Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sro 06 Kwi, 2011
Nikon D7000
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Jazzzu, kupuj, kupuj, bo aparat fajny. Ale mydło to nie od aparatu ale od obiektywu i operatora zależy… ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jazzzu 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

wiem, ale 450d nie chciał współpracować z tamronami, a to znany temat. to była walka z aparatem. fotografuję już kilka lat, ale z dobrym sprzętem dopiero teraz wystartuję.
(testowałem kilka szkieł)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

D7000 punktuje po raz kolejny:
http://strobist.blogspot....-to-eleven.html
1/320s była w specyfikacji, więc wiadomo było, że da się, ale 1/500s to już nie są przelewki...
 
 
Polikon 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Na stronie fotopolis, obejrzałem dwie fotki robione D7000 jedna z f/4.8, 1/13s i ISO3200 a druga z f/4.8, 1/3s i ISO800. I niby wszystko jest OK. Tylko jak się dobrze przyjrzeć to widać, że fotki zostały wykonane w odstępie 2s może maksymalnie 3s. Jest w tym modelu opcja, aby tak szybko robić zdjęcia z różnymi nastawami.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Polikon, a ile trwa przekręcenie rolki, żeby zrzucić ISO, czy ewentualnie czas o 2EV?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Masz dwa tryby użytkownika które możesz sobie dowolnie ustawić.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

hijax_pl, nawet nie trzeba kombinować z trybami użytkownika i definiowaniem rolek, wystarczy M i AutoISO - wydłużasz czas, spada Ci czułość...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

jaad75, wiem, podałem tylko alternatywną możliwość: tryb A i dwa różne wymuszone ISO ;)
 
 
Jazzzu 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Po wielu dniach namysłu, czytania testów i różnych postów stawiam na D300. Jeźeli uzbieram, to moźe D300s. Myślałem o 50D, ale chce mieć solidną obudowę, a D7000 jest jakiś nijaki...
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Jazzzu napisał/a:
Po wielu dniach namysłu, czytania testów i różnych postów stawiam na D300. Jeźeli uzbieram, to moźe D300s. Myślałem o 50D, ale chce mieć solidną obudowę, a D7000 jest jakiś nijaki...


Jako użytkownik D7000 powiem Ci że podjąłeś słuszną decyzję, D7000 na chwilę obecną to wadliwy grat niewart złamane grosza a co dopiero kilku tyś. złotych.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Coman napisał/a:
Jako użytkownik D7000 powiem Ci że podjąłeś słuszną decyzję, D7000 na chwilę obecną to wadliwy grat niewart złamane grosza

Coman, możesz to rozwinąć?Jakie wady swierdziłeś w swoim egzemplarzu D7000?
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Sunders napisał/a:
Coman napisał/a:
Jako użytkownik D7000 powiem Ci że podjąłeś słuszną decyzję, D7000 na chwilę obecną to wadliwy grat niewart złamane grosza

Coman, możesz to rozwinąć?Jakie wady swierdziłeś w swoim egzemplarzu D7000?
ee ,to chyba ironia byla? chyba...
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

Po prostu Coman też trafił na egzemplarz D7000, który ma problemy z AF.

Ja jednak nie uważam, że D7k nie jest wart złamanego grosza -matrycę ma fantastyczną, to co można dzięki niej z cieni wyciągnąć jest niesamowite.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

czyli problem z Af nie jest taki jednostkowy...
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

kufel napisał/a:
ee ,to chyba ironia byla? chyba...


No niestety to niebyła ironia. Po wczorajszym plenerze brakło mi już nerwów, trzeci raz matryca zaciapana olejem. Gdy pierwszy raz ochlapało matrycę pomyślałem że to nic takiego, po prostu ktoś za dużo posmarował, w sumie lepiej więcej niż za mało. Ze stoickim spokojem wyczyściłem sensor a miałem wtedy na liczniku jakieś 800-1000 zdjęć. Przy przebiegu ok. 1500 zdjęć sytuacja się powtórzyła, pomyślałem że to pewnie jakieś resztki mazidła gdzieś zalegały i teraz to już na 100% będzie w porządku. Wczoraj wybrałem się w plener, tematem dnia miały być samoloty. Nieopodal miasto w którym pomieszkuję znajduje się lotnisko sąsiadujące z łąkami, lasami i kilkoma stawami. Plan był taki że najpierw udam się na lotnisko, a w drodze powrotnej pobuszuje w zaroślach za jakąś ptaszyną. Ptactwo raczej słabo dopisało oprócz kilku kaczek, gęsi, kowalika i wszech obecnych rudzików. No nic myślę sobie dobrze że chociaż są samoloty to z pustymi rękami do jaskini nie wrócę. No i wróciłem, po oględzinach zdjęć na kompie krew mnie zalała :evil: Na każdym że zdjęć oprócz samolotu na tle nieba widać również plamy, wstrętne plamy oleju które pamiętam z przeszłości. Obecnie mój D7k ma jakieś 6tyś. klepnięć i przestałem już wierzyć że kiedykolwiek przestanie pluć oliwą na matrycę. Jeśli chodzi o wadliwy AF to problem nie był przeze mnie zauważany przez dłuższy okres czasu z racji niemalże przyspawanego do body zestawu 70-200+TCx2 który daje f5.6. Pewnego razu bylem zmuszony podpiąć 35 1.8 no i okazało się jak wspaniale działa AF w tym korpusie. Problem występuje z jasnymi szkłami począwszy od f2.8, w dodatku losowość zadziałania bądż niezadziałania AF jest trudna do określenia. Uwierzcie mi gdybym znał szablon, jakiś tajemny kod według którego mógłbym określić trafność AF-u to na pewno bym nie narzekał, po prostu potarł bym go w odpowiednie miejsce i dalej robił zdjęcia. Ale niestety za cholerę nie mogę rozgryźć tego grata.
Fatman zgadzam się z tobą co do świetności matrycy, powiem więcej w tym aparacie jest wiele fajnych rzeczy np. wizjer czy sama solidność wykonania korpusu która mi bardzo odpowiada. Tylko co z tego jak nie masz pewności czy ten złom dziś zadziała czy może trzeba poczekać do jutra, a no i niewolno zapomnieć przemyć matrycy bo inaczej lipa ze zdjęć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16