Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa błyskowa do 1000 zł (do Canona)
Autor Wiadomość
michal009 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Zastanów się, czy nie lepiej dołożyć i kupić coś lepszego. Ostatnio stałem przed podobnym dylematem i po poczytaniu o tych lampach różnych opinii, wybrałem nowego Canona 430EXIII-RT. Lampa za około 1050zł (teraz masz na nią chyba 170 Cashback), ale masz pewność co do powtarzalności barwy, siły błysku itp. Do reporterki średnio się nadaje. Ja zakupiłem Canona, ponieważ nie mam zaufania do sprzętu "chińskiego". Ale znam jeden przypadek, gdzie "chińska" lampa śmiga już chyba z 4 lata. Albo pójść w używaną 430EX II.

Co do wyboru coś z tańszych lamp, to nie znam rynku, więc może jeszcze ktoś poleci koledze jakąś tańszą alternatywę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Wybór zależy tez od tego, gdzie chcesz fotografować (jak mocna lampa jest potrzebna), co chcesz fotografować i jak oświetlać (czy będziesz ściągał lampę z sanek aparatu).
Na pewno jakości Canona nie można nic zarzucić. Yongnuo jest wykonane dobrze, ale jednak widać, że to nie jest Canon. Gdybym miał polecić tylko jedną lampę, która da dość dużą pewność niezawodności sprzętu, to pewnie bym wybrał Canona.
Ja w tej chwili mam 3 lampy (1x580EXII + 2xYN685). Generalnie wszystkie trzy są OK. Przy YN jednak raz na kilkadziesiąt zdjęć zdarza się, że błyśnie zdecydowanie za słabo, lub wcale. Przy rodzinnym użytkowaniu w ogóle mi to nie przeszkadza. Jeśli wychodzę gdzieś tylko z jedną lampą, zdjęcia idę robić tylko do rodzinnego albumu, to najczęściej Canon zostaje w domu a w torbie mam tylko YN. Natomiast jak chcę mieć maksymalną gwarancję udanego zdjęcia, to zabieram Canona i Yongnuo, na sanki zapinam Canona a YN jest w torbie jako rezerwa :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

michal009 napisał/a:
Zastanów się, czy nie lepiej dołożyć i kupić coś lepszego... Canona 430EXIII-RT
Markowego nie oznacza lepszego. Akurat GN43 i możliwość bycia wasalem dla wyzwalacza ST-E3-RT, to nie jest szczyt lepszego, tylko odświeżenie starej słabej lampy w obecnym duchu czasów. O lepszości mówi najwięcej powtarzalność błysku, potem czas ładowania, siła błysku, a bajery to tam gdzieś na końcu. Lampy YongNuo przez lata pokazały, że są warte zakupu i nie bałbym się ich kupić. Za 600zł to może celować w nowiuteńki model YN968EX-RT, który za niedługo dotrze do europy i na pewno będzie bardziej zadowolony niż z 430EXIII-RT. Równie spokojnie może kupić za 400-450zł obecnego flagowca YN600EX-RT.

solti, Canony są świetnie wykonane, ale jakoś nie dostrzegłem różnic w wykonaniu przy YongNuo lub MeiKe. Dla mnie to jak z jednej taśmy montażowej. Używam lamp kilku producentów i akurat te dwie firmy cenię najbardziej. Nie mogę nic zarzucić zarówno jakości wykonania i jakości błysku. Lampy MK600 katuję od ponad dwóch lat zawodowo i nie chcą się popsuć, a tak bym już zmienić na coś nowego, bo tyle nowinek chińskich na rynku. Za dobrze wydane £70 za sztukę :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Ja napiszę podobnie jak koledzy powyżej. Jednego firmowego Canona na odpowiedzialne sytuacje warto mieć, ale wtedy coś silniejszego niż 430EX, bo to nie jest silna lampa. Ja używam Canona 580EXII i manualnych YN560IV oraz YN660 i też – odpukać – nie chcą się zepsuć. 430EXII miałem ale sprzedałem po zakupie YN. Co do lamp Yongnuo z automatyką TTL to nie mam żadnej, więc się nie wypowiem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Dobrze napisane, na "odpowiedzialne sytuacje", ale ja uważam odwrotnie. Jeśli flagowy Canon kosztuje £430, a bliźniaczy do tej lampy model YongNuo £83, to łatwo się domyśleć, że 5 sztuk YN będzie mniej zawodne niż jedna markowa. Coś w tym jest, co nie?
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

YN565 po dwoch latach stracil polowe mocy. Potem szybka zmatowiala. Nastepca (YN 568EX II) jest na tyle "sprytny", ze z opuszczonym dyfusorem blyska max. z polowa mocy ;) I fakt - padnie ta lampa nastepna tez bedzie YN, choc odnosze wrazenie, ze kazdy nowy model jest bardziej dopracowany i nie bedzie juz tak latwo o pretekst do nowych zakupow.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Wojmistrz, coś w tym jest, co piszesz :) Nasze wybory i porady są też zwykle odzwierciedleniem „historycznej” drogi, jaką przeszliśmy z naszymi zakupami. Canona 580EXII kupiłem dość dawno temu, jako „docelową” lampę do reporterki i hobbystycznego błyskania. Marki Yongnuo chyba jeszcze nie było, a w każdym razie nie robili jeszcze dobrych lamp. Potem, jak wciągnąłem się w strobistowanie, kupiłem lampy manualne i po paru zmianach i zamianach (430EX sprzedane, Nissin 622Di sprzedany, pierwsze YN560 v1 zepsuło się) zakupiłem dwie YN560 IV i okazały się wystarczająco dobre, żeby używać je też zarobkowo, np. na wyjazdowych sesjach w restauracji. Do takich zadań w niczym nie ustępują mojemu Canonowi. Teraz doszło YN660.

Jak już wielokrotnie pisałem, nie zajmuję się prawie nigdy klasyczną reporterką typu bieganie za Dodą czy Dudą (ostatnio można nawet w jednym miejscu ich sfotografować :mrgreen: ), ale czasami robię reporterkę z wydarzeń kulturalnych, gdzie biegania nie ma, mam wcześniejszy dostęp do pomieszczenia i możliwość rozstawienia/ustawienia błyskadełek gdzieś po bokach/tyłach/przodach. I moje Yongnuo spokojnie i niezawodnie w takich zadaniach też się spisują.

Tam, gdzie muszę biegać za jakąś Dodą, zakładam na aparat Canona 580EX II. I mam spokój. Być może jakiś Yongnuo z TTL też by się w tym sprawdził, ale (jak widać też powyżej) różne ludzie mają doświadczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15