Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sro 06 Kwi, 2011
Nikon D7000
Autor Wiadomość
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

W środę będę w serwisie z dwoma problematycznymi sztukami D7k -zobaczymy jaki będzie wynik serwisowania tym razem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

W piątek jak znajdę chwilę to też swojego odwiozę, zobaczymy jak poradzi sobie angielski serwis. Miałem okazję kilka dni temu być w sklepie w którym kupowałem swoją puszkę, przy okazji ponarzekałem trochę jaki mi złom wcisnęli. Pan sprzedawca oczywiści powiedział że jeszcze żadnych zwrotów nie mieli, chyba był na kursie w Polsce :lol:
 
 
elgreen 
Początkujący


Posty: 30
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Coman - przygladales sie komorze lustra? Jak ci tak ladnie chlapie, to moze znajdz skad i podziel sie spostrzezeniami. Tak na marginesie - przeciez nie moze chlapac w nieskonczonosc! Tam chyba nie ma zbiornika oleju :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Fatman73 napisał/a:
W środę będę w serwisie z dwoma problematycznymi sztukami D7k

Ciekawe co teraz powiedzą co poniektórzy szanowni forumowicze, którzy w tym wątku najeżdżali dość ostro na innych forumowiczów, że rozdmuchują niepotrzebnie jednostkowy przypadek Fatmana73, generując niepotrzebne nowe urban legends na temat problemów AF tej fajnej skądinąd puszki. :) Jakieś małe „chau! chau!” by nie zawadziło… :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

E tam... Problemem jest "plastikowy bagnet w A200" :lol:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Coman napisał/a:
No niestety to niebyła ironia. Po wczorajszym plenerze brakło mi już nerwów, trzeci raz matryca zaciapana olejem. Gdy pierwszy raz ochlapało matrycę pomyślałem że to nic takiego, po prostu ktoś za dużo posmarował, w sumie lepiej więcej niż za mało. Ze stoickim spokojem wyczyściłem sensor a miałem wtedy na liczniku jakieś 800-1000 zdjęć. Przy przebiegu ok. 1500 zdjęć sytuacja się powtórzyła, pomyślałem że to pewnie jakieś resztki mazidła gdzieś zalegały i teraz to już na 100% będzie w porządku. Wczoraj wybrałem się w plener, tematem dnia miały być samoloty. Nieopodal miasto w którym pomieszkuję znajduje się lotnisko sąsiadujące z łąkami, lasami i kilkoma stawami. Plan był taki że najpierw udam się na lotnisko, a w drodze powrotnej pobuszuje w zaroślach za jakąś ptaszyną. Ptactwo raczej słabo dopisało oprócz kilku kaczek, gęsi, kowalika i wszech obecnych rudzików. No nic myślę sobie dobrze że chociaż są samoloty to z pustymi rękami do jaskini nie wrócę. No i wróciłem, po oględzinach zdjęć na kompie krew mnie zalała :evil: Na każdym że zdjęć oprócz samolotu na tle nieba widać również plamy, wstrętne plamy oleju które pamiętam z przeszłości. Obecnie mój D7k ma jakieś 6tyś. klepnięć i przestałem już wierzyć że kiedykolwiek przestanie pluć oliwą na matrycę. Jeśli chodzi o wadliwy AF to problem nie był przeze mnie zauważany przez dłuższy okres czasu z racji niemalże przyspawanego do body zestawu 70-200+TCx2 który daje f5.6. Pewnego razu bylem zmuszony podpiąć 35 1.8 no i okazało się jak wspaniale działa AF w tym korpusie. Problem występuje z jasnymi szkłami począwszy od f2.8, w dodatku losowość zadziałania bądż niezadziałania AF jest trudna do określenia. Uwierzcie mi gdybym znał szablon, jakiś tajemny kod według którego mógłbym określić trafność AF-u to na pewno bym nie narzekał, po prostu potarł bym go w odpowiednie miejsce i dalej robił zdjęcia. Ale niestety za cholerę nie mogę rozgryźć tego grata.
Fatman zgadzam się z tobą co do świetności matrycy, powiem więcej w tym aparacie jest wiele fajnych rzeczy np. wizjer czy sama solidność wykonania korpusu która mi bardzo odpowiada. Tylko co z tego jak nie masz pewności czy ten złom dziś zadziała czy może trzeba poczekać do jutra, a no i niewolno zapomnieć przemyć matrycy bo inaczej lipa ze zdjęć.
ehh, porażka :roll: współczuje...


MC napisał/a:
E tam... Problemem jest "plastikowy bagnet w A200" :lol:
no zaleta to to nie jest :P ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Ale to nie było jako zaleta przedstawiane :roll:
Chętnie bym pociągnął temat, ale zaraz przyjdzie kolega, którego kolega miał problem z tym mocowaniem i wyjdzie na to, że wszystkie A200 się rozpadają.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

MC napisał/a:
Ale to nie było jako zaleta przedstawiane :roll:
wiem . chodziło mi tylko o to ze plastikowy bagnet może (ale nie musi) przysporzyć problemów. zresztą, jakiegoś nagminnego narzekania z powodu plastikowego bagnetu nie słychać...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Słychać tych, którzy aparatu nie mieli w rękach, bądź mieli przez minutę i nie używają.
A użytkownicy, co dziwne, robią nim zdjęcia i jakoś np. na KKM (akurat tam, bo całkiem sporo osób przez zupełny przypadek używa tam sprzętu Sony) nie spotkałem się z przypadkiem awarii bagnetu. Dziwne, prawda?
EOT
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Dla tych co się zastanawiają nad kupnem Nikona D7000

Plamy oleju przy przebiegu ok. 1500 zdjęć:


Tutaj przy przebiegu ok. 6000zdjęć:


Zawsze chlapie na jedną stronę.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

noo, nie wygląda to dobrze :roll: :shock:

Coman napisał/a:
Zawsze chlapie na jedną stronę.
niech pomyślą o jakichś wycieraczkach na matrycy :razz: :wink:

Coman, czy to chlapanie to przy każdym zdjęciu czy bardziej okazjonalnie ?
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

kufel napisał/a:
Coman, czy to chlapanie to przy każdym zdjęciu czy bardziej okazjonalnie ?


Nie jestem pewien, być marze jest tak że plamy zbierają się przez jakiś czas i przy okazji odpowiednich nastaw stają się widoczne. Druga opcja mniej prawdopodobna gdy temperatura na zewnątrz trochę się podniesie, a w niedzielę było jakieś 20st.C w połączeniu ze zdjęciami seryjnymi powoduje chlapanie. Ale raczej obstawiam pierwszą wersję.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Coman napisał/a:
Nie jestem pewien, być marze jest tak że plamy zbierają się przez jakiś czas i przy okazji odpowiednich nastaw stają się widoczne.
np na bardziej domkniętej przesłonie ? na jakiej robiłeś te zdjęcia powyżej bo exifa nie widzę.
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Plamy są widoczne już od f10
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Nie będę tego komentował.
Całkiem zaawansowany aparat, który miewa problemy z AFem i chlapie olejem. Jak, nie przymierzając, jakiś Canon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16