Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Doradźcie proszę obiektyw do Canona EOS 400D...
Autor Wiadomość
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   Doradźcie proszę obiektyw do Canona EOS 400D...

witam.
Chcialam zakupic EOS-a 400D wraz z....no właśnie teraz zaczynaja się schody...chce dokupic do body EOS-a obiektyw...
chcę na zakup zarowno body jak i obiektywu przeznczyc nie więcej niz 4000zł.
Potrzebny mi obiektyw do focenia portretów,krajobrazów,wnętrz czyli uniwersalny...
polecicie mi cos dobrego,niedrogiego...i nie piszcie proszę że "takie rzeczy to tylko w Erze" :)
wyczytalam już mnóstwo o obiektywach ze stabilizacja obrazu...czytałam o świetle...czytałam o wewnetrznym mechaniźmie ustawiania ostrości...doradzicie mi coś??
bardzo Was Szanowni Grupowicze prosze o mądre podpowiedzi...żebyście razem ze mna wybrali cos domojego aparatu co mnie uszczęśliwi i będę mogła dowoli się sycić pieknem zdjęć i ostrości...

ps. co sądzicie o tym..?
http://www.optyczne.pl/index.php?news=7
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Kasiu, prawda jest niestety taka, ze nie kupisz taniego obiektywu do wszystkiego, ktory na dodatek bedzie mial swietne parametry. Sigma, ktora sie interesujesz zla nie jest, ale mam wrazenie, ze troszke za krotka do portretow. Na poczatek powinna Ci jednak wystarczyc.
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

najczęsciej jest tak...
że obiektyw "do wszystkiego" jest najczęściej do nieczego...chodzi o to by...znaleść złoty środek...
zazwyczaj przecież jest tak że, jeden obiektyw posiada coś...czego inny nie ma...za to inny ma coś czego pięć następnych nie...
nie mam na tyle funduszy co by pogodzic to wszystko..może kiedyś jak...wygram w totka..będę miała kilka obiektywów ..
wyszukałam jeszcze taki...
co sądzisz/sądzicie o tym??

pomożcie mi bo oszaleje..:)
http://www.fotoset.pl/?p=...31c1efc37df4f94
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Kasiu, ten obiektyw chyba bedzie lepszy ale badz swiadoma dwoch brakow: jest dosyc waski przez co utrudnia robienie krajobrazow, architektury i czasami wnetrz, a po drugie jest dosc krotki, wiec raczej zwierzatka i kwiatki sobie podarujesz. Dobrym uzupelnieniem do niego bylyby testowany dzisiaj canon 90-300 oraz np.sigma10-20. Na poczatek jednak ten tamron powinien Cie zadowolic
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Bez przesady, na 17 mm kilka ładnych krajobrazów da się już zrobić. Tamron 17-50 f/2.8 to naprawdę dobry wybór na jeden obiektyw do wszystkiego. Ma wszystko co dla amatora ważne - dobrą jakość obrazu, uniwersalny zakres, dobre światło, nie rzucającą na kolana cenę. Ludzie piszą coś jednak o problemach z serwisem, więc gdy wydarzy się awaria, może być pod górkę.

Arek
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   help!!!!!!!!!!!!

no właśnie...
na początku moim wyborem była sigma 17-70mm
www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/83
...a później...
18-50 mm
www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/100
teraz może...tamron..
tez posiada węwnetzrne ogniskowanie...
www.fotoset.pl/?p=product...31c1efc37df4f94
a może w ogóle pomyslec o obiektywie stałoogniskowym??
powiecie mi co byłoby dla mnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem??
nie wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ratunku!!!!!!!!!!!!!:)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Mysle, ze na poczatek sama stalka to za malo. O tym chyba powinnas pomyslec pozniej. Tamron powinien spelnic Twoje oczekiwania. Nie jest to sprzet klasy L, ale jak na focenie amatorskie powinien wystarczyc.
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

W czym zatem widzisz zdecydowane przebicie wybranego przeze mnie Tamrona nad tymi dwoma wcześniejszymi sigmami??Czy mogłbys podac mi kilka zdecydowanych plusów które przemawiaja na ....za?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Jesli chodzi o sigme 17-70, to mialem okazje "bawic" sie nia podpieta do canona 400d i zdjecia mozna bylo robic praktycznie wylacznie na recznym ostrzeniu, bo na AF wyrabiala cuuuuuda (z cala pewnoscia nie byla to wina body). Z kolei w sigmie 18-50 nie podobal mi sie szeroki kat-zdjecia wychodzily jakies takie nieostre i znieksztalcone. W dodatku na zewnatrz drzewka mialy zamiast galazek takie fioletowe kreski i zmiana przyslony niewiele pomagala. Co do Tamrona, to aberracja tez jest widoczna, ale nie az tak strasznie, zdjecia na 17mm wychodza sporo lepiej, a AF jest uzywalny... Tamron jest tylko nieznacznie drozszy. Wszystkie maja IF, wiec nie beda krecily pyszczkami ;-) Wybor nalezy do Ciebie, ale najlepsza i tak by byla Lka, chociaz ze wzgledu na cene pewnie nie bierzesz jej pod uwage...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Do 400D nawet nie L-ka lecz EF-S 17-50 f/2.8 IS USM. Choć nie jest L-ką, jest świetny i cenę ma L-kową.

Ja bym na Twoim miejscu brał tego Tamrona. Choć jeżeli naprawdę chcesz nauczyć się fotografii, myślenia nad kadrem, a jednocześnie mieć zawsze dobrej jakości zdjęcia może faktycznie warto pomyśleć nad stałką? Taki EF 2/35 byłby odpowiednikiem klasycznej 50tki na analogu. Kiedyś podpinało się Heliosa do Zenita czy Praktici i zoom miało się w nogach i nikt nie narzekał.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Arek napisał/a:
Do 400D nawet nie L-ka lecz EF-S 17-50 f/2.8 IS USM. Choć nie jest L-ką, jest świetny i cenę ma L-kową.


Jeżeli już to 17-55... :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

5 w jedną, 5 w drugą... ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Taaaak, ja tez z zenitem biegalem odpowiednio sie ustawiajac, ale wydaje mi sie mimo wszystko, ze nasza Pani Kasia bedzie bardziej zadowolona na poczatku z zooma...
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Czyli Chłopaki...(jeżeli tak mogę..w końcu młodzi z nas ludzie :) )
optujecie Obaj za...
Canon EF-S 17-55 mm F2.8 IS USM ?? tak??

Obaj??
któryś ma jakieś skargi...??zażalenia co do tego modelu??
mówicie wszystko jak na spowiedzi..bo jesteście mą wyrocznią..:)
i zdaje sie absolutnie na Wasze opinie....:)
co to ta Lka? mówicie do mnie po ludzku:)
Kasia:)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Kasiu, jeżeli stać Cię na 17-55 f/2.8 IS USM, to warto go wziąć, bo to szkiełko Cię nie zawiedzie. Jakość obrazu, szybki i pewny autofokus, stabilizacja, jakość wykonania, bezproblemowa współpraca z korpusem - to wszystko poważne atuty tego obiektywu. Tamron 17-50 mm da obrazy podobnie wysokiej jakości, ale nie ma stabilizacji i jego autofokus nie jest tak szybki. Czy warto dawać 3x więcej za Canona, to sprawa dyskusyjna, bo uważam, że jest on za drogi - ale jest na pewno dobry.

L-ka to nazwa najwyższej serii obiektywów Canona - od angielskiego Luxury.

Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15