Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   Test obiektywu Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM

Aby dobrze rozpocząć nowy miesiąc, prezentujemy test obiektywu, na który daliśmy naszym Czytelnikom czekać chyba zbyt długo. Zapraszam do lektury.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   Re: Test obiektywu Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM

Arek napisał/a:
Aby dobrze rozpocząć nowy miesiąc, prezentujemy test obiektywu, na który daliśmy naszym Czytelnikom czekać chyba zbyt długo. Zapraszam do lektury.

Arek



Podoba mi się podsumowanie. FF czy nie FF - oto jest pytanie :) Fajne szkło, ale dla człowieka, który zarobi nim pieniądze. Dla przeciętnego amatora kosmicznie drogie niestety :(
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

No niestety. Podstawowa wada Canona to brak szkieł o dobrym stosunku jakości do ceny.

Arek
 
 
FR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

Ja do swojej 20-stki nie kupię tego obiektywu - za drogi. Jak na moje amatorskie potrzeby wolę robić zdjęcia Sigmą 17-70 - jest szeroki kąt, jakość optyczną jest dla mnie dobra, a cena niezbyt wysoka. :D
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

Arek napisał/a:
prezentujemy test obiektywu, na który daliśmy naszym Czytelnikom czekać chyba zbyt długo

Warto było czekać :) Dzięki za ten test :D
W podsumowaniu napisano:
Cytat:
zestaw 30D + 17-55 IS to 7000 zł, natomiast zestaw 30D + 24-105 IS + Sigma 10-20 mm to aż 8300 zł.

Pierwszy zestaw daje zakres 17-55, drugi 10-105, to bardzo istotna różnica. Do tego mamy obiektyw który możemy w przyszłości wykorzystać pod FF, a Sigmę można sprzedać i dokupić np. 16-35L. Uważam że cena tego obiektywu jest niestety odpowiednia do jego możliwości i jakości.
Szkoda że w ofercie Canona nie ma jakiegoś fajnego uzupełnienia od 100mm np. 100-300 f/4 L IS w cenie 3-4 tys. (pozostaje 100-400 L IS ale jego cena...). Drugi wariant to EF 24-70 f/2.8 L + 70-200 L IS, ale tu w 24-70 brak stabilizacji i mamy zakres tele tylko do 200. Przy okazji - jeśli mamy już test 24-105 to może teraz kolej na wspomniany EF 24-70 f/2.8 L ? :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Żeby nie było tak różowo. Ten obiektyw na pełnej klatce ma ogromną winietę, której w tym teście nie mogliście wykazać.
To jest powód, aby poważnie pomyśleć o body 5D do testów, przynajmniej do L-ek. Coraz więcej ludzi robiących taką klasą szkieł ma ten aparat no i jest to w końcu kit do 5D, więc wypadałoby wycisnąć z niego ostatnie soki.
Co do 24-70/2.8 L... moim zdaniem jest jeszcze lepszy, nie żałuję w nim braku stabilizacji a zestaw 24-70/2.8 plus 70-200/2.8 (najlepiej na FF) to jest strzał w dychę 8)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Coz, ze szkielkiem wszystko fajnie, tylko szkoda, ze przy Canonie trzeba placic taka cene za jakosc.
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

MM napisał/a:
a zestaw 24-70/2.8 plus 70-200/2.8 (najlepiej na FF) to jest strzał w dychę 8)

... 10 tysięcy PLN :lol:
Przyłączam się do opinii, że pora na 5D, w końcu 24-105 został zaprojektowany pod FF ...
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Mam to szkiełko od 1,5 roku, pod koniec gwarancji wysłałem go do serwisu do regulacji i poprawiła się torszkę ostrość. Test wypadł bardzo dobrze. Szkiełko jest niezłe, a co do ceny to uwazam, że birąc pod uwagę jakośc jego wykonania, szybkośc itd. to nie jest wcale tak wysoka. Mam 350D i 1 analoga i odrazu zacząłem od tego szkła, czekając aż się w końcu coś ruszy w body i wejdzie następca 5D, ale się jeszcze nie doczekałem.

Dziwi mnie tylko jedna rzecz w teście, a mianowicie rozdzielczość przy pełnej dziurze, uważam że jest ona dużo niża w całym zakresie. Także dla pozostałych przysłon w teście jest za wysoko. Mam 50 1.4 i jest on o wiele ostrzejszy od tej L. Również znajomi mają ten obiektyw i dla pełnej dziury zachowaje się tak samo. U mnie takze nie wystepuje problem z aberacją.
 
 
FR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   zawodowcy

Pytanie jest takie - dla kogo faktycznie projektowany jest ten obiektyw? Zdaje się, że zawodowcy cenią sobie przede wszystkim dobre światło - więc wybiorą zoomy f/2,8. Wychodzi na to, że to chyba raczej obiektyw dla zamożnego fotoamatora.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

chyba jednak nie. Jego najwiekszą zaletą jest uniwersalnośc - ma duży zakres ogniskowych, co czyni go fajnym szkiełkiem wakacyjnym. Nie zawsze potrzebne jest swiatło w dobrych warunkach oswietleniowych. Z drugiej strony ma on naprawdę efektywną stabilizację. Robie na nim fotki na 1/15s w pełnym zakresie, co naprawdę w znacznym stopniu rekompensuje gorsze światło. Jeżeli chcę mieć lepsze światło biorę stałkę 50 1.4 i tu żaden zoom ze świtłem 2.8 nie podskoczy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Jest to niesamowicie uniwersalny zoom do aparatu z matrycą FF, świetny wybór do 5D dla świadomego fotoamatora. Cena to jest wysoka dla nas, na zachodzie jak ktoś chce mieć dobry aparat i ma takie hobby to kupuje właśnie coś takiego i jest to bardzo dobry wybór.
Ja zmieniłem to szkło na 24-70/2.8, ale gdyby było mnie na to stać to na "zwykłe" łażenie po mieście i przypadkowe wycieczkowe pstryki chciałbym mieć to szkiełko w zapasie.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Swietny test. Już wiem, że to szkiełko bedzie w moim plecaczku.
Brakowało mi czegoś pomiędzy 50, a 100 mm. Myśle,że to szkiełko mnie zadowoli. Myślałem wcześniej o Sigmie 50-150, lub Tokinie 50-135, ale one nie są uniwersalne, a czeka mnie zakup 5D. Dlatego już zdecydowałem.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

...+
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sie, 2007   

Optyczne uzupełniły duży brak w swoim spisie przetestowanych obiektywów.
Cieszy też fakt, że wzrasta liczba przetestowanych obiektywów L.
Teraz wiemy z czego rezygnujemy wybierając coś tańszego np. 28-135.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14