Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 30 Mar, 2011
Nikon D3100
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

komor, ja myślę, że takie myślenie że skład znaczy mac - to zaszłość. Kiedyś Quark był tylko na Maca... ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

komor napisał/a:
jaad75, a co, może nie używają? :)
Dawno temu używali. I to tylko ze względu na dostępność Quarka i zarządzanie kolorem w MacOS, a nie na wydajność.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

hijax_pl, w czasach gdy Apple był bliski grobowej deski Adobe po prostu bardziej się przykładało do softu na Windę bo słupki sprzedaży pokazywały gdzie jest kasa. Potem się troszkę sparzyli, bo jak soft do wideo na maku chodził stanowczo gorzej niż na windzie, to część makowych klientów stracili na rzecz softu kupionego i napisanego przez Apple. Więc z nowym wydaniem Premiere już się bardziej postarali.
A Quark? Quark to dopiero przespał sporo lat, teraz już mało istotne na jakie jest platformy. :)
Ale to offtop…

Edit: Jaad, a co ma Quark do zawodowych fotografów? :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

komor, jak Quark i Aldus rządził na makach to Adobe nie myślał jeszcze o DTP (za wyjątkiem PostScripta) ;) .
No ale to moja wolna interpretacja historii ;)
komor napisał/a:
a co ma Quark do zawodowych fotografów?

Absolutnie nic. Quark (ten prawdziwy) to tylko układarka ramek ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

komor napisał/a:
Edit: Jaad, a co ma Quark do zawodowych fotografów? :)
Nic, tak jak i Mac... :razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

hijax_pl napisał/a:
jak Quark i Aldus rządził na makach to Adobe nie myślał jeszcze o DTP

No to było jeszcze wcześniej. Ja miałem na myśli to, że pojawienie się Indesigna to był początek końca Quarka. Ja go nadal używam i lubię, ale zasłużyli sobie na to, co ich spotkało, bo przez dobre parę lat nie zrobili nic, tylko ceny utrzymywali wysokie. Teraz Quark v8 znowu jest fajny, ale już chyba za późno.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

InDesign to też, a może przede wszystkim to był koniec PageMakera....
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Nigdy go nie lubiłem. :P
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

My uzywamy macow, bo komputer to tez sprzet i lubi sie psuc. Jak mialem solidne zlecenie w Hongkongu to musialem leciec do sklepu po nowego. Panu w sklepie pokazalem starego i dalem kopie dysku, ktora mi przygotowal nasz informatyk. Poszedlem na lunch i za godzine wrocilem na lokacje z nowym sprzetem.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

AM napisał/a:
Panu w sklepie pokazalem starego i dalem kopie dysku, ktora mi przygotowal nasz informatyk. Poszedlem na lunch i za godzine wrocilem na lokacje z nowym sprzetem.
Do tego nie trzeba akurat Maca...
BTW, używam laptopów dość intensywnie od jakiś 15-tu lat - jeszcze żaden mi się nie zepsuł... Widać mam wyjątkowe szczęście...
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

jaad75 napisał/a:
Do tego nie trzeba akurat Maca...

jaad, ja ufam, ze znasz sie na komputerach i moglbys mi udowodnic wiele rzeczy, ale ja nie. Dla mnie mac ma te przewage, ze jest wszystko kompatybilne, ze facet w iSpocie mogl mi wszystko przygotowac w godzine. Jasne, to jest pochodna malego wyboru, ale ja sobie to cenie. Nie musze sie martwic, ze nagle jakiegos drivera czy czegos zabraknie.

jaad75 napisał/a:
BTW, używam laptopów dość intensywnie od jakiś 15-tu lat - jeszcze żaden mi się nie zepsuł... Widać mam wyjątkowe szczęście...

Zalezy jak sie uzywa. Jak mam na drabinie pilnowac czy bezpieczny jest p65+ z 23/5.6 czy macbook to odpowiedz jest prosta.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

AM napisał/a:
Dla mnie mac ma te przewage, ze jest wszystko kompatybilne, ze facet w iSpocie mogl mi wszystko przygotowac w godzine. Jasne, to jest pochodna malego wyboru, ale ja sobie to cenie.
Ależ dokładnie tak samo jest z laptopami innych dobrych firm... I też ewentualne problemy mogą mieć tylko użytkownicy "customowych" konfiguracji.
AM napisał/a:
Zalezy jak sie uzywa. Jak mam na drabinie pilnowac czy bezpieczny jest p65+ z 23/5.6 czy macbook to odpowiedz jest prosta.
No fakt, żaden notebook nie spadł mi z drabiny... :razz:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

test u konkurencji
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Co wy się tak boicie nazwę tej konkurencji wymawiać. Fotopolis, Fotopolis, Fotopolis… :razz: :twisted:



;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

komor napisał/a:
Co wy się tak boicie nazwę tej konkurencji wymawiać. Fotopolis, Fotopolis, Fotopolis… :razz: :twisted:



;)


Napisz na tamtym forum optyczne. Kiedyś miałem niezłą bekę bo wycinało linki do optycznych. Pisałem co o tym myślę do ich naczelnego. Generalnie wnioski z mojej próby pogodzenia obu portali zostawię dla siebie... :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16