Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa błyskowa do 1000 zł (do Canona)
Autor Wiadomość
Deffelon 
Nowy



Posty: 19
Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   Lampa błyskowa do 1000 zł (do Canona)

Witam. Chcę sobie kupić nowy obiektyw, a jak nowe szkło to też lampa błyskowa.
Mój zestaw to:
Canon EOS 450D + Kit
Sigma 70-300 F4-5.6 DG MACRO

Jaką lampę byście polecili do takiego zestawu tak do 800 maks. 1000zł. ?
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 12 Maj, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

podobnych postów było już kilka,odpowiedź ciągle ta sama:
Speedlite 430EX II
Sigma EF 530 DG Super
innych nie polecam bo nie znam,ale są też lampki Metza,Nissina itp,itd...
osobiście jestem(po raz kolejny) za tą Sigmą,ma większą moc od 430tki Canona,a tego nigdy za wiele
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

Canon 430II
Metz 48 AF-1
- to moje typy nad którymi ciągle się zastanawiam. sigmy nie znam, ale w czwartek może sobie potestuję. candy, na jakim body pracujesz z tą lampką? i powiedz coś o jej wadach.
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

fotomaszewski, używam tej Sigmy na 40D,wady niewielkie: posiada plastikową stopkę i sposób jej mocowania-dokręca się plastikową nakrętką,no i ładuje się trochę dłużej niż 580EX II którą też używam,ale wady te nie wpływają na jakość fotografii,chyba nawet ciut łatwiejsza w obsłudze niż Speedlite'y(ale może to dlatego że moja pierwsza "poważna" lampa to też była Sigma i tak się przyzwyczaiłem(500 DG Super)
3 dni temu dorobiłem sobie gniazdo do podłączenia kabelka z Photixxa,działa bardziej niezawodnie niż wcześniej odpalana ze stopki,no i wolę mieć lampę na statywie raczej niż na Photixxie który się ledwo trzyma na tej swojej nóżce i jeszcze na statywie
u mnie jest nad 430EX II którą też mam i żałuję że sprzedałem 500DG Super żeby kupić 430EX II
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   

dzięki wielkie, candy! ;) nie mogę się doczekać najbliższego pobytu w SPC :)
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   

udanej zabawy życzę :D
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

candy napisał/a:
udanej zabawy życzę :D

dzięki, no ale niestety jednak nie szybko tam dotrę :cry: :cry: :cry:

[ Dodano: Sro 12 Maj, 2010 22:25 ]
Deffelon, z Canonem masz pewne połączenie, kompatybilność, ale za to mniejsza moc błysku. metz - tu masz moc większą, ale jednak nie jest firmowa.
 
 
pasiasty
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Nie żeby z własnych doświadczeń, raczej z czytania o: warto chyba zainteresować się nissinem Di866.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

A ja raz Nissina podpiąłem i już więcej tego nie zrobię.
Niedługo zamawiam 430EX2.
 
 
pasiasty
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

A czemu, pogryzła styki aparatu? :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Na szczęście nie.
Ale jakoś trudno mi było się z nią dogadać, jakość wykonania nie ta, kolorowy wyświetlacz bardziej wkurzał niż pomagał...
 
 
pasiasty
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Pytam, bo może będę chciał czymś zastąpić jeszcze śmieszniejszą zabawkę marki Sunpak, a budżet ograniczony, nowa lampa nie jest na pierwszym miejscu... W każdym razie i ten sunpak błyska (czasami), parę zdjęć z nim zrobiłem.
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

lepsza lampa daje większe pole do popisu(czytaj kreatywność),dobrze też żeby była możliwość bezprzewodowego odpalania - wtedy możliwości jeszcze wzrastają
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

większa moc i bajery to jedno, a kompatybilność, łączność, jakość wykonania - drugie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Dodałbym jeszcze pewność błysku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16