Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
który wybrac??
Autor Wiadomość
konnnrad
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   który wybrac??

radźcie proszę:)
http://www.ceneo.pl/Produ...&productID=6891
mam już całkowity mętlik - wszędzie radzą co innego
pozdrawiam i z góry dziękuję!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

Napisz do czego chcesz wykorzystywać aparat, to pomoże w doradzaniu :)
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

I od razu zakres cenowy:-)

krzysiek
 
 
konnnrad
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

Jeżeli chodzi o kasę to nie wiecej niż 2,5 tys.
To ma byc tak naprawdę moja pierwsza lustrzanka, mam troszke kaski i chciałbym ja własnie na coś takiego przeznaczyc. Pewnie moje fotografowanie będzie się sprowadzac do zdjec rodzinki, ale może też troszkę zdjęc w plenerze. Zastanawiam się, czy dla kogoś kto uczy się tak naprawdę o tym w wolnych chwilach i zaczyna dopiero łapa bakcyla, coś takiego to nie wyrzucenie pieniędzy?
Z tego co wszyscy piszą, cyfrowe aparaty już nie mają służyc latami, ale wymienia się je znacznie częściej. Nie wiem, co sądzicie? Na wszelkie sugoestie jestem otwarty. Dzięki
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

No jeśli ma to być lustrzanka, to w tej cenie lub lekko powyżej niej masz Nikona D50, Dynaksa 5D oraz 350D. Z D5D sytuacja jest niewiadoma bo Konica-Minolta sprzedała się Sony, a jak ta druga firma potraktuje rynek lustrzanek jeszcze nie wiadomo. Gdybym miał
wybierać pomiędzy D50 a 350D to wybrałbym raczej tego drugiego.

Poza tym zaletą lustrzanki w porównaniu np, z N8800 czy Lumixem jest to, że jest to
sprzęt rozwojowy. Jeśli nie będziesz chciał zbytnio bawić się w foto, to wystarczy Ci
350D + kit. Jeśli się tym zainteresujesz bardziej, w dowolnym momencie możesz kupić
sobie inne, lepsze szkło. Poza tym lustrzanki starzeją się trochę wolniej niż kompakty.

Arek
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

A czy koniecznie chcesz wybrac cos sposrod tej trojki? Jezeli masz ograniczenie do 2.5 kilo zl to canon 350d odpada, gdyz cala kase pochlania samo body (te 2553zl to wlasnie samo body) do ktorego musisz dokupic obiektyw za jakies min. 300-400 zl.

Nikon - hmm, w rekach go nie mialem, ale jego najwiekszymi wadami jest wolny af i spore szumy.

Panasonic ma nieco mniejsza matryce od pozostalych, ale potezny akres zooma i stabilizacje (nikon zreszta tez). Minusem (podobnie jak u Nikona) sa wysokie szumy, ale cenowo znacznie nadrabia.

Coolpix i Panasonic, sa bardzo uniwerslanymi aparatami, ale jesli mialbym pomiedzy nimi wybierac, to zdecydowalbym sie na Panasonica. Prawie tysiac zlotych tanszy i szybciej ogniskuje. W obu tych aparatach nalezy sie niestety pogodzic z utrata szerokiego kata, co przy fotkach w plenerze czesto sie przydaje.

Ja w zamian polecilbym Ci do wybory jeden z tych aparatow:
- Kodak P880 - poreczny aparacik z zoomem 24-140 (ekwiwalent dla błony35mm), z szybkim i niezwodnym autofocusem http://www.ceneo.pl/132979,
- K-M Dimage A200 - obiektyw 28-200, stabilizacja i przyzwoite osiagi, cena od 1900 zl (http://www.ceneo.pl/4470),
- Fuji FinePix S20 - alternatywa do K-M i Kodaka i cena podobna. 6.2 Mpix, mniejsze szumy niz K-M i Kodak - to jego zalety. (http://www.ceneo.pl/4447),

Lustrzanki:
-Olympus E-300 + obiektyw EZ 14-45 za 2000 zl.(http://www.ceneo.pl/238912), lub Olympus E-500 + 17.5-45mm f/3.5-5.6 + karta 1 GB za niecale 2500zl (http://www.ceneo.pl/225133)
- Nikon D50+Nikorr18-55DX lub AF 28-80mm F/3,3-5,6G - to juz lusztrzanka i to z obiektywem ;-) Cena od 2400 (http://www.ceneo.pl/124597),
- Pentax *ist DL+18-55 mm 3.5-5.6 - ma tylko 6 MPix matryce (Nikon 6 Mpix a Olympus 8MPix), cena od 2400zl (http://www.ceneo.pl/124606)

oczywiscie jezeli chcesz miec wiekszy pozytek z aparatu, to lepiej ladowac sie w lustrzanke. Powod: samo body aparatu cyfrowego jest mniej trwale niz w przypadku analogow (matryca z czasem traci swoje wlasnosci, wyswietlacz LCD zaczyna szwankowac no i przy duzym naszpikowaniu elektronika zwieksza sie ryzyko jej uszkodzenia etc.), dlatego jesli masz wydac podobna kwote na lustrznke lub kompakta, to lepiej na lustrzanke. W razie czego po paru latach zmieniasz body, a obiektyw Ci zostaje.


Konrad
Ostatnio zmieniony przez eska Pią 05 Maj, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

Nikon D50 i D70s mają matryce 6 MPix. Dokupienie kita do 350D to koszt 100-150 zł.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

Arek napisał/a:
Nikon D50 i D70s mają matryce 6 MPix. Dokupienie kita do 350D to koszt 100-150 zł.


Fakt, Nikon rowniez ma 6 Mpix (juz poprawilem). Ja sie sugerowalem najnizszymi cenami jakie znalazelm na ceneo. W tym porownaniu Nikon z dobrym kitowym obiektywem wychodzi i tak taniej od EOSa 350D.

konrad
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

jesli chcerz wydac 2,5k na slra to daj te 400 zl wiecej i bierz 350D.Ja kupilem ostatnio to z sigma 17-70.zdjecia CUDA. w koncu jak wydasz te pare zl wiecej dobrze na tym wyjdziesz. w koncu odbijesz sie od dna i dokupisz cos lepszego niz kit!
 
 
piotr.tr 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

A ja wybrał bym Nikona D50 z Nikkorem 18-70. Taki zestaw kosztuje nieco ponad 3000 i przekracza to założony budżet, ale otrzymujesz przyzwoite body i najlepszy kitowy obiektyw.
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

Ja też proponuję to co piotr.tr. Mam Nikona D50 kit i właśnie dążę do wymiany szkła na 18-70 :D
Swoją drogą D50 to bardzo solidny i dobry sprzęt :) Polecam!
 
 
konnnrad
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 11 Maj, 2006   

dzięki za wszelkie porady, oglądam sobie i czytam o tych nikonach i faktycznie może na ot się zdecyduję. na innym forum dostałem podobną radę:)
teraz tylko muszę kasy dozbierać...
 
 
maxwellq
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006   

siema
ja mam bardzo podobny problem chce sobie kupic lustrzaneczke, bedzie to moja pierwsza, moja przygoda z fotografia i grafika zacela sie jakies 3-4 lata temu. moim najbardziej wysluzonym aparacikiem byl i jest nadal Canon a95 i jestem z niego bardzo zadowolony ale czas cos zmienic
zastanawiam sie wlasnie nad canonem 350D i z tego co znalazlem oferte na allegro to mozna kupic kita juz za 2600 do niego planuje jakas karte 1GB i lampe 430EX zestawik mysle ze fajny tylko ze troche to mnie bedize kosztowalo... dlatego mam dylemat czy warto

chce zainwestowac w aparat i chcialbym zeby mi sie za niego jakos zwrocilo...

warto????
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006   

Ja uważam że warto. Kompakcik nigdy nie zastąpi dobrej lustrzanki.
No ale do zarabiania na zdjęciach jeszcze dłuuuuga droga...
 
 
maxwellq
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006   

domyslam sie ze dluga ;) ale od czegos trzeba zaczac
moze cos podpowiecie co by bylo najlepszym sposobem zeby sie zwrocilo chociaz za sprzet?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14