chyba, że porównuje się AF 80-200/2.8D do AF-S 70-200/2.8VRII ;)
maput napisał/a:
Jeśli miałbyś kupować droższe body tylko i wyłącznie z powodu posiadania przez nie śrubokręta, to moim zdaniem nie warto.
I jak tak myślę.
Pazuzu napisał/a:
Mógłby ktoś wymienić obiektywy pod Nikona, bez silniczka. Które są warte zakupu?
To pytanie niestety sugeruje, że nie masz takich potrzeb, a kupowanie "bo warto" to zła droga. Dla jednego warto fiszaja, dla drugiego 600/5.6 Wszystko zależy od preferencji.

Inna sprawa, że nie wszystkie obiektywy "bez silnika" za sprawą magicznego śrubokręta w body zaczną ostrzyć - bardzo wiele z nich pozostanie niewzruszonych ;)
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Nie ma dobrej odpowiedzi na zadane pytanie. Jeśli body jest wyposażone w silnik a obiektyw nie ma USM to przewaga motorowego obiektywu jest żadna. Różnica w cenie obiektywu, przy tanim silniku, jest niewielka.
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś kupił wyższy i dużo droższy model lustrzanki tylko z powodu "śrubokręta". Podobnie jak nie wyobrażam sobie, by ktoś posiadający body z silnikiem kupił nowszy model obiektywu, z lepszymi powłokami, z USM i VR tylko z powodu silnika.

Kupiłem AF 80-200/2.8 ED a nie AF-S 70-200/2.8 VRII właśnie z powodu drastycznej różnicy w cenach a nie dlatego, że nie ma silnika :)


Moje obiektywy bez silnika ale z AF:
- Nikkor 1.8/50, - za wszechmiar polecam,
- Nikkor 80-200/2.8 ED - polecam, chociaż czasem robi mi psikusy,
- Sigma 170-500 /5-6.3 D APO - do czasu nabycia 80-200 byłem nim zachwycony, teraz używam coraz rzadziej, widząc w nim same wady.

Co zaś do zmotoryzowanych - lubię AF-S Nikkor 55-200/4-5.6G ED. Jest bardzo lekki, poręczny i ma dość duży wysuw, szybko ostrzy. Zapomniałem dodać - TANI! Czasem go używam do zdjęć małych obiektów, zamiast manualnego macro.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

cygnus, żaden obiektyw Nikona nie ma USM :razz:
 
 
Pazuzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

cygnus napisał/a:

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś kupił wyższy i dużo droższy model lustrzanki tylko z powodu "śrubokręta".

Jest wiele takich osób. Zresztą cecha ta jest wymieniana w zaletach.

Jeśli chodzi o docelowe obiektywy, to wystarczy mi kitowy na jakiś czas (18-55), albo być może 18-105. Myślę ze większe ogniskowe sa dla mnie zbędne. Reszta to głownie obiektywy jasne staloogniskowe, 50, 35 itd Głownie do zabawy z GO.

Obiektywy makro, i tele mi niepotrzebne.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Coraz mniej oplaca sie kupowac obiektywy bezsilnikowe. Wchodza nowsze. Zwykle lepsze i z silnikiem.
W dniu premiery d40 mozna sobie bylo powymyslac od 'kastratow', ale dzisiaj? Normalna kolej rzeczy. Dobry silnik w szkle jest szybszy od silnika w korpusie i tyle. Wyjatkiem sa oczywiscie tanie badziewiaki z obiektywow typu nikkor 35/1.8g, ale cos za cos (i tak jestem z niego bardzo zadowolony).

Uwazam, ze nie oplaca sie dzisiaj doplacac korpusu z silnikiem dla samego silnika. Lepiej wydac te pieniadze na cos, co da wiecej pozytku (filtry, lampa, obiektyw). Najmniej rozsadne jest chyba kupienie d90 tylko po to, zeby go uzywac z 50/1.8d, kiedy lepiej nabyc d3100 z af-s 50/1.4g. Abstrahujac juz od sensownosci nabywania 50-ki do aparatu DX. AF 85/1.8D to juz inna bajka i dla niego warto nabyc d90 (wizjer do manualnego komponowania portretu i jednak duza oszczednosc wzgledem 85-tek z silnikiem).

Inne obiektywy bez silnika, ktore warto miec? Jest kilka, ale ich mozliwosci zwykle nie tlumacza ceny, jaka trzeba za nie zaplacic (vide af 20/2.8d i inne).
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

P_M_ napisał/a:
W dniu premiery d40 mozna sobie bylo powymyslac od 'kastratow', ale dzisiaj?


P_M_, a mógł byś polecić jakiś szerokokątny i jasny obiektyw na DX-a który posiada silnik.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

P_M_ napisał/a:
Uwazam, ze nie oplaca sie dzisiaj doplacac korpusu z silnikiem dla samego silnika.

Dla samego silnika może i nie, ale biorąc pod uwagę wszystko to, co przy okazji i tak dostaje się lepsze?
 
 
Pazuzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Tylko af-s 50/1.4g kosztuje 3x tyle co 50/1.8. Za d90 przemawia nie tylko silnik, ale również wyciągniecie wielu funkcji na zew, oraz podgląd GO.

Nadzieja jest af-s 50/1.8g, jednak ten obiektyw to narazie nic pewnego, niby oficjalne info, a potem wycofanie tego pomysłu. Jeśli kosztowałby do 800-900 max to wziąłbym chyba jednak d3100 i do tego 18-105.

Problem polega na tym ze nie mam możliwości sprawdzenia jak się ostrzy manualnie na tym 50/1.8, jeśli nie byłby to problem dla nowicjusza.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

nie widze za bardzo sytuacji, kiedy doplacajac duzo dostajemy tylko silnik. na chwile obecna miedzy korpusami bez silnika i z silnikiem sa inne istotne zmiany - 2 rolki, gorny wyswietlacz, pentapryzmat
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

No tak, ale jak ktoś pisze, ze kupi wyżej pozycjonowane body tylko ze względu na śrubokręt, a inne zalety jakoś niewiele go interesują...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16