Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM
Autor Wiadomość
borowik23 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sob 04 Sie, 2007   

Arv napisał/a:
Optyczne uzupełniły duży brak w swoim spisie przetestowanych obiektywów.
Cieszy też fakt, że wzrasta liczba przetestowanych obiektywów L.
Teraz wiemy z czego rezygnujemy wybierając coś tańszego np. 28-135.


ale chyba każdy sie zgodzi, że przydałby sie jeszcze test 24-70/2.8 L, chociaż może przesadzam ... :P mi przynajmniej bardzo by sie przydał, bo jestem ciekaw, czy jego jakość warta jest tego, by płacic więcej za obiektyw z lepszym światłem, lecz dużo mniej ciekawym zakresem od 24-105 :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 05 Sie, 2007   

Dzisiaj robiłem zdjęcia na koncercie Stańki i nie mam wątpliwości, że wolę światło od IS-a .
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sie, 2007   

...potwierdzam, jesli nie ma mozliwosci ze jest i swiatlo i stabilizacja to lepiej miec swiatlo.
 
 
troll 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Witam, uklony dla wszystkich.

Mam pytanie odnosnie aberracji chromatycznej w 24-105 F4 L. W tescie opisaliscie ja od duzej do malej w zaleznosci od ustawien. Z wypowiedzi na forum i z komentarzy wynika ze dla nikogo nie jest to wiekszym problemem. Musze przyznac ze na moich zdjeciach aberracja jest dobrze widoczna- glownie na dlugim koncu, ale nie tylko. Nawet przy ogniskowej 70/przyslonie 5.6 po prostu ja widac (wg testow przy tych parametrach aberracja spada do wartosci niskich - jestem laik, ale rozumiem ze nie powinna sie rzucac w oczy (?))
Czy ktos mial podobny problem?
Czy mozna takie szklo sprawdzic - i ewentualnie naprawic - w serwisie Canona?

Pozdrowienia
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Ja preglądnełem swoje zdjęcia pod kątem aberacji chromatycznej i nie ma z nią żadnego problemu, no może trochę jak bardzo mocno powiększę zdjęcie, ale ogólnie jest super. Nie wiem czy masz zły egzemplarz, wrzuć może jakiś przykład, żeby można było ocenić.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

To raczej może być efekt zbyt dużego powiększania zdjęć na kompie i szukania dziury w całym. Mała aberracja to nie jest brak aberracji. Niektórzy jak cokolwiek zobaczą to już zaczynają panikować. Dlatego odnosząc się teraz bezpośrednio do postu kolegi troll trzeba pokazać nam przykładowe sample prosto z puszki.
 
 
troll 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Tv - 1/250, przeslona 5,6, ISO 400, +2/3EV, zoom 105 mm.
Atofokus - wyostrzyl na twarzy.

Powiedzcie prosze czy to jest efekt warunkow, obiektywu, czy sie czepiam... :mrgreen:

Hm. Nie moge wyslac miniaturki calego zdjecia. Moze w nastepnym poscie.

Udalo sie- zamiast 764 mialem 768 pikseli w pionie :mrgreen:

aberracja_th.JPG
Plik ściągnięto 7952 raz(y) 183,93 KB

aberracja.jpg
Plik ściągnięto 7911 raz(y) 339,8 KB

 
 
Bad4Good 
Nowy



Posty: 12
Skąd: Breslau
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Jak zwykle dobry test, jak zwykle na APS-C. Ale może jeszcze dożyje do testów na FF :twisted:
 
 
troll 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ja tak ewentualnie jak w poscie powyzej.
Jezeli potrzebujecie wiecej sampli to moge wepchac ale kolorki sa widoczne jak powyzj- mniej lub wiecej.
Ponowie pytanie: czy ktos otrzymuje takie obrazki i jest to norma czy tez z moim szklem cos jest nie tak?

[ Dodano: Czw 28 Sie, 2008 20:09 ]
Wiem ze to troche sie moze wydac upierdliwe, jednakowoz zaryzykuje.
Czy ktos moglby sie pokusic o odpowiedz- czy takie kolorki jak na zdjeciu powyzej to jest dla tego szkla norma czy nie?
Za upierdliwosc z gory przepraszam- gwarancja mi sie konczy....
 
 
Jaca25 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 13 Wrz, 2008   

Na podstawie zdjęcia które zamieściłeś ciężko jest powiedzieć coś o kolorach jakie daje szkiełko, bo ich nie ma za wiele na tym zdjeciu w takich warunkach oświetleniowych. Wrzuć chociaż jeszcze z 2 zdjęcia, zwykłe jakieś , może być widok zza okna albo jakies kwiaty to Ci odpowiem na Twoje pytanie co do kolorów.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Wklej fragmenty 1:1 a nie miniaturki.
 
 
troll 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008   

maziek napisał/a:
Wklej fragmenty 1:1 a nie miniaturki.

To dolne zdjecie to jest wycinek ze zdjecia 1:1. Wiecej sie nie da bo forum nie puszcza.
jaca25 napisał/a:
Na podstawie zdjęcia które zamieściłeś ciężko jest powiedzieć coś o kolorach jakie daje szkiełko, bo ich nie ma za wiele na tym zdjeciu w takich warunkach oświetleniowych. Wrzuć chociaż jeszcze z 2 zdjęcia, zwykłe jakieś , może być widok zza okna albo jakies kwiaty to Ci odpowiem na Twoje pytanie co do kolorów.

Jaca, na tym dolnym kolorki sa na obu krawedziach plamy swiatla. Postaram sie cos wrzucic dzisiaj wieczorem- ale cale 1:1 nie wejdzie, wiec to wycinki beda. Miniaturke zalacze zeby bylo widac z ktorej czesci kadru to zostalo wyciete.
Pozrowienia
 
 
TS147 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 19 Gru, 2008   

Witam,

Mam 2 pytania odnośnie 24-105L:
- czy awaryjnie tym szkłem będę w stanie zrobić portret (zakres 50mm-105mm) dzieciom? Po zakupie tego obiektywu dopiero za jakiś czas (pół roku) będę mógł kupić typowo portretowe szkło (85mm). Czy stałe światło 4 to nie za dużo, żeby uzyskać małą GO?
- jaki bokeh ma to szkło? W porównaniu np. do Sigmy 24-70 lub 50-150?

Dzięki za pomoc.

Pzdr!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Portret zawsze tym jakiś strzelisz. Małej GO niespecjalnie uzyskasz, ale jak odpowiednio ustawisz scenę to rozmycie tła uzyskasz. Z mojego skromnego doświadczenia na Sigmie 17-70 wynika, że przy 70 mm u f/4.5 coś tam uzyskać się da.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

To zależy od aparatu - f/4 na pełnej klatce daje całkiem małą GO jak na mój gust...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 18