Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon-EF 70-200mm f/4L IS USM
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

no to 300/4 :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

E, tam. 400/5.6L
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
E, tam. 400/5.6L


a czy w/g Ciebie optycznie jest lepszy od 100-400?

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 ]
właśnie jakoś brakuje testów szkieł o długości 400-500 na Optyczne i tylko z opinii innych coś wysnuć można. a wiesz, że każdy coś innego powie. a 400 kosztuje ciut mniej niż 100-400
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

Teoretycznie powinien być lepszy, ale niestety nie mam porównania bo nie mam tej czterysetki. Jak dla mnie ma za duży dystans minimalny ostrości.
 
 
tkorthals 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

tkorthals napisał/a:
Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek

Tutaj masz z 350: http://www.photozone.de/c...-report--review Oh i Ah. Ja używam z 50D i też się zachwycam. A najlepiej poczytaj test na optyczne.pl.
 
 
tkorthals 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Dzięki Jasper,
słyszałem tylko że w połączeniu z 350D występuje problem z ostrzeniem z winy aparatu w którym wogle AF działa niby nienajlepiej. Ciekaw byłem czy ktoś to mógłby potwiedzić, albo i nie ;)
Z 50D napewno ostrzy jak żyleta ;)
pozdrawiam
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

tkorthals napisał/a:
Witam serdecznie
Czy ktoś używa tytułowego obiektywu z 350D?
Pozdrawiam
tadek


Spokojnie 70-200L z 350d w wersji f2.8 i wersji f4 działa znakomicie.
Miałem wersję f2.8, mam wersję f4 i nigdy nie miałem ostrzejszego obiektywu od f4.

Natomiast wersja f4 is jest ponoć najostrzejszą wersją ze wszystkich 70-200L.
Tego nie potwierdzę bo nigdy nie interesowałem się stabilizacją.
Ani nie miałem tego szkła w rękach

Dodam że w 350d z70-200L
przymknięty do f5, iso 400 mamy od1/60s do 1/30s w domu (tryb av) to taki mój std. robienia zdjęć wewnątrz pomiszczeń 70-200L
-jak spada mi czas bo jest za ciemno zakładam lampę i daję odbijam światło rozpraszając je dyfuzorem, bądź daje f4 które też jest super ostre.

Także 350d działa świetnie z 70-200L , mimo iż af 350d to jest już zabytkowy :razz:
Jak tutaj krzyczą wszyscy na forum.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   Różne P/N obiektywu

Czy szanowni użytkownicy tego obiektywu mogą sprawdzić jaki mają P/N (Part/Number) tego szkła?

W specyfikacjach handlowych występuje on pod dwoma numerami:
- 1258B005AA
- 1258B008AA
Powinno być to gdzieś napisane na pudełku. Przy czym ten drugi jest o ok. 10% tańszy. Czy to możliwe, że od sierpnia 2006, model uległ pewnym zmianom i stąd automatycznie inny PN? :idea: :roll:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

B o g d a n, mógł...
z tego co pamiętam, byl gdzieś , na którymś z forów wątek, o zmianie koloru eLek 70-200 - właśnie około 2005-2006 roku...
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Czy są one różne optycznie ?
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

lech pepliński napisał/a:
Czy są one różne optycznie ?
Ha, no właśnie. Do tego zmierzam aby sprawdzić czy czymś się różnią.
Ale wpierw trzeba potwierdzić, że użytkownicy mają różne P/N. :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

B o g d a n, dodaj jeszcze do tego #1258B002AA - też występuje w specyfikacji
 
 
AdrianF 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Na moim pudełku są dwie naklejki i dwa numery:
1258B005[AA]
1258B008AA
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Tak pogrzebalem po internecie i znalazlem taka ciekawostke (dotyczy 70-200 f2.8 IS):
Cytat:
As with their other recent high-end IS lenses, the IS does not need to be disabled when the lens is tripod mounted.


Tekst jest stary bo nie dotyczy II, tylko kosmetycznych zmian starego obiektywu. Ja nie moge tego sparawdzic, bo jak postawie swoj na statywie (b.tanim) to wpada w niegasnace drgania, perpetum mobile normalnie. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14